Skocz do zawartości

Bilans, Rachunek Zysków i Strat do Urzędu Skarbowego do kiedy?

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Sylwia

Gość_Sylwia
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2011 - 12:20

Jaki jest termin złożenia w Urzędu Skarbowego Bilansu i Rachunku Zysków i Strat?? Do 31 marca czy później??? Wiem, że UM do 31 marca a do Urzędu Skarbowego???

#2 Gość_ona

Gość_ona
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:20

31 marca

#3 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2011 - 21:02

do US sprawozdanie finansowe składa się w terminie do 10 dni od jego zatwierdzenia, a zatwierdzone powinno być do 30 czerwcaa do końca marca należało do US przekazać CIT-8

#4 Gość_Dora

Gość_Dora
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 09:03

Jest tak jak napisała wyżej "koleżanka" Sama tak praktykiję.

#5 Gość_Justyska

Gość_Justyska
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 16:11

UFF:) powiem Wam że zdębiałam jak wczoraj przeczytałam pierwszą odpowiedź że do 31 marca. Jestem początkującą księgową i takie info powoduje u mnie palpitacje że zmieniły sie przepisy a ja o tym nie wiem i co gorsza nie zrobiłam sprawozdania w terminie.Dora, koleżanka - dziękuje:)

#6 Gość_Olga

Gość_Olga
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 16:16

Jezeli jest działalność na KPiR to robi się jakieś sprawozdania. Jestem początkujaca, sama sobie prowadzę KPiR.

#7 Gość_Mała

Gość_Mała
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 16:26

Olga - Nie, na KPiR sporządza się tylko zeznanie roczne.

#8 Gość_Olga

Gość_Olga
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2011 - 12:45

Wielkie dzięki, jestem spokojna myślałam, ze coś przegapiłam

#9 Adam

Adam

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 458 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 10:36

A propos sprawozdania finansowego:

Ostateczny termin sporządzenia sprawozdania finansowego za rok obrotowy zakończony 31 grudnia przypada 31 marca następnego roku.

Sprawozdanie finansowe składa się z: bilansu, rachunku zysków i strat, informacji dodatkowej, obejmującej wprowadzenie do sprawozdania finansowego oraz dodatkowe informacje i objaśnienia.

Jeżeli sprawozdanie finansowe podlega obowiązkowi badania przez biegłego rewidenta, obejmuje ponadto zestawienie zmian w kapitale (funduszu) własnym oraz rachunek przepływów pieniężnych.

Sprawozdanie finansowe sporządza się w języku polskim i w walucie polskiej. Jeżeli nie zniekształca to obrazu jednostki zawartego w sprawozdaniu finansowym, dane liczbowe można wykazywać w zaokrągleniu do tysięcy złotych.

Osobą odpowiedzialną za sporządzenie rocznego sprawozdania finansowego jest kierownik jednostki. Podpisy pod dokumentem składają, podając również datę: kierownik jednostki, a także wszystkie pozostałe osoby wchodzące w skład organu kierującego spółką oraz osoba, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych. Odmowa złożenia podpisu wymaga pisemnego uzasadnienia, które jest dołączane do sprawozdania finansowego.

Nie później niż w ciągu sześciu miesięcy od zakończenia roku obrotowego spółki sprawozdanie powinno zostać zatwierdzone przez wspólników, akcjonariuszy lub inny organ zatwierdzający. W ciągu 15 dni od dnia zatwierdzenia sprawozdanie wraz z odpisem uchwały zatwierdzającej należy złożyć we właściwym rejestrze sądowym, dołączając opinię biegłego rewidenta, jeśli sprawozdanie podlegało badaniu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych