Skocz do zawartości

problem z pit-37 - składka na ubezpieczenie zdrowotne z PIT 11

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_marklar

Gość_marklar
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 15:30

witam, mam rozliczenie w postaci PIT-11 i kiedy wypełniam PIT 37 przy pomocy programu z gazety wyborczej i dochodzę do pozycji 110 (czyli składki na ubezpieczenie zdrowotne) program sygnalizuje mi błąd (wysokość zaliczki jest za duża i musi być skorygowana) stąd też moje pytanie do osób ktore znają się na tym trochę lepiej. co mam wpisać w tą pozycję.jeśli w pozycji 107 moj obliczony podatek to 0, to 0 stawiam tez w pozycji 109?(nie mam żadnych doliczeń do podatku czyli pozycja 108 pozostaje pusta)i co za tym idzie - mimo iż w PIT-11 mam zapisane w składkach na ubezbieczenie zdrowotne kwotę 13.75, to i tak w pozycji 110 PITu-37 przepisuję 0? (tak samo 116, 120 i 122?

#2 Gość_nika

Gość_nika
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 15:52

Tak

#3 Gość_marklar

Gość_marklar
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 16:36

Dzięki:)

#4 papierówka

papierówka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 11 lipiec 2013 - 14:25

w formularzu PIT-11 należy wykazać:● koszty uzyskania przychodów w wysokości faktycznie potrąconej w ciągu roku podatkowego,● kwotę naliczonej i pobranej zaliczki na podatek,● potrącone z przychodu podatnika składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz chorobowe, tj. 13,71% podstawy wymiaru, z pominięciem składek, których podstawę wymiaru stanowił dochód zwolniony z podatku,● składki na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości nieprzekraczającej 7,75% podstawy ich wymiaru, pobrane w danym roku podatkowym zgodnie z przepisami o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, z wyłączeniem składek, których podstawę wymiaru stanowi dochód zwolniony z podatku,● w poz. 76 i poz. 78 odpowiednio składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne (w wysokości nieprzekraczającej 7,75% podstawy wymiaru składki zdrowotnej) zapłacone w Szwajcarii lub w państwach należących do Unii Europejskiej bądź Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Chodzi tu o składki, których podstawą wymiaru jest dochód podlegający opodatkowaniu i które za granicą nie zostały potrącone z dochodu, przychodu lub podatku. Odliczenie tych składek jest możliwe wtedy, gdy istnieje podstawa prawna (wynikająca z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Polska) do wymiany informacji między Polską a państwem, w którym podatnik opłacał składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Stosownego odliczenia należy dokonać na podstawie dokumentów stwierdzających zapłatę tych składek.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych