Skocz do zawartości

Pełna księgowość

wróć do serwisu Księgowość 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2010 - 15:06

Witam, jestem asystentką księgowego w dość dużej firmie, w której prowadzona jest pełna księgowość. Do moich obowiązków należy wprowadzanie faktur do programu księgowego i dekretowanie ich. Jednak księgowy nie księguje już później tych faktur. Stąd też moje pytanie czy jest to błąd i jakie może nieść za sobą konsekwencje. Z wiedzy, którą zdobyłam na studiach wynika, że sam dekret nie wystarczy. Czy w razie kontroli US może na nas nałożyć jakąś karę? Z góry dziękuję za odpowiedzi

#2 Gość_Małgosia

Gość_Małgosia
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2010 - 15:34

Przecież sama piszesz że księgujesz faktury/wprowadzasz faktury do programu/ więc co on ma jeszcze księgować?

#3 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2010 - 15:52

ja wprowadzam i dekretuje faktury NIE KSIĘGUJĘ ich tego robić mi nie wolno!!! I naciskam przycisku księguj w programie!!! jeśli wejdziesz na listę zaksięgowanych faktur wyskakuje 0!!!

#4 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2010 - 20:49

a skąd wiesz, że na koniec roku ich nie księguje ?w każdym programie aby zamknąć rok trzeba zaksięgować wprowadzone dokumenty, inaczej się nie da

#5 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2010 - 02:17

W tym programie były prowadzone już wcześniejsze dwa lata działalności firmy i nie ma ani jednej faktury zaksięgowanej w żadnym z wcześniejszych lat :( są tylko dekrety a poza tym za żaden okres (razem z latami wcześniejszymi) nie można wydrukować obrotówki ponieważ wyskakuje okienko, że nie ma y tym okresie żadnych zaksięgowanych faktur...

#6 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2010 - 12:57

ho ho ho....to jak robicie bilans , rachunek wynikow ??

#7 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2010 - 14:33

a to ciekawe, a jak w takim razie jest wyliczany dochód ?jaki to program ?i chyba nie chcesz powiedzieć, że nie ma w nim opcji księgowania dokumentów

#8 Gość_IZA

Gość_IZA
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2010 - 19:51

Na pewno jesteście na pełnej księgowości.

#9 Gość_Klop

Gość_Klop
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2010 - 20:20

Co za problem dla ciebie odpowiedzieć na pytanie, co to za program?Wielu księgowych trzyma wszystko w buforze z nadzieją, że można coś tam modyfikować. To jest niezgodne z u.o.r. Ja wolę zaksięgować i zamykać zgodnie z ustawą. Jeśli trzeba coś tam zmodyfikować, to można zrobić korektą, zupełnie legalnie. Lepiej robić wszystko na bieżąco, bo się robi tylko raz.

#10 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2010 - 17:06

Przez weekend nie miałam dostępu do internetu dlatego dopiero dziś piszę. Jeśli chodzi o program to jest to RAKSSQL i jest tam funkcja "księguj" tylko ja nie mam uprawnień do księgowania bo jest to w gestii księgowego. Na pełnej księgowości ta firma jest już ponoć od 5 lat ja pracuje to dopiero pół roku więc nie wiem jak dotychczas wyglądało tu robienie bilansu bądź wyliczanie dochodu...

#11 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2010 - 14:20

Czy w opisanej sytuacji Urząd Skarbowy może nałożyć na nas jakieś kary?

#12 Gość_Klop

Gość_Klop
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2010 - 22:55

Teoretycznie może nałożyć karę, skierować sprawę do prokuratory, uważać, że firma w ogóle nie prowadzi księgowość i kastrować kierownika jednostki. W praktyce nie zwracają na to uwagi dopóki nie żądają wydrukowanych ksiąg, a ty nie możesz ich dostarczyć. Biegły natomiast na pewno nie będzie badał bufor.

#13 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 09:56

Klop dziękuję bardzo za informacje :(

#14 Gość_werti

Gość_werti
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 10:32

~Justyna czemu tak na sercu ci to leży? chcesz podwyżkę za szantaż czy jak?pół roku tam pracujesz a już takie sledztwa przeprowadzasz? jak sama mówisz niewiele masz uprawnień do systemu więc zajmnij się tym co do ciebie nalezy i nie badź wścibskaa może księgowy twoje dekretacje przerzuca do innego pliku i tam ksieguje?a tobie wara do tego bo to tajemnica firmy?Gdybym ja miała taką wścibską pracownicę,która grzebie w systemie bo ma zamiar donosy robić (a o to chyba ci chodzi)to pozbyłabym się jej natychmiast.mało tego juz bym się postarała aby w nowej firmie mieli o niej info i zeby ciagnął się zanią smród donosicielstwa!!!!!!!!!!!!

#15 Gość_KAMIL+

Gość_KAMIL+
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 12:11

do Werti:jesteś bezczelna, dziewczyna się uczy i poznaje program, a ty o donosicielstwie piszesz, proste, że jak chce się czegoś nauczyć to nie będzie tylko wklepywac Fa, więc odczep się od takich ludzi którzy chcą cos osiągnąc i siedz w swoich przekrętach, które jak mniemam występują...!!!!!!!!!!!

#16 Gość_werti

Gość_werti
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 13:51

~KAMIL+ Co ty chrzanisz???!!! Gdzie ona się chce uczyć????Zobacz to są jej słowa!! "........jakie może nieść za sobą konsekwencje. ....... Czy w razie kontroli US może na nas nałożyć jakąś karę?....ja wprowadzam i dekretuje faktury NIE KSIĘGUJĘ ich tego robić mi nie wolno!!! .......nie ma ani jednej faktury zaksięgowanej w żadnym z wcześniejszych lat ......."Pracuje pół roku i zamiast robic to co ma w zakresie to ją interesuje, czy obroty są!!!!!!!!!!Guzik ją to powinno ineresować!!!A NIEMAĆ (a fuj co za słowo) to ty możesz sobie czy cię tyłek swędzi czy nie

#17 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2010 - 11:06

miałam nadzieje, że w tej firmie czegoś się nauczę! jednak chyba nie do końca nie chodzi mi o żaden awans bo żeby awansować trzeba mieć do tego odpowiednią wiedzę i doświadczenie a ja tego jeszcze nie posiadam i zdaję sobie z tego doskonale sprawę!Natomiast podpisując umowę, wszystkie aneksy i zakres obowiązków zgodziłam się na pełną odpowiedzialność materialną za poczynione błędy i nie dopatrzenia dlatego jeśli taka sytuacja może nieść za sobą jakieś poważne konsekwencje to wolę się zwolnić i poszukać innej pracy bo nie zależy mi na tym aby uczyć się robić coś źle i jeszcze do tego później płacić za to.Poza tym firma, w której pracuje jest firmą produkcyjną, która ma spore przychody i przypuszczam, że wszelkie niedociągnięcia będą skutkowały wysokimi karami a mnie nie stać na to, żeby takie kary pokrywać z własnej pensji. Więc ~werti zrozum nie chodzi mi o donoszenie

#18 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2010 - 11:35

Zadam Ci ~Justyna bardzo proste pytanie.Czy zapytałaś swojego księgowego, jako jego asystentka, dlaczego jest jak jest???Czy siadając przed komputer dobrze poznałaś zasady funkcjonowania tego programu księgowego?Jeżeli nie... to dlaczego???

#19 Gość_Justyna

Gość_Justyna
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2010 - 11:46

Tak zadałam takie pytanie i powiedziałam, że z tego co nauczyłam się na studiach wynika, że nie powinno tak być i że z racji tego, że podpisałam tą odpowiedzialność materialną bardzo mi zależy na tym, żebym nic nie zawaliła on na to odpowiedział mi, że jeszcze nic nie rozumiem bo to moja pierwsza praca i że sporo muszę się w życiu nauczyć, a że zarząd nie interesuje się tym jak to jest prowadzone tylko interesuje ich to żeby firma nie płaciła za wysokich podatków

#20 Gość_Dt

Gość_Dt
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2010 - 11:54

Justyna!!!!!!!Justyna!!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy