Skocz do zawartości

Czynny Żal

wróć do serwisu Księgowość 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Artur

Gość_Artur
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2009 - 12:56

Witam. Czy ma ktoś może napisany wzór czynnego żalu. Deklaracja została wysłana po terminie. Lub jak to się pisze?

#2 Gość_ania1

Gość_ania1
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2009 - 14:35

wzór żalu czynnego który złożyłam do US i był ok!Zawiadomienie Niniejszym zawiadamiam, iż mimo ciążącego na mnie obowiązku nie złożyłem ....w terminie określonym w przepisach ustaw podatkowych. Spóźnienie zdarzyło się pierwszy raz w związku ztym zwracam sie z uprzejmą prośbą o niewymierzanie kary.Przyczyną niezłożenia powyższej informacji nie było czyjekolwiek działanie umyślne lecz wyłącznie niedopatrzenie.jednocześnie informuję że deklaracja została wysłana/dostarczona dnia....

#3 Gość_Pati

Gość_Pati
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 14:36

Dzięki pomocne dla wielu ... :(

#4 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 14:45

a ja myślałam, że to jakaś wkręta z tym CZYNNYM ZALEM! :(

#5 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 15:38

://www.rp.pl/artykul/91521,361988_Lepiej_sie_dobrowolnie_przyznac_i_uniknac_kary.html

#6 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 15:52

tam jest dokładnie wszystko opisane

#7 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 16:13

To znowu jakaś zgreda!!!To nie mój wpis!!!

#8 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 16:21

cholera chyba przesadziłam z pracą stanowczo za dużo papierków już sama nie wiem co pisze muszę sobie koniecznie zaparzyć ziółka na uspokojenie

#9 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 16:24

przepraszam wszystkich ale już sama się gubię w tym co pisze

#10 Gość_Malwina

Gość_Malwina
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 14:09

Witam,ja mam problem trochę innego rodzaju. w 2007 roku glowna ksiegowa nie sprawdzila waznosci nr NIP dla WDT. Faktury dla kontrahenta niemieckiego zostaly wystawione ze stawką 0% przy nieakutalnym NIP europejskim. teraz w 2009 roku Skarbowy uznał te numery za niewazne w tym okresie. Pani z Urzędu Skarbowego była o tyle miła że nie wysłała wezwania do zrobienia korekty drogą urzędową a tylko telefonicznie poprosila o zlozenie korekty i dopłatę zaległego VAT-u. Czy w tej sytuacji gdzie Glowna Ksiegowa jest na wychowawczym (a to jest ewidentny jej blad) to nowy pracownik ma pisac czynny żal za nią czy też napisać tylko wyjaśnienie przyczyny złozenia deklaracji korygującej VAT-7 za 2007 rok i doplacic VAT z odsetkami?

#11 Gość_Nati75

Gość_Nati75
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 14:09

polecam artykuł na portalu taxfin.pl dotyczący tego tematuwww.taxfin.pl/?show_article=62

#12 Gość_kara

Gość_kara
  • Goście

Napisano 17 listopad 2009 - 19:08

mam problem zle zrozumałam pracownice w urzedzie skarbowym która powiedziała mi ze po zapłacenu podatku w kasie za rok 2008, zeznania podatkowego nie musze juz składać, a teraz skarbowka mnie wzywa do złożenia zeznania.czy mam napisac czynny żal?

#13 Gość_maryska

Gość_maryska
  • Goście

Napisano 17 listopad 2009 - 19:56

skoro skarbówka cie wzywa to czynny zal nie pomoże gdyż on 'działa' o ile zadziała przed interwencją u.s.

#14 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 22 listopad 2009 - 13:59

Witam, mam problem z US z powodu złożenia pit 8c z miesięcznym opóźnieniem do US. Otrzymałem już wezwanie do jednego US w tej sprawie ale mogę takich wezwań otrzymać jeszcze ok 50. Powodem tego była nieświadomość. Czy w takim przypadku mogę zastosować w takim przypadku "czynny żal" do pozostałych US za nim zostanę wezwany, czy czekać na wezwanie i karę z innych US?

#15 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2009 - 11:30

Piotr- pisz czynny żal, jak Cię skarbówka wezwie to już będzie za późno

#16 Gość_roman

Gość_roman
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:26

nie zapłaciłem 2 ratkredytu bo mnie zwolnili z pracy i nie chcą mi uznać ubezpieczenia a prowadze sprawe w sadzie z firma ktura mnie zwolnila o bezprawne

#17 Gość_Anna

Gość_Anna
  • Goście

Napisano 01 luty 2010 - 14:52

nie zroliczylam sie z podatku w 2008 roku przez 2 miesaice pracowalam w anglii i przez 2 miesaice w polsce co mam teraz zrobic ... prosze o podpowiedz

#18 Gość_justa

Gość_justa
  • Goście

Napisano 05 luty 2010 - 21:42

witam wszystkich potrzebuje pomocy mam taką sytuację opłacałam auto w us wszystko odbyło sie na czas ,ale zabrałam delkaracje do domu,( PCC3) po jakims czasie dostałam pismo o braku mojej deklaracji, to poszłam złozyc , ale nową wypisałam bo stara mi zgineła i wtedy dostałam informację zebym czekała na powiadomienie o karze za niezłorzenie delkaracji w terminie choć kase przyjeli w terminie i nie wiem kąpletnie co zrobić nawet nie wiem jak ma wyglądać muj zalpomożecie?

#19 Gość_Małgosia

Gość_Małgosia
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 13:57

Czy napisanie czynnego żalu nie ściągnie na firmę kontroli kompleksowej z US?

#20 Gość_misia

Gość_misia
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 18:29

witam, mam mały problem , w kwietniu wypełniłam pit-37 i wysłałam elektronicznie, nie myślałam więcej o tym, gdyż miałam bardzo trudną sytuację rodzinną ,zmarł nagle mój tata ,i głowy do "papierków" nie miałam ,01.08. z ciekawości weszłam na e-deklarację żeby zobaczyć którego wysłałam pit ,i przeżyłam szok ,gdyż zobaczyłam status wysłane - odrzucone , w urzędzie poinformowano mnie ,że nie złożyłam pit,i muszę ponownie składać ,oraz czynny żal , i tu zaczyna się ten problem ,jak mam napisać czynny żal ,bo nie mam pojęcia . Jakie mogą być konsekwencje mojego niedopatrzenia ,zresztą nie celowego ,z góry dziękuję za odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych