Skocz do zawartości

urodzenie dziecka w ubezpieczeniu grupowym PZU ŻYCIE SA

wróć do serwisu Księgowość 25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 14:20

Jak długo pracownik musi być ubezpieczony w PZU ŻYCIE SA aby otrzymać 10% sumy ubezpieczenia z tytułu urodzenia się dziecka ubezpieczonemu ?Czy nie ma określonego terminu ?jeśli ktoś wie to proszę o pomoc... z góry dziękuje

#2 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2009 - 15:30

jeżeli przystąpił do ubezpieczenia grupowego w tym miesiącu w którym się zatrudnił, to nie ma okresu karencji, a jeżeli później to chyba okres karencji wynosi 6 m-cy, sprawdz to jeszcze bo nie jestem pewna na 100 %

#3 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 10:31

od 6 lat jestem zatrudniona w tej samej firmie i po raz trzeci jestem w ciąży.zaniosłam zwolnienie lekarskie i od razu się dołączyłam do ubezpieczenia grupowego.natomiast wcześniej z niego zrezygnowałam ze względów finansowych.chciała bym się dowiedzieć czy teraz przystępując znowu do tego ubezpieczenia obowiązuje mnie karencja?.jak tak to ile ona trwa. jestem w 3 miesiącu ciąży,a ubezpieczona jestem od 2 miesiąca.proszę o pomoc i radę.z góry dziękuję.

#4 Gość_ev

Gość_ev
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 10:47

u mnie na świadczenie z tyt. urodzenia dziecka obowiązuje 9 m-cy karencji od daty przystąpienia do ubezpieczenia

#5 Gość_jolka

Gość_jolka
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 12:26

U mnie karencja wynosi 6 m-cy.

#6 Gość_karolina

Gość_karolina
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2011 - 18:27

Chce ubezpieczyc sie w PZU ŻYCIE SA poniewaz jestem w 2 miesiacu ciazy. Jezeli ubezpieczylabym sie dopiero teraz ile bedzie mnie obowiązywać karencja? Jeśli ktoś wie proszę o odp

#7 Gość_zoja

Gość_zoja
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2011 - 19:18

to zależy od polisy, wszystkie informacje otrzymacie w PZU.

#8 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2011 - 20:27

karencja w pzu życie sa wynosi 9 miesiecy-urodzenie dziecka,czy to znaczy że jezeli teraz zaczne opłacać a planujemy dziecko i będe oplacac 9 miesiecy to wypłacą mi? czy trzeba 9 miesiecy przed ciążą opłacać? nie wiem jak to rozumiec

#9 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 11:00

no właśnie, też mnie to interesuje

#10 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 11:24

czy nikt nie wie?

#11 Gość_justa

Gość_justa
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2011 - 01:25

Karencja w pzu życie na ur.dziecka napewno jest 9miesięcy wiem bo mnie ominie wypłata np.zaszłam w ciąże w maju a ubezpieczyłam się w lipcu to moja karencja kończy się w kwietniu bo jest jeszcze coś takiego jak odpowiedzialność czyli zależy do którego dnia wpłynęła umowa z pzu,chyba że przyjmujesz się do pracy to masz 90dni na ubepieczenie bez karencji.

#12 Gość_justa

Gość_justa
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2011 - 01:29

A ktoś może wie jak to jest z karencją gdy jest jakaś określona liczba ubezpieczonych w zakładzie pracy,bo słeszałam że ilość ma się też do karencji tzn.im więcej osób to n ie ma karencj proszę o odpi zależy mi bo jak co to będe chciała się odwołać a lutym rodzęB)

#13 Gość_justa

Gość_justa
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2011 - 01:33

ania jak teraz zaczniesz opłacać i będziesz opłacać pełne 9 miesięcy to wypłacą ci taki przykład np.zaczniesz opłacać od lutego to najlepiej jak będziesz miała pobrane chociaż 2 składki to będzie najpewniejsze i wtedy już dzidzia może być w planach

#14 Gość_Do justa

Gość_Do justa
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2011 - 20:16

Minimum 3 osoby w zakladzie musza byc ubezpieczone. Przy wiekszej ilosci osob ubezpieczonych firma moze negocjowac indywidualne warunki z PZU (piszac wieksza ilosc nie mam na mysli 4 czy 5). Wtedy jest to okreslone typowo dla danej firmy i tylko tam mozesz sie dowiedziec o okres karencji itp.

#15 Gość_justa

Gość_justa
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2011 - 13:22

dzięki bardzo za opowiedz:)

#16 Gość_jola

Gość_jola
  • Goście

Napisano 02 luty 2011 - 11:45

Byłam zatrudniona w danej firmie ponad rok. w koncu pracodawca zdecydował sie na ubezpioeczenie nas grupowo w pzu ochrona plus. Ile wynosi tam okres karencyjny, bo agent pzu mówiła ze nic, a pytałam o to z 5 razy i ona wciąż powtarzała że nie ma dla nowych czlonków okresu karencyjnego.Czy może ktoś wie jak to w koncu jest?

#17 Gość_Emlia

Gość_Emlia
  • Goście

Napisano 02 luty 2011 - 15:20

Jestem zatrudniona w pewnej firmie pracuje tam ponad 2 lata zaszłam w ciążę i jak byłam w drugim miesiącu to się ubezpieczyłam. Nikt mi wtedy nie powiedział że ubez.musi być całe 9 miesięcy i przyszło mi z PZU że tych pieniędzy nie dostane. Czy jest jakaś jeszcze szansa żeby odzyskać pieniążki za urodzenie dziecka?

#18 Gość_GOSIA J.

Gość_GOSIA J.
  • Goście

Napisano 29 marzec 2011 - 23:35

CZY PRZY ADOPCJI 5-CIO I 10-CIO LETNIEGO DZIECKA MOGĘ DOMAGAĆ SIĘ ŚWIADCZENŃ Z TYTUŁU URODZENIA DZIECKA ?

#19 Gość_justa

Gość_justa
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 00:04

JESTEM W TAKIEJ SAMEJ SYTUACJI JAK KOLEŻANKA EMILIA WIĘC JEŚLI KTOŚ WIE JAK ODPOWIEDNIO NAPISAĆ ODWOŁANIE BĘDĘ WDZIĘCZNA CZEKAM NA JAKIEŚ INFORMACJE ZALEŻY MI NA CZASIE POZDRAWIAM:)

#20 Gość_P

Gość_P
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 08:50

Wasze nastawienie do zycia jest śmieszne. Najlepiej jakby ubezpieczenie działało jeszcze 9 misięcy przed zawarciem polisy. Zapłacic grosze i wyciągnąc tysiaka. I pewnie zaraz po porodzie z ubezpieczenia zrezygnować bo niby takie drogie. Najlepiej jeszcze na okres ciązy przeprowadźcie się do miasta w którym dają drugie becikowe. Żenada. I jak w tym Państwie ma być dobrze jak każdy tylko szuka okazji do wyłudzenia pieniędzy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy