Skocz do zawartości

studia podyplomowe

wróć do serwisu Księgowość 79 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_marek

Gość_marek
  • Goście

Napisano 03 marzec 2008 - 10:05

Witam!!!Mam pytanie czy ktoś nie wie gdzie są tanie i szybkie studia podyplomowe z rachunkowości po których można ubiegać się o certyfikat na prowadzenie biura rachunkowego. Mam studia ekonomiczne ale nie o kierunku rachunkowość a chciałbym otworzyć biuro rachunkowe.

#2 Gość_ms

Gość_ms
  • Goście

Napisano 04 marzec 2008 - 00:32

Witam! UMCS w Lublinie posiada taki kierunek. Z tego, co wiem, to trwa 2 semestry, a koszt ok. 1700 za semestr.

#3 Gość_Ela

Gość_Ela
  • Goście

Napisano 04 marzec 2008 - 12:33

pamiętajcie, aby uzyskać certyfikat należy ukończycz uczelnie która ma uprawnienia do nadawania tytułu doktora

#4 Gość_ag

Gość_ag
  • Goście

Napisano 04 marzec 2008 - 16:24

na ug w sopocie rowniez sa takie studia podyplomowe - koszt 4400 za 2 semestrya na PG są tańsze

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2008 - 09:21

Zamierzam również rozpocząć studia podyplomowe Rachunkowość na UMCS, czy ktoś może już skonczył, bardzo bym chciała że by podzielił się ze mną wrażeniami

#6 Gość_Krzyś

Gość_Krzyś
  • Goście

Napisano 07 maj 2008 - 10:09

Skończyłem te studia na UMCS'ie. Studia jak studia, niestety dużo teorii mniej praktyki (ale tak chyba jest wszędzie). Złego programu nie mają, jednak gdybym miał teraz wybierać, to chyba zdecydowałbym się na studia podyplomowe prowadzenie przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Sprawdź w oddziale lubelskim (dyplom zdaje się Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu im. Oskara Langego): lublin.skwp.pl/Rachunkowosc,1850.htmlPozdrawiam

#7 Gość_vatis

Gość_vatis
  • Goście

Napisano 07 maj 2008 - 11:14

z tego co sie orientuję to szykują się zmiany (a może już sie zmieniło) i samo ukończenie podyplomówki nie pomoże. Wszyscy będą zdawali egzamin aby mieć certyfikat

#8 Gość_Krzyś

Gość_Krzyś
  • Goście

Napisano 07 maj 2008 - 11:57

Zmiany póki co jeszcze nie obowiązują. Szerzej tutaj: ksiegowosc.infor.pl/raport-dnia/74679,Co-musza-zrobic-osoby-chcace-otrzymac-certyfikat-ksiegowego-bez-egzaminu.html

#9 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 07 maj 2008 - 13:04

Białystok Uniwersytet Białostocki -2 semestry

#10 Gość_aśka

Gość_aśka
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2008 - 18:04

Do 2010 można uzyskac certyfikat bez egzaminu, ale wymagany jest 3-letni staż pracy w księgowości na umoweę o pracę (pełen etat)lub 1/2 etatu umowy cywilnoprawnej w biurze rachunkowym

#11 Gość_janko

Gość_janko
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2008 - 08:52

Jeżeli ktoś nie ma szkoły (studia, średnia, policealna) o kierunku ekonomia, to radziłbym UMCS, ponieważ tam kończy się podyplomowe studia ekonomiczne rachunkowość, a np. w SKwP studia podyplomowe rachunkowość. Od strony ubiegania się o certyfikat to nie ma istotnego znaczenia(każde z nich daje możliwość ubiegania sie o certyfikat), ale gdyby ktoś ubiegał się o pracę na głównego księgowego w budżetówce, to zgodnie z ustawą dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104 ze zm.) na podyplomowych studiach ekonomicznych rachunkowość można dodatkowo otrzymać uprawnienia do pełnienia funkcji głównego księgowego jednostek sektora finansów publicznych.

#12 Gość_aśka

Gość_aśka
  • Goście

Napisano 08 październik 2008 - 11:35

Witam!Pracuje w oświacie w szkole.Ukończyłam studia ekonomiczne.Wkrótce mam zmienić stanowisko pracy w dziale księgowym mam pełnić funkcje głównego księgowego, ale nigdy nie miałam do czynienia z księgowością.Błagam pomóżcie odczego mam zacząć.

#13 Gość_Elwira

Gość_Elwira
  • Goście

Napisano 22 luty 2009 - 12:57

Czy ukończenie ekonomii lub pokrewnego kierunku jest konieczne by podjąć studia z zakresu księgowości? Co w przypadku absolwentów innych kierunków, zupełnie odmiennych, typu pedagogika, filologia angielska?

#14 Gość_marzannaewa

Gość_marzannaewa
  • Goście

Napisano 22 luty 2009 - 20:09

Polecam Uniwersytet Wrocławski

#15 Gość_marzannaewa

Gość_marzannaewa
  • Goście

Napisano 22 luty 2009 - 20:10

sorry tzn Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu dawna Akademia Ekonomiczna Wrocław

#16 Gość_rafal7

Gość_rafal7
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 13:07

studia podyplomowe z kierunków rachunkowych organizuje MDDPwww.akademiamddp.pl

#17 Gość_mk

Gość_mk
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 10:01

Czy ktoś skończył studia organizowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce w oddziale lubelskim. Prosze o wrażenia, czy ktoś kto miał niewiele do czynienia z ekonomią, rachunkowością da sobie radę?

#18 Gość_zawiedziona

Gość_zawiedziona
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 11:00

nie polecam rachunkowości na akademii morskiej w gdyni; zajęcia są w sumie fajne poniewaz Pani wykładająca jasno i wyraźnie wykłada kolejne tematy z zakresu rachunkowości, ale wymagania zaliczeniowe są po prostu masakryczne jak na podyplomówkę; obecność obowiązkowa (niby nie ma obowiązku bycia na zajęciach ale lista leci) nastepnie egzamin z ustaw - test /jeszcze nie najgorszy/ potem egzamin składający sie z 4 zadań z całości materiału i jeszcze praca zaliczeniowa z analizy sprawozdań + trzy pytanka dla każdego żeby Pan na 100% wiedział czy aby praca była pisana samodzielnie; i wszystko fajnie rozumiem, że za darmo nikt nie da mi dyplomu ale ludzie troche logiki to sa studia podyplomowe! pracujemy, mamy dzieci-robię podyplomówkę bo potrzebuję mieć papier do swojej pracy! a tym czasem przez szkołę zaniedbuje pracę, dom, dzieci

#19 Gość_księgowa- zołza :)

Gość_księgowa- zołza :)
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 11:59

~zawiedziona wstydu nie masz!!!!To poprostu studia i wykładowcy,którzy rzetelnie podchodzą do swojej pracy a nie do nieuprawnionego ROZDAWANIA PAPIERÓW.Myślisz ze płacisz i wymagasz?Żeby dostac ten papier jak go pogardliwie nazywasz, należy się wykazać wiedzą,a nie potem w kraju panoszą się tacy samozwańczy księgowi z uprawnieniami,i na dokładkę ktoś swoim autorytetem,podpis pod dyplomem,ma świecić w oczy,markować uprawnienia?Tym stwierdzeniem wystawiłaś dobrą ocenę uczelni!

#20 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 12:01

Akademia Ekonomiczna w Poznaniu też podchodzi bardzo rzetelnie do podyplomowych studiów z rachunkowości.Zaliczenia,testy,obrona napisanej pracy....itd

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych