Skocz do zawartości

PIT 37 - świadczenie chorobowe

wróć do serwisu Księgowość 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Mariusz Sz.

Gość_Mariusz Sz.
  • Goście

Napisano 14 luty 2009 - 13:28

Witam,Mam problem z wypełnieniem pit 37. A dokładnie nie wiem czy w źródłach przychodu należy uwzględnić dochód z świadczenia chorobowego. Na chorobowym byłem 6 miesięcy. Od byłego pracodawcy otrzymałem "informacje o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy" i tak się zastanawiam czy jest tam uwzględnione to chorobowe czy nie.Pit wypełniam pierwszy raz także proszę o wyrozumiałość :(Korzystam z programu "PITy 2008"pozdrawiam,Mariusz

#2 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 14 luty 2009 - 13:52

chorobowe wpisuje się razem z wynagrodzeniem, tak jak podał ci pracodawcagdybyś miał zasiłek płacony przez ZUS to w inne źródła

#3 Gość_Mariusz Sz.

Gość_Mariusz Sz.
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 11:38

ok,przez pierwszy miesiąc pieniądze dostawałem od pracodawcy. Potem pieniądze wypłacał mi zus - i czy ja teraz dostane z zus jakiś dokument na podstawie którego będę mógł się rozliczyć?

#4 Gość_przemko

Gość_przemko
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 11:42

W PIT-11 , który otrymałeś od pracodawcy jest napeno, a przynajmnie na pewno być powinna kwota jaką wypłacił Ci pracodawca za wynagrodzenie chorobowe ;-))

#5 Gość_Mariusz Sz.

Gość_Mariusz Sz.
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 12:04

no dobrze, mam przed sobą ten PIT-11 i zakładam że jest tam kwota jaką wypłacił mi PRACODAWCA (czyli za pierwszy miesiąc chorobowego). Ale czy jest tam uwzględnione chorobowe które otrzymywałem z ZUS - przez kolejne pięć miesięcy. Pytam dlatego że za każdym razem, przy odbiorze chorobowego z ZUS, otrzymywałem także następującą informacje (na kwitku "przekaz pocztowy") dochód xxxx zł oraz zaliczka na podatek xxx zł.

#6 Gość_przemko

Gość_przemko
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 12:12

w PIT-11 od pracodawcy masz tylko przychód za wynagrodzenie chorobowe (za pierwsze 33 dni choroby )za 2008 rok. Kwoty jakie otrzymywałeś z ZUS-u (zasiłek chorobowy) nie są umieszczone na PIT od pracodawcy. Kwoty jakie wypłacił CI ZUS, wykaże Ci na osobnym PIT 11/40.Wtedy z 2 PIT-ów tj od pracodawcy i z ZUS, odpowiednie dane wpiszesz do Twojego rozliczenia rocznego PIT-37 :-))

#7 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 12:14

Dostaniesz PIT z ZUS-u z informacją o wypłaconych w 2008 roku zasiłkach chorobowych i pobranych zaliczkach.Dochód ten ( z tego PIT-u) należy wykazać w pozycji 5 Działu C.1 (iine źródła)

#8 Gość_przemko

Gość_przemko
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 12:17

w PIT-11 od pracodawcy masz tylko przychód za wynagrodzenie chorobowe (za pierwsze 33 dni choroby )za 2008 rok. Kwoty jakie otrzymywałeś z ZUS-u (zasiłek chorobowy) nie są umieszczone na PIT od pracodawcy. Kwoty jakie wypłacił CI ZUS, wykaże Ci na osobnym PIT 11/40.Wtedy z 2 PIT-ów tj od pracodawcy i z ZUS, odpowiednie dane wpiszesz do Twojego rozliczenia rocznego PIT-37 :-))

#9 Gość_Mariusz Sz.

Gość_Mariusz Sz.
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 12:18

~przemko - no dokładnie o to mi chodziło :( chciałem się tylko upewnić że "dobrze myślę" - rozumiem że to ja się muszę wybrać do placówki ZUS i poprosić o tego PITa?

#10 Gość_przemko

Gość_przemko
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 12:20

Spokojnie, gdzie w taką zimę się wybierasz. ZUS ma obowiązek przesłać Ci to rozliczenie do końca lutego. Pozdrawiam

#11 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 12:22

Święte słowa ;-)))Słuchaj się Przemko i lepiej na kulig się wybierz np: do lasu a nie do ZUS-u po PIT-a ;-))))

#12 Gość_przemko

Gość_przemko
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 12:29

Święte słowa poddaje Mirasek !!!Tylko na kulig, a potem na grzańca. Naprawde warto!!!!

#13 Gość_ewcia

Gość_ewcia
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 23:04

A co zrobić jak jest już 7 kwiecień, aZUS nie przysyła PIT-u???

#14 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 23:16

a na co czekasz ? do tej pory nie zadzwoniłaś do nich ?co miałaś wypłacane przez ZUS ?

#15 Fiona Maphona

Fiona Maphona

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 08:07

Wynagrodzenia u pracodawcy wypłacane są 28. dnia miesiąca. Po wypłacie wynagrodzenia za luty br. Pan W., wynagradzany stałą stawką miesięczną w kwocie 4300 zł, dostarczył zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy na okres od 28 lutego do 5 marca br. (6 dni). Za luty Mariusz W. otrzymał pełne wynagrodzenie 3300 zł (pracownik nie otrzymuje innych składników wynagrodzenia).

Czy odliczenia nadpłaconego wynagrodzenia za luty br. należy dokonać z wynagrodzenia należnego za marzec br., pomniejszając go o łączną liczbę dni absencji chorobowej,?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych