Skocz do zawartości

co to są obroty

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Ania1

Gość_Ania1
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 11:35

Pomóżcie ksiegowi!!Stajemy do przetargu i muszę wypełnic tabelke:1. zysk2. Należność3.Zobowiązania4.Obrotyi teraz mam pytanie, co wstawić w punkcie 4??? dla mnie obrotem są moje przychody??? podpowiedzcie?? robie to pierwszy raz i nie wiem

#2 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 11:52

"Obrót" - kwota należna z tytułu sprzedaży, pomniejszona o VAT, stanowiąca podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług."Obroty" - miara aktywności handlu przez określony czas, jak np. dzień, miesiąc, czyli wskazują liczbę kontraktów, które są sprzedawane lub kupowane przez dany okres czasu (np. dzień, miesiąc, rok).

#3 Gość_Ania1

Gość_Ania1
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 12:34

Czyli Mirasku dobrze rozumuję wstawiając swoje roczne przychody bez podatku VAT jako " obroty"

#4 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 12:41

Jasne, że tak.... bardzo dobrze ;-)))

#5 Gość_Ania1

Gość_Ania1
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 14:26

Dziekuję Mirasku za pomoc, o tych obrotach mówi tez ustawa o VAT art.29.1, teraz się doczytałam

#6 Adam

Adam

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 465 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 13:23

Każdy z nas chociaż raz słyszał słowo obrót. Wielu z nas zna jego definicję. Ale co wpływa na wysokość obrotu? I do czego w ogóle potrzebny, oprócz wiadomych względów, jest obrót?

Obrót to kwota należna z tytułu sprzedaży, obejmująca całość świadczenia należnego od nabywcy, pomniejszona o kwotę należnego podatku. Należna kwota obejmuje całość świadczenia należnego od nabywcy.

Kwota obrotu zwiększa się o otrzymane dotacje, subwencje i inne dopłaty o podobnym charakterze mające bezpośredni wpływ na cenę, czyli kwotę należną towarów dostarczanych lub usług świadczonych przez podatnika, pomniejszone o kwotę podatku należnego.

Jeśli na poczet wykonywanej usługi, czy dostawy towaru pobrano zaliczkę, przedpłatę, zadatek lub ratę obrotem jest również kwota otrzymanych zadatków, zaliczek, przedpłat lub rat pomniejszona o przypadająca od nich kwotę podatku. Dotyczy to także zaliczek otrzymanych na dotacje, subwencje i inne dopłaty o podobnym charakterze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych