Skocz do zawartości

Ile za rozliczenie WZM 1?

wróć do serwisu Księgowość 41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Aneta

Gość_Aneta
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2008 - 11:36

Czy ktoś z Państwa orientuje się jakie są stawki za rozliczenie wniosku o zwrot różnicy w Vacie dot. budowy? Do zweryfikowania było ok. 100 faktur.

#2 Gość_agino

Gość_agino
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2009 - 23:54

podobno stawki sa 10% od wartości zwrotu.

#3 Gość_Aneta

Gość_Aneta
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2009 - 20:09

Dzięki, ale poraziło mnie to. Przy 20 tyś zwrotu, kwota jest całkiem wysoka

#4 Gość_justyna

Gość_justyna
  • Goście

Napisano 13 luty 2009 - 17:09

ja dzisiaj odebrałam od księgowej z biura rachunkowego rozliczenie i wzięła 100 zł za zrobienie a w tamtym roku 120zł chociaż zwrot był mniejszy o połowe niz teraz

#5 Gość_ksiegowa

Gość_ksiegowa
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 10:05

100 zl za wypelnienie wniosku + 2zł za kazda przegladnieta fakture

#6 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 10:50

Justyna pisze że 100 zł wzięła księgowa... za ile faktur???Nie chciała bym się w to bawić za 100zł.Każdą fakturę sprawdzić, wprowadzić do załączników, szukania PKWiU dla poszczególnych towarów, gdzie każdy sklep ma różne nazwy a na fakturach brak jest symboli PKWiU.Wklepanie kilku pozycji z faktury, bo nie na wszystkie towary należy się zwrot.Myślę, że takie rozliczenie o jakim pisze Księgowa może być OK!100 zł za wniosek i 2 zł za fakturę.W końcu jest to kilka godzin siedzenia nad tym, wprowadzanie, wertowanie i szukanie czy dany towar jest wykazie towarów o symbolach PKWiU od którego można starać się o zwrot VAT.

#7 Gość_asika

Gość_asika
  • Goście

Napisano 12 marzec 2009 - 13:04

u nas sporządzenie wniosku kosztuje 10 % wartości zwrotu, ale nie mniej jak 100 zł.Nie ma znaczenia czy faktur jest 10 czy 100. Na jednej fakturze może być przecież mnóstwo pozycji do sprawdzenia, czasem trzeba dzwonic do wystawcy faktury by podali pod jakim symbolem jest towar, którego nazwa nic nam nie mówi. Nie jest to łatwa robota na 5 minut, a mam wrażenie, że klentom się wydaję, że za "pare złotych" będą mieć wniosek.

#8 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 12 marzec 2009 - 13:19

Zgadzam się z Tobą Aśka ;-)Robię trzeci wniosek i szlag mnie już trafia...Szukanie po PKWiU i jak piszesz, wydzwanianie do wystawcy faktury,bo niektóre nazwy na fakturach... ni pioruna nie mają nic wspólnego z materiałami budowlanymi. Ufffff KOSZMAR ;-((Często miałam też faktury, składające się z czterech stron, w sumie 124 pozycje.I jak wycenić taką robotę???Głupiego robotę ??? Bo sam wniosek to już " mały pikuś"Pozdrawiam ;-)))

#9 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 26 marzec 2009 - 15:54

Mam pytanie czy można jeszcze złożyć rozliczenie WZM1 za 2004 i 2005 rok

#10 Gość_ann

Gość_ann
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2009 - 10:30

tak mozna zlozyc

#11 Gość_??

Gość_??
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2009 - 19:14

pytanko z marca...odpowiedź z września...hmm ktoś kto pytał czeka na nią?

#12 Gość_nana

Gość_nana
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2010 - 21:55

własnie prawie skończyłam kolejny wniosek i wierzcie mi to najgorsza robota w księgowosci bo nie ma żadnego punku odniesienia, a i tak niegdy nie wiadomo czy jest do końca dobrze bo U.S. i tak wie swoje, 10% nie mniej niż 100 zł. to rozsądna cena .

#13 Gość_iraq

Gość_iraq
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2010 - 10:43

Ja osobiście od znajomych biore ok 50zł. Ale szczerze mowiac nie wydzwaniam po sklepach z zapytaniem o pkwiu i tak urzad zawsze karze cos poprawiac, wiec odrazu uprzedzam klienta o tym, że może być wezwany do urzedu i żeby się nie przestraszył tego wezwania.Aczkolwiek miałem kiedyś taką sytuacje, że pani w urzędzie chciała wywalić z wniosku panele podłogowe bo nie nie sa przypisane na wykazie do rzadnego numeru pkwiu. A przecierz podatek z paneli podloga zwrotowi bez wzgledu na numer pkwiu. Tak wiec nie dokonca zawsze trzeba sie zgadzac z urzedem.

#14 Gość_rzuczek

Gość_rzuczek
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2010 - 10:14

iraq, jeśli "urząd zawsze karze", to w takim razie kto nagradza? :)Przecierz jakaś sprawiedliwość musi być na tym świecie! Inaczej rzaden urzendnik nie zmieni mojego przekonania, rze to wrzystko jest do dópy.

#15 Gość_ula

Gość_ula
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2010 - 10:36

ludzie jak czytam,jakie kwoty biorą za wypełnienie wniosku to jestem w szoku.JA ROZLICZAM ten podatek d początku i nigdy nie przekroczyłam kwoty 100 zł za wniosek.jak ktoś robi to zarobkowo to już zna materiały,które wchodzą do wykazu i kolejne wypełniane wnioski nie przysparzają zbyt wielu kłopotów.Polecam więc swoje usługi z zaznaczeniem,że nie zbieram na futro.Kontakt ulacym@wp.pl

#16 Gość_MADZIA

Gość_MADZIA
  • Goście

Napisano 29 październik 2010 - 11:40

DZISIAJ PORAZ PIERWSZY ROZLICZAŁAM VAT I MUSZE PRZYZNAC ŻE NIE JEST TO ŁATWE PONIEWAŻ NA WIĘKSZOŚCI FAKTUR NIE MA NR PKWiU CO ZNACZNIE UTRUDNIA PRACĘ,A DO TEGO TE ŚMIESZNE NAZWY MATERIAŁÓW WOGÓLE NIE DO SKOJARZENIA CO POD NIMI SIĘ KRYJE.MYŚLĘ ŻE NAWET OSOBA ZAJMUJĄCA SIĘ TYM ZAWODOWO MA NIEWIELKIE KŁOPOTY Z TYM ROZLICZENIEM,ALE JESTEM DOBREJ MYŚLI ŻE ZROBIŁAM TO DOBRZE.NIE JEST TO ROBOTA NA 5 MINUT,A LUDZIOM SIĘ WYDAJE ŻE ZA PARĘ ZŁOTY KTOŚ OBLICZY IM Z 30 FAKTUR BO PRZEWAŻNIE TYLE TO MINIMUM PRZYNOSZĄ,A DO TEGO TO ODPOWIEDZIALNOŚC ZA TO JAK ŹLE SIĘ COŚ WPISZE,WIĘC NIE UWAŻAM ŻE CENA 100ZŁ JEST WYGÓROWANA.:)

#17 Gość_kama

Gość_kama
  • Goście

Napisano 12 listopad 2010 - 17:18

mam pytanie? ja mam rozliczony wniosek przez takie biuro z 2008 r.(wtedy zapłaciłam 100 zł a zwrotu miałam 600!) i go nie zaniosłam od razu do Skarbówki, czy mogę go teraz złożyć, czy coś się przez ten czas mogło zmienić? i w zwiazku z tym czy muszę go jeszcze raz zanieść do jakiegoś biura rozrachunkowego?

#18 Gość_aa

Gość_aa
  • Goście

Napisano 12 listopad 2010 - 20:04

mam do rozliczenia lata 2004,2005,2006,2007,2008,2009 czy każdy rok muszę rozliczać na osobnym wniosku? Czy można jeszcze rozliczyć te wszystkie lata?

#19 Gość_aa

Gość_aa
  • Goście

Napisano 13 listopad 2010 - 22:23

prosze o odp.

#20 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 14 listopad 2010 - 14:08

czy za 2010 można bedzie zrobić rozliczenie 2011 ponieważ mam w tym roku niewiele a w przyszłym półroczu dokonam większych zakupów moge prosić o strone gdzie poszukam materiały podlegajace rozliczeniu WZM1 nie bardzo wiem które podlegają

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych