Skocz do zawartości

Ubezpieczenie PZU podczas pobytu w szpitalu

wróć do serwisu Księgowość 534 odpowiedzi w tym temacie

#421 Gość_iza

Gość_iza
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2011 - 22:48

Witam,mam ubezpieczenie grupowe P Plus przebywalam w szpiatalu 21 i dostalam zwolnienie poszpitalen pozniej dalsze od lekarza rodzinnego chciala bym wiedziec czy moge starac sie o pienizaki za pobyt w szpiatalu i i za zwolnienie( w tym ubezpieczeniu jest rekonwalescencja za kazdy dzien zwolnienia) tylko czy liczy sie zwonienie wydane prrzez szpiatl czy tez dalesze jezeli jest ciaglosc od lekarza rodzinnego.

#422 Gość_dorota

Gość_dorota
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 12:00

proszę podać w jakim terminie PZU ma obowiązek wypłacić odszkodowanie za pobyt w szpitalu - nigdzie nie mogę uzyskać takiej informacji.

#423 Gość_betulka7

Gość_betulka7
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 10:05

Witam serdecznie.Mialam umowe z pracy do dnia porodu,gdzie oplacalam skladki na PZU,48 zl.urodzilam cesarskim cieciem 28.06.2011,Córeczka zmarłapo 16 godz.Wiem,ze za pobyt w szpitalu,urodzenie i smierc dziecka odzskodowanie sie nalezy.A czy za cesarke takze?I co najgorsza,jeszcze nie zlozylam wniosku,poniewaz chorowalam.czy nadal moge sie ubiegac o odszkodowanie?mimo,ze nie pracuje ale chce kontynuowac polise.czy nie jest za pozno na zlozenie wniosku?Dziekuje za odpowiedź.

#424 Gość_gh36

Gość_gh36
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 17:42

Witam! Mam ubezpieczenie grupowe pracownicze, obejmujące zwrot za pobyt w szpitalu. Czy pobyt na oddziale dziennym szpitala (jestem w szpitalu w dzień a na noc wracam do domu) jest traktowane przez PZU jako pobyt w szpitalu? Na L4 jest zaznaczone pobyt w szpitalu. Czy za takie leczenie dostanę odszkodowanie?

#425 Gość_gh36

Gość_gh36
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 21:03

Sam sobie znalazłem odpowiedź, niestety pobyt w oddziale dziennym wyłącza odpowiedzialność PZU - paragraf 19 punkt 2 podpunkt 4 Ogólnych warunków dodatkowego ubezpieczenia grupowego na wypadek leczenia szpitalnegoJak widać ubezpieczenie jest tylko do płacenia, a nie korzystania z niego :/

#426 Gość_Paulina

Gość_Paulina
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 10:42

Witam, Może ktoś bedzie wiedział, trafiłam do szpitala z zapaleniem wyrostka i leżałam 5dni. Jestem studentką i ubezpieczam się na uczelni w PZU i nie wiem nawet czy moge starać sie o jakieś odszkodowanie. A może mogę cos otrzymać za pobyt w szpitalu.Bede wdziędzna za pomoc,Pozdrawiam.

#427 Gość_Małgorzata

Gość_Małgorzata
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2011 - 15:53

Mam skierowanie do szpital uzdrowiskowego i związku z tym mam pytanie czy przysługują mi się pieniążki z PZU wariant drugi.

#428 Gość_ILONA

Gość_ILONA
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2011 - 20:07

moja znajoma miała operację rekonstrukcji rzepki obecnie uczęszcza na rehabilitację refundowaną przez NFZ czy jeżeli skorzysta z rehabilitacji prywatnej(płatnej) zostaną jej zwrócone koszta z PZU

#429 Gość_mirka

Gość_mirka
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 22:48

mam pytanie czy mogę ubiegać się o odszkodowanie z tytułu pobytu w szpitalu gdzie przebywałam 14 dni w związku z cesarskim cięciem,tyle tylko że miało to miejsce 21.12.2009 a ja dopiero teraz dowiedziałam się że za pobyt z tego tytułu też należą mi się pieniążki.Mam ubezpieczenie indywidualne {gdyz teraz niepracuję} od stycznia tego roku a wcześniej miałam grupowe w pracy

#430 Gość_julka

Gość_julka
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 23:11

przebywałam w szpitalu od 24.10 do 27.10 i miałam zabieg usunięcia żylaka czy należy mi się szpitalne??? w umowie jest napisane że musi trwać nieprzerwalnie dłużej niż 3 dni.Zasby na am się bo dni są 4 natomiast doby 3,więc niawiem jak na to patrzą ubezpieczyciele.No a nieukrywam że mieć te 200zł w naszych czasach a nie to jednak zawsze coś,choćby na małą wyprawkę dla dziecka do przedszkola.PROSZĘ NAPISZCIE JAK WY MYŚLICIE BO NIEUKRYWAM ŻE NIECHCIAŁABYM SIĘ OŚMIESZYĆ W PZU BO PANIE W NASZEJ FILI NIE SĄ ZBYT MIŁE

#431 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2011 - 09:37

~mirka,oczywiście,że możesz złożyć wniosek,roszczenia przedawniają się po 3 latach,~julka,składaj wniosek!

#432 Gość_julka

Gość_julka
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2011 - 14:59

serdecznie dziękuję za szybką odpowiedż od MARII właśnie siadam i wypisuję wniosek.

#433 Gość_mirka

Gość_mirka
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2011 - 15:03

WIELKIE DZIĘKI DLA** MARII** ZA ODPIS.JESTEM OBECNIE BEZ PRACY WIĘC TE PIENIAŻKI ZASILĄ MÓJ BUDŻET.DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!

#434 Gość_ksymena

Gość_ksymena
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2011 - 16:13

Miałam wypadek samochodowy i leżałam w szpitalu od 1 do 4 maja br. Dostałam odmowną odpowiedź na moje roszczenie z tytułu leczenia szpitalnego w następstwie NW. "Dzienne świadczenie szpitalne przysługuje Ubezpieczonemu w związku z nieprzerwanym pobytem w szpitalu trwającym dłużej niż 4 dni kalendarzowe. Czy ktoś z Państwa spotkał się z podobną odmową? Czy wypłatę świadczenia regulują tylko warunki Ubezpieczenia? Czy są zapisy w Ustawie na w/w temat? Bardzo proszę o pomoc i czekam na informacje. :)

#435 Gość_zoja

Gość_zoja
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2011 - 18:55

.. ksymena, zapytaj w Twojej firmie, czy masz takie ubezpieczenie?

#436 Gość_ksymena

Gość_ksymena
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2011 - 21:26

Mam Grupowe Ubezpieczenie na Życie Pracowników i ich rodzin "Hestia Rodzina".

#437 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2011 - 17:31

" z ... pobytem w szpitalu trwającym dłużej niż 4 dni kalendarzowe." - wg mnie ten zapis jest wystarczająco jasny. Chyba przed podpisaniem polisy czytałaś jej warunki ? Trzeba było się z nią dokładnie zapoznać, bo tylko w polisie są uregulowane wszystkie sprawy dotyczące takiego ubezpieczenia.

#438 Gość_panczo

Gość_panczo
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 12:44

czy po poronieniu w 14tc należy się odszkodowanie z PZU

#439 Gość_Vita 21

Gość_Vita 21
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 11:42

witam mam pytanie ile wcześniej muszę wykupić polisę ubezpieczeniową aby zostało mi wypłacone ubezpieczenie za pobyt w szpitalu mam mieć operację nosa (rozszczep)

#440 Gość_123

Gość_123
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2011 - 16:07

Jestem w ciąży i od września przebywam na zwolnieniu lekarskim. Zostałam skierowana w międzyczasie na pobyt w szpitalu (8dni). Czy należą mi się pieniądze z tego tytułu?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych