Skocz do zawartości


KŚT kamery i aparatu fotograficznego


wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_krak

Gość_krak
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 14:17

Do jakiej grupy KŚT należy zakwalifikować zakup kamery oraz aparatu fotograficznego i jaką stawką należy to amortyzować. Nadmienię, że nie jsteśmy firmą świadczącą usługi fotograficzne i nagrywania. Pomocy

#2 Gość_Adulaa

Gość_Adulaa
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 14:40

6 lub 8 w zalezności co to jest czy wyposażenie czy ST

#3 Gość_krak

Gość_krak
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 22:34

mam więc rozumieć że do 3500 w 8, natomiast powyżej 3500 w 6?

#4 Gość_Adulaa

Gość_Adulaa
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 09:04

Tak

#5 Gość_przemco

Gość_przemco
  • Goście

Napisano 03 listopad 2009 - 11:05

nie :P Adulaa jest w błędzie. Tylko i wyłącznie do grupy 6. Wyposażenie wogóle nie ma żadnej grupy. Grupy podaje się tylko do Środków Trwałych. Wyposażeniem jest przedmiot o wartości poniżej 3500, poniżej tego progu są środki trwałe jednorazoe jednakże niszczarki za 70 zł nie będziemy kwalifikować jakoo ŚT. Dlatego dobrze jest ustalić próg kwalifikacji Środków Trwałych i wyposażenia (przy pełnej księgowości określa się to w Polityce Rachunkowości). Próg ten przedsiębiorca ustala według własnych ustaleń co do okresu używania przedmiotu. Np. poniżej 1500 zł to wyposażenie jeżeli jest używane dłuzej niż rok, powyżej 1500 ale mniej niż 3500 to jest środek trwały jednorazowy oczywiście używany musi być dłużej niż rok, powyżej 3500 środek trwały amortyzowany liniowo (lub inną metodą) Środki Trwałe których okres używania (okres ekonomicznej użyteczności) przedsiębiorca określi jako krótsszy niż rok, nie jest środkiem trwałym bez względu na wartość i jest to wyposażenie. Reasumując :) kamery i aparaty grupa 6

#6 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 11 listopad 2009 - 10:20

przemco, kurde ja wyczytałam i nawet się z tym zgadzam, że aparaty do 8, (808), co ty na to??

#7 Gość_otoja

Gość_otoja
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 08:51

moim zdaniem symbol KŚT dla kamer i aparatów to 622

#8 Gość_Karolus aho

Gość_Karolus aho
  • Goście

Napisano 21 luty 2011 - 20:46

Jak wynika z załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999r. W sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (Dz.U.Nr 112, poz.1317 z późn.zm.), zarówno aparat cyfrowy jak i kamerę zalicza się do grupy 6 KŚT, podgrupy 62, rodzaju 622 - symbol PKWiU 32.30.33. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 1997 roku w sprawie Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (Dz.U. Nr 42, poz.264 z późn.zm.), pod symbolem 32.30.33 zostały ujęte kamera i aparat cyfrowy.Stosownie do treści art.22h ust.2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. Z 2000 roku Nr 14 poz.176 z późn.zm.) podatnicy (...) dokonują wyboru jednej z metod amortyzacji określonej w art.22i - 22k dla poszczególnych środków trwałych przed rozpoczęciem ich amortyzacji.Zgodnie z treścią art.22i ust.1 ustawy o podatku dochodowym odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych, z zastrzeżeniem art.22-22ł dokonuje się przy zastosowaniu stawek amortyzacyjnych określonych w Wykazie stawek amortyzacyjnych i zasad, o których mowa w art.22h ust.1 pkt.1.Jak wynika z treści art. 22I ust.2 pkt.3 ustawy z dnia 26 lipca 1991r podatnicy mogą podane w Wykazie stawek amortyzacyjnych stawki podwyższać dla maszyn i urządzeń zaliczonych do grupy 4-6 i 8 Klasyfikacji Środków Trwałych (...) poddanych szybkiemu postępowaniu technicznemu - przy zastosowaniu współczynników nie wyższych niż 2,0. Przez maszyny i urządzenia poddane szybkiemu postępowi technicznemu rozumie się maszyny, urządzenia i aparaturę, w których zastosowane są układy mikroprocesowe lub systemy komputerowe, spełniające założone funkcje dzięki wykorzystaniu w nich najnowszych zdobyczy techniki, a także pozostałą aparaturę naukowo-badawczą i doświadczalno-produkcyjną.

#9 papierówka

papierówka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 10:22

telefony komórkowe - KŚT

 

znalazłam taką starą interpretację  nr 1418/ZD/F/S/423/90/07/JS z 2007.09.11

 

- czy nadal jest to aktualne?

 

... urządzenia tele- i radiotechniczne obejmujące urządzenia linii radio- i teletechnicznych typu przenośnego i typu stacyjnego służące dla przesyłania i odbioru sygnałów telewizyjnych, telefonicznych lub telegraficznych, w tym radiotelefony, telefony komórkowe - należą do grupy 6 (pozycja 06) Wykazu rocznych stawek amortyzacyjnych. Natomiast rodzaj 629 powyższego wykazu obejmuje jedynie telefony komórkowe i dla nich ustawodawca przewidział 20% stawkę amortyzacyjną.

 

do środków trwałych przyjętych do grupy 6 według wykazu rocznych stawek amortyzacyjnych zał. nr 1 do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy zastosować stawkę amortyzacyjną 10%. Natomiast dla rodzaju 629 KŚT, w którym wymienione zostały jedynie telefony komórkowe należy zastosować stawkę amortyzacyjną 20%.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych