Skocz do zawartości

numer deklaracji na ubezp.społ i zdrowotne do ZUS

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_poważny

Gość_poważny
  • Goście

Napisano 04 luty 2009 - 23:49

Witam! Problem mam dla wszystkich tutaj pewnie błahy dlatego mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź ;) W zeszłym roku założyłem firmę w listopadzie i zapłaciłem dwie składki do ZUS: w grudniu za listopad z nr deklaracji 01. Potem w styczniu płaciłem za grudzień a księgowa podała mi kwotę już bez druku (i tak płacę przez internet)i powiedziała by wpisać kolejny nr czyli 02. Teraz dostałem znowu kwoty, ale napisała mi na drukach i jest na nich nr deklaracji 01. No i nie wiem teraz czy powinno być 03 zgodnie z kolejnością, czy dlatego że płacę teraz za styczeń już w nowym roku to nr powinien być 01. Niestety nie potrafię nie przejmować się pierdołami i pewnie będzie mnie to męczyć przez pół nocy tak więc proszę o pomoc. Pozdrawiam

#2 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 05 luty 2009 - 00:04

numer deklaracji to nie jest kolejny nr wg miesięcynormalnie na przelewie wpisuje się 01, gdyby była robiona korekta DRA to 02, następna korekta tej samej DRA 03, itd.w styczniu należało wpisać 01 a nie 02, może źle zrozumiałeśi już cię nie będzie męczyć ;))śpij spokojnie

#3 Gość_poważny

Gość_poważny
  • Goście

Napisano 05 luty 2009 - 00:29

Dziękuję Koleżanko!;) Czy to oznacza, że co miesiąc tam gdzie jest nr deklaracji mam wpisywać 01?To co mam zrobić z tym co płaciłem w styczniu za grudzień i wpisałem nr 02?

#4 Gość_jj

Gość_jj
  • Goście

Napisano 05 luty 2009 - 08:35

tak co miesiąc należy na przelewie wpisywać nr deklaracji 01można napisać do ZUS pisemko informujące że wpłata za XII została błędnie opisana 02 zamiast 01

#5 Gość_poważny

Gość_poważny
  • Goście

Napisano 05 luty 2009 - 15:07

Dziękuję za pomoc!! ;)

#6 papierówka

papierówka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 01 lipiec 2013 - 13:48

XIV. Kody numerów identyfikatorów deklaracji rozliczeniowych i imiennego raportu miesięcznego:

1) 01 – dla deklaracji rozliczeniowej i imiennego raportu miesięcznego

02–39 włącznie – dla deklaracji rozliczeniowej korygującej i imiennego raportu miesięcznego korygującego

2) w przypadku:

a) powiatowych urzędów pracy, za bezrobotnych oraz osoby pobierające stypendium w okresie odbywania szkolenia, stażu lub przygotowania zawodowego w miejscu pracy, na które zostały skierowane przez powiatowy urząd pracy,

b ) wojskowych biur emerytalnych. Zakładu Emerytalno-Rentowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Biura Emerytalnego Służby Więziennej, za emerytów i rencistów,

c) jednostek organizacyjnych pomocy społecznej albo wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, za osoby pobierające świadczenia rodzinne oraz za osoby korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej, za które opłacane są składki,

d) banków rozliczających składki na ubezpieczenie zdrowotne w przypadku dokonywania wypłaty emerytury lub renty z zagranicy,

e) innych podmiotów rozliczających składki na ubezpieczenie zdrowotne w przypadku dokonywania wypłat emerytury lub renty z zagranicy,

f) instytucji rozliczającej składki na ubezpieczenie zdrowotne, dokonującej wypłaty renty strukturalnej zgodnie z przepisami o rentach strukturalnych i przepisami o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich ze środków pochodzących z sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji Gwarancji Rolnej oraz przepisami o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich,

g) centrum integracji społecznej za osoby pobierające świadczenie integracyjne,

51 – dla deklaracji rozliczeniowej i imiennego raportu miesięcznego

52 – 69 włącznie – dla deklaracji rozliczeniowej korygującej i imiennego raportu miesięcznego korygującego

3) w przypadku ZUS za emerytów i rencistów oraz osoby pobierające zasiłek przedemerytalny lub świadczenie przedemerytalne:

51 – dla deklaracji rozliczeniowej i imiennego raportu miesięcznego

52 – 89 włącznie – dla deklaracji rozliczeniowej korygującej i imiennego raportu miesięcznego korygującego

4) w przypadku sędziów, prokuratorów, żołnierzy lub funkcjonariuszy, za których powstał obowiązek opłacania składek na ubezpieczenia społeczne:

70 – dla deklaracji rozliczeniowej i imiennego raportu miesięcznego

71 – 79 włącznie – dla deklaracji rozliczeniowej korygującej i imiennego raportu miesięcznego korygującego

5) w przypadku deklaracji rozliczeniowej i imiennego raportu miesięcznego za dany miesiąc kalendarzowy, składanych przez syndyka upadłości za okres od dnia ogłoszenia upadłości:

80 – dla deklaracji rozliczeniowej i imiennego raportu miesięcznego

81 – 89 włącznie – dla deklaracji rozliczeniowej korygującej i imiennego raportu miesięcznego korygującego

6) w przypadku płatników składek opłacających składki wyłącznie na własne ubezpieczenia, składających za dany miesiąc więcej niż jedną deklarację rozliczeniową z różnymi kodami tytułu ubezpieczenia:

01 – dla pierwszej deklaracji rozliczeniowej składanej za dany miesiąc

02–39 włącznie – dla deklaracji rozliczeniowej korygującej składanej do deklaracji oznaczonej numerem 01

40 – dla drugiej deklaracji rozliczeniowej składanej za dany miesiąc

41–49 włącznie – dla deklaracji rozliczeniowej korygującej składanej do deklaracji oznaczonej numerem 40

51 – dla trzeciej deklaracji rozliczeniowej składanej za dany miesiąc

52–69 włącznie – dla deklaracji rozliczeniowej korygującej składanej do deklaracji oznaczonej numerem 51

7) w przypadku płatników składek zobowiązanych do sporządzenia i przekazania dokumentów rozliczeniowych za osobę sprawującą opiekę nad dziećmi na podstawie umowy uaktywniającej w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3:

40 – dla deklaracji rozliczeniowej i imiennego raportu miesięcznego

41–49 włącznie – dla deklaracji rozliczeniowej korygującej i imiennego raportu miesięcznego korygującego

Numer imiennego raportu miesięcznego powinien być zgodny z numerem deklaracji rozliczeniowej, do której jest dołączony

- na podstawie: 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

z dnia 23 października 2009 r. (

w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, imiennych raportów miesięcznych i imiennych raportów miesięcznych korygujących, zgłoszeń płatnika, deklaracji rozliczeniowych i deklaracji rozliczeniowych korygujących, zgłoszeń danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze oraz innych dokumentów

(Dziennik Ustaw rok 2009 nr 186 poz. 1444 - ostatnia zmiana: Dz.U. z 2011 r., Nr 109, poz. 633)  

#7 Gość_Olka

Gość_Olka
  • Goście

Napisano 07 październik 2013 - 22:01

Witam!

Mam problem z opisaniem druku przelewu dla wpłaty korekty składek i odsetek za 4 miesiące kalendarzowe.

Wydaje mi się, że powinnam użyć symbolu M, ale co z numerem deklaracji, jeśli były korygowane aż trzy.

A może należałoby zrobić 3 przelewy z symbolami S i kolejnymi korygowanymi numerami deklaracji? Nie mam pojęcia, bo korekty robię po raz pierwszy, a z ZUS-em to mogą potem być przejścia.

Może ktoś wie jak to zrobić i wyrazi chęć pomocy? Byłabym bardzo wdzięczna.

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4322 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 październik 2013 - 22:14

[font="georgia, serif;"]dobrze myślisz, oznaczasz literką M i podajesz ostatni miesiąc, za który wpłacasz[/font]

#9 Gość_Olka

Gość_Olka
  • Goście

Napisano 07 październik 2013 - 22:16

Choćby nawet miesiące nie były kolejne np. styczeń, lipiec, wrzesień?

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4322 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 październik 2013 - 22:34

[font="georgia, serif;"]z tego co wiem to tak[/font]

#11 Gość_Olka

Gość_Olka
  • Goście

Napisano 07 październik 2013 - 22:43

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Dobrej nocy.

#12 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 10 październik 2013 - 11:13

Należy podać nr pierwszej deklaracji korygowanej, a nie ostatniej. (upewniłam się co do tego w ZUSie).

#13 Gość_aneta

Gość_aneta
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 10:42

witam. Wlasna dzialalnosc zalozylam w kwietniu zeszlego roku,od pewnego czasu przelewalam 1 zł mniej,niz powinnam. W tym przypadku musze dokonac korekty dotyczącej kilku miesięcy. Pytanie brzmi: jaki jest numer deklaracji? prosze o pomoc...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych