Skocz do zawartości

Korekta ZUS

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Artur

Gość_Artur
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2007 - 18:13

Witam,Chcę zrobić korektę deklaracji zus za kwiecień, mam dwa błędy:1. niedopłata na FP 44,95zł2. nadpłata zdrowotnego 79,77złJak mam zrobić z płatnościami? Tzn. myślę żeby wpłacić 44,95zł na konto ZUS FP i FGŚP a 79,77zł odliczyć od zdrowotnego przy kolejnym miesiącu. Czy tak można?Druga kwestia to odsetki. Zwłoka to 104 dni, więc 12% z 44,95zł za 104/365 roku to 1,54zł. Z tego co wiem nie muszę tego wpłacać bo nie przekracza 6,60zł. Czy tak? Pomóżcie :))

#2 Gość_Asia_Sanok

Gość_Asia_Sanok
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2007 - 11:41

Ja jak miałam do zrobienia korektę to załatwiłam to następująco:najpierw zadzwoniłam do oddziału ZUS w moim mieście i porozmawiałam o tym z osoba która zajmuje sie rozliczaniem mojej jednostki, osoba ta kazała mi wysłać jeszcze raz deklaracje za dany miesiąc oczywiście z numerem 2, a kwoty różnicy miałam sobie odjąć lub dodać do kolejnej wpłaty. Moja znajoma także główna księgowa również miała ostatnio korektę i ona nawet nie dzwoniła do ZUSu tylko od razu wysłała korektę i w następnym miesiącu sobie odpowiednie kwoty odjęła od wpłaty. Jednak ja radze ci zadzwonić i porozmawiać, zawsze to będziesz później miała pewność że dobrze zrobiłaś :-)

#3 Gość_Asia_Sanok

Gość_Asia_Sanok
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2007 - 11:43

Sorki nie zauważyłam że podpis należy do faceta. Mam nadzieje ze wybaczysz pomyłkę :-) pozdrawiam!!!

#4 Gość_Asia_Sanok

Gość_Asia_Sanok
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2007 - 11:43

Ja jak miałam do zrobienia korektę to załatwiłam to następująco:najpierw zadzwoniłam do oddziału ZUS w moim mieście i porozmawiałam o tym z osoba która zajmuje sie rozliczaniem mojej jednostki, osoba ta kazała mi wysłać jeszcze raz deklaracje za dany miesiąc oczywiście z numerem 2, a kwoty różnicy miałam sobie odjąć lub dodać do kolejnej wpłaty. Moja znajoma także główna księgowa również miała ostatnio korektę i ona nawet nie dzwoniła do ZUSu tylko od razu wysłała korektę i w następnym miesiącu sobie odpowiednie kwoty odjęła od wpłaty. Jednak ja radze ci zadzwonić i porozmawiać, zawsze to będziesz później miała pewność że dobrze zrobiłaś :-)

#5 Gość_Artur

Gość_Artur
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2007 - 16:34

no tak, jestem raczej facetem ;p ale nie ma sprawy, poprostu nie zauważyłaś jak sama napisałaś...dzięki za odpowiedźna innym forum już wcześniej dostałem potwierdzenie, że mogę zrobić tak jak napisałem w pytaniu swymnie będę dzwonił bo jak coś będzie nie tak to i tak nic mi nie da powołanie się na rozmowę telefoniczną

#6 Gość_ProSolvo 788 173 794

Gość_ProSolvo 788 173 794
  • Goście

Napisano 22 luty 2009 - 15:45

Korekty ZusZakład Ubezpieczeń Społecznych informuje wszystkich płatników składek o rozbieżnościach w dokumentach Zus przesyłając zawiadomienia o błędach w dokumentach. Informacji tych nie należy lekceważyć gdyż można w ten sposób narazić się na sankcje. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w dokonaniu korekty Zus, ProSolvo Outsourcing Kadrowo-Płacowy jest firmą, która specjalizuje się w rozwiązywaniu tego typu problemów. Celem ProSolvo jest szybka i skuteczna pomoc w rozwiązaniu Państwa problemów z korygowaniem deklaracji ZUS oraz przeszkolenie w taki sposób aby powyższe sytuacje nie zdarzały się w przyszłości.Nasze doświadczenie w pracy w Zus w zakresie dokonywania korekty deklaracji rozliczeniowych (np. Zus Dra, Zus Rcx) i dokumentów zgłoszeniowych (np. Zus Zua, Zus Zwua), sprawia, że mogliśmy pomóc wielu instytucjom oraz firmom, z różnych branż, w całej Polsce. Posiadamy poświadczenia bezpieczeństwa pozwalające na dostęp do dokumentów posiadających klauzulę „poufne”.Zakres usług obejmuje:• porządkowanie kartotek ubezpieczonych na podstawie wyciągu z centralnego rejestru ubezpieczonych (CRU)• odtwarzanie bazy danych programu Płatnik na podstawie plików KEDU• szkolenia z zakresu tworzenia i przesyłania dokumentów Zus oraz korekty• analizę zawiadomień o błędach przesłanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych• weryfikację rozbieżności pomiędzy DRA i WDR w oparciu o bazę danych programu Płatnik oraz dokumentację źródłową• wykonanie korekty dokumentów Zus z zastosowaniem narzędzi ułatwiających wykonywanie korekt z uwzględnieniem takich nieprawidłowości jak min.:a. "Ubezpieczeni, dla których brak jest raportów imiennych"b. "Raporty imienne niezgodne ze zgłoszeniem ubezpieczonego"c. "Błędne raporty imienne"d. "Raporty imienne nieznanych ubezpieczonych"e. "Raporty imienne bez deklaracji"f. Przekroczenie trzydziestokrotności przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku Dlaczego ProSolvo:• wiedza specjalistów bez konieczności ich zatrudniania• wieloletnie doświadczenie poparte sukcesami• ograniczenie ryzyka sankcji ze strony Zus• kompetencja i szybkość w działaniu

#7 Gość_mr

Gość_mr
  • Goście

Napisano 22 luty 2009 - 22:09

pamiętaj ze jak będziesz wypisywać przelew to symbol wpłaty nie S tylko M dla zus to ważne potem ............ wpłaty.pa

#8 Gość_kociak537

Gość_kociak537
  • Goście

Napisano 02 październik 2009 - 14:23

Mam problem z deklaracja DRA ze stycznia 2009r..Rozpoczełam działalnoś gospodarczą wrzesień 2008r...Do stycznia 2009r składałam do ZUS-U deklaracje DRA ze składkami z ulgą.W styczniu złozyłam deklaracje za grudzień z pełnymi składkami,urzędniczka nie poinformowała mnie, że wypełniłam deklaracje z pełnymi składkami.Aż do teraz nie składałam dek...DRA,pod koniec kazdego miesiąca płaciłam składki z ulgą (ok ..350zł),a według zle złożonej dek...ze stycznia powinnam (ok..850 zł)..Czy można zrobic korekte z zaległych miesięcy..Prosze o odpowiedz na e-maila kociak537@wp.pl

#9 Gość_psc-hr (kontakt@korekty-zus.pl)

Gość_psc-hr (kontakt@korekty-zus.pl)
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 23:06

Będziemy mieli nowego płatnika od stycznia i korekty może mniej. :-)kontakt@psc-hr.plkontakt@korekty-zus.pl

#10 Gość_Eliza

Gość_Eliza
  • Goście

Napisano 15 listopad 2011 - 20:39

witam mam problem kadrowa podała mi informacje ze pracownik ma zwolnienie lekarskie do 28 pazdziernika,wiec naliczyłam zwolnienie a dalsze wysłałam do zus wraz zZ 3 OKAZAŁO SIE JEDNAK ZE PRACOWNIK MIAŁ TO ZWOLNIENIE DO 29 PAZDZIERNIKA PROSZE O POMOC W SPRAWIE KOREKTY

#11 Adam

Adam

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 473 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:17

W komplecie dokumentów rozliczeniowych płatnik składek złożył deklarację rozliczeniową oraz imienne raporty miesięczne za 123 ubezpieczonych. Okazało się, że należy skorygować imienne raporty miesięczne za dwóch ubezpieczonych. Firma przesłała więc do ZUS tylko imienne raporty miesięczne korygujące za dwóch ubezpieczonych. Czy postąpił prawidłowo? Czy może imienne raporty korygujące przesłane bez deklaracji zostaną przez ZUS odrzucone?

#12 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 12:18

Firma postapiła nieprawidłowo. Imienne raporty przekazane bez deklaracji zostaną odrzucone. zawsze składajac korekty należy złozyć komplet dokumentów tj. raporty i deklaracje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych