Skocz do zawartości

OPTIMA - SCHEMATY KSIEGOWAŃ- LISTA PŁAC pomocy!

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_NIEDOŚWIADCZONA

Gość_NIEDOŚWIADCZONA
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2009 - 16:04

WITAM! NIE WIEM CZY MOŻE MI KTOŚ POMÓC...JESTEM POCZĄTKUJĄCĄ KSIĘGOWĄ PRACUJĄCĄ NA NOWYM DLA MNIE PROGRAMIE OPTIMA! NIE POWIEM - JESTEM W STRESIE...TYMABARDZIEJ ŻE INFORMATYK KAZAŁ MI PRZYGOTOWAĆ SCHEMATY KSIĘGOWAŃ...NIE MAM POJĘCIA O NIEKTÓRYCH KSIĘGOWANIACH...NIE MAM NA CZYM SIĘ WZOROWAĆ...JAKI BYŁBY SCHEMAT ZAKSIĘGOWANIA LISTY PŁAC (TO NAJBLIŻSZY TEMAT)...PROSZĘ O POMOC...

#2 Gość_cat

Gość_cat
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2009 - 16:13

No szykujesz po prostu informatykowi na jakie konta u was w firmie ksiegujecie poszczegolne elementy wynagrodzen, na jakie konto dajecie brutto, na jakie konto netto itd. i po jakich stronach. Na tej podstawie informatyk utrzowy schemat ksiegowania listy plac. No i potem sie ksieguje na probe listy plac, zeby sprawdzic czy jest wszystko ok.Nie ma co panikowac. Jesli Ty osobiscie nie zajmowalas sie ksiegowaniem listy plac, to i tak na pewno macie stary program lub reczne ksiegowania i na tej podstawie przygotuj opis dla informatyka i tak samo bedzie z pozostalymi schematami (np. faktury zakupu, sprzedazy, wyciagi bankowe, kasowe, itd.)

#3 Gość_AdaMskI

Gość_AdaMskI
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2009 - 19:51

najprościej: weź ostatnią zaksięgowaną listę płac i zapisy, które na jej podstawie są dokonane w księgach - wydrukuj sobie ten dowód księgowy, opisz przy poszczególnych dekretach co jest co i daj informatykowi

#4 Gość_AdaMskI

Gość_AdaMskI
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2009 - 20:38

looknij sobie tutaj -- hxxp://ksiegowosc.infor.pl/forum/25477,dekret-listy-plac-i-deklaracji.html

#5 Gość_NIEDOŚWIADCZONA

Gość_NIEDOŚWIADCZONA
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 09:59

DZIĘKI! Nie mam niestety poprzednich list płac - nowa firma...a jestem w "nagłym zastępstwie".Wczoraj wymyśliłam tak:Ponieważ wynagr.wypł.jest 10 następnego m-ca to nie wiem czy nie musze utworzyć konta 404-1 wynagr.naliczone i 404-2 wynagro.zapł.ale jak narazie "na brudno' na kartce zadekretowałam tak(to co się znajduje na każdym koncie):404-1 wynagr.naliczone (WN -wypł.brutto, Ma-brutto przeks.w nast.m-cu)230-rozr.z tyt.wynagr.(WN - netto wypł.w nast.m-cu, Wn-zal.na pod.doch.od os.fiz,skł.na ubezp.społ.-pł.przez prac.,skł.na ubezp.zdrow.)MA-brutto naliczone130-Rach.bank.(Ma-Netto-wypłata na k-to)lub 100 -kasa (wypł.z kasy,220-2 Rozr.z tyt.pod.doch.(Ma-zal.na pod.doch.od o.f.),220-51 Rozr.z zus-Ub.sp.(Ma-skł.na ubez.społ.pł.przez pracownik.)-w m-cu wypł.przeks. skł.na ub.społ.płatne przez pracodawce z 405 Ub.społ.220-52 Rozr.z Zus Ub.zdrow.(Ma)220-53 Fp i Fgśp(przeks.do m-ca wypł. z 405)404-2 wynagr.wyplacone (WN-brutto -w m-cu wypłaty przęks.na 404-1)405-ub.spol.(Wn - skł.zus płatne przez pracodawce, Fp i FGśp)zapłata zobowiązań wobec Zusu220-51,52,53 (Wn) , 130-r-k b.(ma)405-ub.spol.nalicz.(ma)405-1 ub.społ.zapł.(wn)tak podekretowałam Nie wiem czy dobrze..

#6 Dorcia13

Dorcia13

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 12:39

Czy może ktoś z was pracuje na Optimie, jak rozwiązać sprawę nienaliczonej składki na FP za Zleceniobiorce .Na podstawowej liście nie została naliczona składka od zlecenia składka 9,46 ( kwota z umowy zlecenia za cały miesiąc w stałej kwocie więcej od minimalnej. Jak teraz stworzyć listę korygującą. Próbowałam stworzyć listę korygującą do tej konkretnie listy nazwałam ją i w pozycji korekta do listy ściągnęłam listę

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych