Skocz do zawartości

prowadzenie ksiąg w spółce z o.o.

wróć do serwisu Księgowość 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2009 - 16:30

Prowadzę biuro rachunkowe od jakiegoś czasu, ale moi klienci są na PKPiR i ryczałcie. Oprucz tego jestem głowna księgową w jednostce budżetowej, tam mam oczywiście pełna księgowość. Znajoma zaproponowała mi prowadzenie księgowości w swojej firmie produkcyjnej (spólka z o.o.)Dziewczyny,podpowiedzcie mi, czy księgowość w spółce z o.o. wyróznia sie czymś szczegolnym? I jeszcze pytanie zasadnicze. Czy 1200 zł netto za prowadzenie księgowości tej firmy (około 250 dokumentów+ 4 pracowników)to nie jest zbyt wygórowana cena? Trochę sie obawiam, żeby nie odstraszyć znajomej, a z drogiej strony to jedak jest sporo roboty i trudno robić to za pól darmo.

#2 Gość_vatis

Gość_vatis
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2009 - 21:06

1200 zł netto to jest właśnie pół darmonie znam j.budż. ale przy KH to trochę jest robotyA kadry też Ty czy tylko księgowość

#3 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2009 - 11:44

Księgowość+ listy płac (4 pracowników) + ZUS.Mówisz, że to mało? Ja mieszkam w niewielkim mieście. Jaka cena byłaby rozsądna?

#4 Gość_kSIĘGOWA

Gość_kSIĘGOWA
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2009 - 14:15

nIE WIEM CZY PODOŁASZ BO KSIĘGOWOŚC W SPÓLCE ZO.O. TO CO INNEGO NIŻ RACHUNKOWOŚC BUDŻETOWA WSZYTKO ZALEŻY JAK DOBRZE ZNASZ PRZEPISY I ILE MASZ PRAKTYKI. pRODUKCJA TO NAJGORSZA RZECZ DLA KSIĘGOWEGO WIELU NAWET Z 10 LETNIA PRAKTYKĄ OMIJA PRODUKCJE.CENNY WACHAJA SIE OD 100 ZA KSIĘGOWOŚĆ NAWET DO KILKUNASTU TYSIĘCYW KRAKOWIE ZA TAKA FIRME TRZEBA BY ZAPŁACIC 3500 NETTO ZA KSIĘGOWOŚĆ I 200 NETTO ZA PRACOWNIKÓW

#5 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2009 - 16:42

Kurcze, chyba sie przeniose do Krakowa:)Gdy planowałam kwotę 1200 zł to sugerowałam sie przypadkowymi cennikami biur rachunkowych z internetu, ale wygląda na to że sie myliłam.Jestem umówiona na czwartek, żeby obejrzeć sobie dokładnie co jest grane i podac przyblizona cenę.Jeśli uznam, że mnie to przerośnie to poprostu nie podejme się. Jakie kryteria brać pod uwagę? Ilośc faktur miesiecznych?

#6 Gość_Klop

Gość_Klop
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2009 - 17:11

Też chciałbym przenieść się do Krakowa :)).Zgadzam się, że 1200 to zdecydowanie za mało na produkcje. Nie znam się na budżetówce, ale myślałem do tej pory, że to jest jeszcze trudniejsze niż sp. z o.o. Na pewno dasz sobie rady.Uważam, że najważniejsze kryterium to ilość faktur, bo jak już umiesz księgować, to właściwie wszystko jedno, czy to KPiR czy sp. z o.o.

#7 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2009 - 17:18

Ja w budżetówce pracuję od wielu lat. Wcześniej byłam księgowa w szkole odzieżowej, gdzie mieliśmy równiez produkcję, dlatego wogule brałam pod uwagę żeby porwac sie na firmę produkcyjną. Myślę że sama forma prawnia nie koniecznie ma wpływ na księgowosc.Jak będę miała spotkanie w firmie to spróbuję ustalić wyższe wynagrodzenie.

#8 Gość_Jarek

Gość_Jarek
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2011 - 20:07

Księgowość budżetowa a wolny rynek to dwa światy. Dziwię się, że masz klientów;))

#9 Gość_boli

Gość_boli
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2011 - 00:25

"Oprucz", "wogule",... zabolało...

#10 Gość_Hania

Gość_Hania
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 22:00

Ja miałam propozycje w budżetówce a zawsze prowadziłam sp. z o.o.i odmówiłam. Ta odwrotność jeszcze pewnie gorsza. Pyzatym już lepiej jak zajmuję się spółkami i w tym czym czuję się dobrze. 1200 zł trochę mało. Przerażające jest to jak biura i nie tylko zaniżają ceny. Jednak potem niekonieczne to taniej wychodzi biorąc pod uwagę prostowania "po kimś tanim" i kary płacone do us.

#11 Gość_zoja

Gość_zoja
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 23:22

beata, pisze się "oprÓcz i wogÓle", bardzo drażnią mnie takie błędy.

#12 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 09:52

A do tego "glówna księgowa". Tak wyksztalcona osoba nie powinna robić tak poważnych błędów ortograficznych. Coś mi sie wydaje ze sobie nie poradzi ta kobieta,.

#13 Gość_ona

Gość_ona
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 09:58

Przeszłam ze sp. z o.o. do budżetówki. Odwrotnego transferu sobie nie wyobrażam. Budżetówka może i inna trochę, ale generalnie spokojniejsza i łatwiejsza do przewidzenia.

#14 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 11 luty 2012 - 13:01

"Wogule", piszemy: "W OGÓLE" :)

#15 Adam

Adam

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 440 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 10:49

Mam pytanie dotyczące zamykania ksiąg rachunkowych spółki z o.o. w organizacji.

Czy w chwili wpisu do rejestru trzeba zamykać księgi rachunkowe spółki z o.o. w organizacji i otworzyć księgi spółki z o.o.?

#16 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4217 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 lipiec 2013 - 21:52

[font="'courier new', courier, monospace;"]o ile pamiętam księgowania należy kontynuować w tych samych księgach[/font]

#17 Gość_Piter

Gość_Piter
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2013 - 07:47

Sp zo o w produkcji, to nie tylko ilość faktur, ale rodzaj produkcji. Co innego jest przy produkcji jednorodnego prostego produktu, a co innego przy produkcji złożonego wieloetapowego produktu. Co innego przy zastosowaniu kalkulacji podziałowej a co innego przy współczynnikowej. Produkcja i usługi (szczególnie budowlane) w księgowości jest bardzo trudna i jeżeli ktoś nie ma doświadczenia (tylko budżetówka), to lepiej żeby się dobrze zastanowił. Miernik ilości faktur to drugorzędna sprawa (wszystko też zależy od jakich faktur - sprzedaży czy zakupu). Prowadzę biuro rachunkowe i mam np. firmę produkcyjną, która ma około 150 faktur, ale stawka wynosi 3500 netto (choć to jest prdukcja w zasadzie jednego produktu). Przy spółce zo o radzę też dobrze zapoznać się kodeksem handlowym działy wspólne i dotyczące spółek zo o, z ustawą CIT, no i z najtrudniejszą VAT

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych