Skocz do zawartości

Jakie koszty uzyskania dochodu

wróć do serwisu Księgowość 78 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Witam !!!

Gość_Witam !!!
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2008 - 14:21

Witam !!!Mam pytanie: Jak jest moja granica kosztów uzskania przychodów jeżeli:-od stycznia do maja pracowałem w zakładzie "A" na umowę o pracę (umowa wygasła w 5 mies.) - potem nie pracowałem (przez 2 tyg.)- i od czerwca do końca roku pracowałem w zakładzie "B" na umowę o pracę i dodatkowo miałem umowę zlecenie w zakładzie "C" {te dwie umowy (o pracę i o zlecenie) miałem jednocześnie}.Wszystkie zakłady są położone poza miejscem mojego zamieszkania.Wiek ktoś jakie będą koszty uzyskania przychodów?Czekam na odpowiedź i bardzo dziękuję za poradę.boniek.sz@wp.pl

#2 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2008 - 15:20

koszty uzyskania przychodu 12 x 108,50 = 1302 czyli za tyle miesiecy ile przepracowales Umowa zlecenie nie ma tu nic do rzeczy.Dodatkowo nalezy ci sie zwiekszenie za prace poza miejscem zamieszkania czyli 135,63 x 12 =1627,56.Reasumujac mozesz odliczyc w pit 37 koszty uzyskania z tyt umow o prace 1627,56 Umowe zlecenie ujmuje sie w zupelnie innej rubryczce.

#3 Gość_boniek

Gość_boniek
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2008 - 22:03

WitamEwo bardzo dziękuję Ci bo rozwiałaś moje wątpliwści.Co prawda mam jeszcze jedno pytanie. A mianowicie:Są podane cztery rodzaje kosztów uzyskania przychodów.I zastanawia mnie co trzeba spełnić zeby mozna było się załapać na ten czwarty zakres tj. 2441,54 -Gdy podatnik uzyskiwał przychody równocześnie z więcej niż jednego stosunku pracy... (Co to jest stosunek pracy i stosunki pokrewne?) Bo z tego zrozumiem że trzeba by "równocześnie" pracować w dwóch różnych firmach ale czy w obu tych firmach trzeba mieć UMOWĘ O PRACĘ? Czy można w jednej firmie np."A" mieć UMOWE O PRACĘ a w drugiej firmie np."B" UMOWĘ ZLECENIE lub O DZIEŁO.Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

#4 Gość_MB

Gość_MB
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 14:00

Czy zwiększone koszty uzyskania przychodu dotyczą również osób wynajmujących stancje, po to aby pracować?

#5 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 14:13

W oświadczeniu o podwyższone kup się...... zamieszkuję poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy, więc jeżeli jest to inna miejscowość, to czemu nie.

#6 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 14:14

W oświadczeniu o podwyższone kup wpisuje się...... zamieszkuję poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy, więc jeżeli jest to inna miejscowość, to czemu nie.

#7 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 15:17

KUP - ze stosunku pracy 2008 r - Rocznie 1. jedna umowa - 1335zł2. więcej niż jedna(w jednym zakładzie lub więcej zakładów) - 2002,053. w jednym zakładzie, poza miejscem zamieszkania( nie otzrymuje dodatku za rozłąkę) - 1668,724. w kilku zakładach, poza miejscem zamieszkania( nie otzrymuje dodatku za rozłąkę) - 2502,56Jeżeli wynajmuje stancje?? hmmmm - to Ty oświadczasz że - zamieszkujesz poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy, więc jeżeli jest to inna miejscowość???

#8 Gość_wiola

Gość_wiola
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2008 - 09:59

witam jeżeli na 1/2 etatu zarabiam 563zl brutto to jakie będą koszty uzyskania przychodu a jakie składki na ubezpieczenie zdrowotne.pozdrawiam

#9 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 06 luty 2009 - 19:25

jaki górny limit stosowac kosztów jeżeli od stycznia do kwietnia pracowałam w dwóch zakładach w tym jeden poza miejscem zamieszkania a drugi w miejscu zamieszkania, natomiast od maja pracowałam w dwóch zakładach juz w tej samiej miejscowaści co mieszkam .Pozdrwaiam

#10 Gość_rita

Gość_rita
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 12:59

jestem zameldowana w innym miescie nz pracuje. natomiast wynajmuje mieszkanie w tym miescie co praca. natomiast to nigdzie nie figuruje w dokumemtach. czy moge zatem stosowac kup? czego ode noe moze wymagac US - zeby spr czy aby n apewno dojezdzam?

#11 Gość_michał

Gość_michał
  • Goście

Napisano 14 marzec 2009 - 11:18

w zeszłym roku miałem dwie umowy o pracę pierwszą od stycznia do kwietnia, drugą od kwietnia do grudnia to jaki jest maksymalny kup. miejsce pracy było to samo lecz inni płatnicy

#12 Gość_megi

Gość_megi
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 00:50

witam. pracuje na 1/16 etatu ,moje wynagrodzenie to 80 zł brutto,jak mam wyliczyc sobie koszty uzyskania dochodu? prosze o pomoc!

#13 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 01:17

koszty sa niezalezne od wielkosci etatu. Podstawowe 111,25, podwyzszone 139,06 miesiecznie

#14 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 01:19

michal jesli w kwietniu byly to jednoczesne zatrudnienia to masz prawo do KUP miesiecznych x 13. Jesli nie to 12

#15 Gość_simona

Gość_simona
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 22:00

jeżeli korzystam z kosztów uzyskania przychodu z dwóch stosunków o pracę czy mogę je powiększyc o koszty uzyskania przychodu z z umowy zlecenia

#16 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 22:22

~wera,michał bardzo długo czekał na odpowiedź:o~simona,tylko kup ze stosunku pracy są limitowane,a z umowy zlecenia wpisujesz takie jakie masz w PICIE 11 i doliczasz do kosztów ze stosunku pracy

#17 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 23:00

ale ze mnie ślepak :o)))

#18 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 23:02

cześć werao tej porze już można ciut niedowidzieć :o

#19 Gość_Małgorzata

Gość_Małgorzata
  • Goście

Napisano 18 marzec 2010 - 14:25

Jakie mam wpisać w PIT 37 KUP, jesli zatrudniona jestem w 2 zakładach pracy, a w obydwu zakładach w PIT 11 wpisano mi w zeznaniu rocznym kwotę 1335 zł. Suma przekroczy dopuszczlny limit

#20 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 18 marzec 2010 - 14:35

Jeżeli zakład pracy mieści się w tej samej miejscowości w której zamieszkujeszto KUP do wysokości limitu określonego w ustawie, czyli - 2.002,05

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych