Skocz do zawartości

zakup mieszkania a odliczenia od podatku

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2011 - 14:24

Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc.Jestem osobą samotną, w tym roku za kilka dni podpiszę akt notarialny na zakup niewielkiej kawalerki. Kupuję ją na ogromny kredyt i jeszcze muszę wyremontować. Bardzo proszę mi prosto! napisać (wytłumaczyć)co będę mogła odliczyć od podatku lub dochodu (pewnie już za rok 2011). Albo jakie mogę otrzymać ulgi. Coś związanego z remontem lub z kredytem? Każda złotówka się dla mnie liczy. Czy zbierać wszystkie faktury za remont? Umowę przedwstępną podpisałam jeszcze w 2010 r. i wpłaciłam zaliczkę i prowizję biurowi pośrednictwa , czy coś w związku z tym mogę odliczyć w PIT 37? Czytem te wszystki artykuły i ustawy i niewiele z tego rozumiem :-( .

#2 Gość_maszka

Gość_maszka
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2011 - 14:49

wiem ze na pewno jak bedzie mieszkanie Twoje to zbieraj f-ry na materiały budowlane-bedziesz mogła odliczyć ulgę za VAT. a w PIT-37 to nie jestem pewna-moze ulga odsetkowa? niech inni sie wypowiedzą

#3 Gość_maszka

Gość_maszka
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2011 - 14:50

www.ksiegowosc.infor.pl/raport-dnia/125769,Jak-od-2011-r-ubiegac-sie-o-zwrot-VAT-za-materialy-budowlane.html

#4 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2011 - 19:16

niestety nie ma już żadnych ulg w podatku dochodowym, związanych z nabyciem mieszkania czy też remontemjedyne co wchodzi w grę to ewentualnie zwrot VAT od zakupu materiałów budowlanych /tzw. VZM/ o czym wyżej pisze maszka

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 06:20

Dziękuję za odpowiedzi. A jakiś rat czy odsetek od kredytu... też nic?A jak konkretnie załatwia się ten zwrot VAT i jakie są do tego "papiery" potrzebne? Tylko od zakuou czy od remontu mieszkania też?

#6 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 06:39

"Okna i drzwi, ościeżnice i progi, z drewna" - To znaczy, że metalowych drzwi nie mogę? (Takie są tańsze) . A o co chodzi z tymi "wyłączeniami" ?

#7 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 06:43

W p. 6 i 44 jest mowa o drzwiach, po co 2 razy?

#8 Gość_marza

Gość_marza
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 20:33

Jeżeli chodzi o zwrot vat z materiałów budowlanych to jest specjalny wykaz pkwiu z roku 2010,które podlegają odliczeniu ale niestety wiele rzeczy w nim nie ma,a te które są nie zawsz podlegają odliczeniu takie jak np gwożdzie. zwrot ten może nastąpić przy remoncie i przy budowie .Inne są tylko limity zwrotu dla każdej z inwestycji.rozliczyć się trzeba na formularzy vzm 1,(formularz główny)vzm 1B dla materiałów ,które nigdzie nie były odliczane vzm 1-A dla materiałów ,które były rozliczane vzm c dla materiałów ze stawką 23 %/.

#9 papierówka

papierówka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 15:43

W załączniku do ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym zostały wymienione czynności, które możemy zaliczyć do remontu. Ustawodawca wprowadził podział na remont budynku mieszkalnego i lokalu mieszkalnego. Zakres czynności, które zaliczamy do remontu lokalu mieszkalnego, jest węższy niż wykaz czynności dotyczący remontu budynku mieszkalnego.

Robotami zaliczanymi do remontu budynku mieszkalnego są:

1. Remont lub modernizacja przyłączy, elementów przyłączy budynku lub wykonanie nowych przyłączy, obejmujące:

a) przyłącza wodociągowe, hydrofornie,

b  )przyłącza kanalizacyjne, bezodpływowe zbiorniki ścieków, urządzenia do oczyszczania ścieków,

c) przyłącza sieci cieplnej, węzły cieplne, kotłownie,

d) przyłącza do linii elektrycznej.

2. Wykonanie nowego przyłącza do sieci gazowej.

3. Remont i modernizacja fundamentów, łącznie z izolacjami, obejmujące:

a) wzmocnienie fundamentów lub ich zabezpieczenie,

b ) izolacje przeciwwodne, przeciwwilgociowe, cieplne,

c) osuszanie fundamentów.

4. Remont lub modernizacja elementów konstrukcyjnych budynku lub ich części, dotyczące:

a) konstrukcji stropów,

b ) konstrukcji ścian nośnych i zewnętrznych,

c) konstrukcji i pokrycia dachu,

d) docieplenia stropów i stropodachów,

e) kanałów spalinowych i wentylacyjnych,

f) pozostałych elementów konstrukcyjnych budynku, jak np. słupów, podciągów, schodów, zadaszeń, balkonów, loggii, izolacji przeciwwodnych, dźwiękochłonnych.

5. Remont lub modernizacja elewacji budynku, obejmujące:

a) tynki i okładziny zewnętrzne,

b ) malowanie elewacji,

c) docieplenie ścian budynku,

d) obróbki blacharskie i elementy odwodnienia budynku.

6. Wbudowanie nowych, wymiana lub remont okien oraz drzwi zewnętrznych.

7. Przebudowa układu funkcjonalnego budynku, obejmująca:

a) sanitariaty i kuchnie,

b ) wjazdy, podjazdy, zabezpieczenia i wykonanie innych elementów związanych z udostępnieniem i przystosowaniem budynku dla osób niepełnosprawnych.

8. Remont, modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji budynku, obejmujące rozprowadzanie po budynku instalacji oraz montaż trwale umiejscowionych: wyposażenia, armatury i urządzeń dotyczących:

a) instalacji sanitarnych,

b ) instalacji elektrycznych, odgromowych i uziemienia,

c) instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych,

d) instalacji przyzywowych (domofony) i alarmowych,

e) przewodów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych,

f) instalacji i urządzeń grzewczych.

9. Wykonanie nowych instalacji gazowych.

10. Wykonanie nowych instalacji wykorzystujących alternatywne źródła energii.

Robotami zaliczanymi do remontu lokalu mieszkalnego są:

1. Remont, modernizacja lub wykonanie nowych elementów w lokalu mieszkalnym:

a) ścianek działowych, sufitów, tynków i okładzin wewnętrznych,

Dołączona grafika podłóg i posadzek,

c) okien, świetlików i drzwi,

d) powłok malarskich i tapet,

e) elementów kowalsko-ślusarskich,

f) izolacji przeciwwodnych, przeciwwilgociowych, dźwiękochłonnych i cieplnych.

2. Remont, modernizacja, wymiana lub wykonanie nowych instalacji w lokalu mieszkalnym, obejmujące rozprowadzenie po lokalu instalacji oraz montaż trwale umiejscowionych: wyposażenia, armatury i urządzeń dotyczących:

a) instalacji sanitarnych,

Dołączona grafika instalacji elektrycznych,

c) instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych,

d) instalacji przyzywowych (domofony) i alarmowych,

e) instalacji i urządzeń grzewczych,

f) przewodów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych,

g) instalacji wykorzystujących alternatywne źródła energii.

3. Wykonanie nowych instalacji gazowych.

Remont może być dokonany tylko w istniejącym budynku lub lokalu, który został oddany do użytkowania.

Wykaz materiałów budowlanych: http://www.transport...odmrozp3wrz.pdf

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych