Skocz do zawartości

Ubezpieczenie PZU podczas pobytu w szpitalu

wróć do serwisu Księgowość 539 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_pika

Gość_pika
  • Goście

Napisano 06 luty 2008 - 20:04

Witajcie,pracownik poszedł na urlop i trafił do szpitala. Jest ubezpieczony w PZU i w jego składce jest uzwzględnione odszkodowanie za dzienny pobyt w szpitalu. Czy może się ubiegać o zwrot?

#2 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 07 luty 2008 - 02:37

Jeżeli był ubezpieczony na wypadek leczenia szpitalnego to jasne że tak.Warunk to pobyt w szpitalu musi trwać określoną ilość dni(musisz to mieć zapisane w polisie lub umowie) w naszej firmie płacą z tego tyt.PZU płaci od czwartego dnia pobytu i od sumy ubezpieczenia 8.ooo płacili 35 zł za kożdy dzień.

#3 Gość_pika

Gość_pika
  • Goście

Napisano 09 luty 2008 - 15:04

Dziękuję za informację.

#4 Gość_Ewa

Gość_Ewa
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2008 - 19:00

Mam skierowanie do szpitala na rehabilitację. Płacę składkę w PZU za pobyt w szpitalu. Czy po przeprowadzonej rehabilitacji będę mogła ubiegać się o zwrot za pobyt w szpitalu. Dziękuję.

#5 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 10 maj 2008 - 18:28

Bylam w szpitalu 2 dni jakie dokumenty mam zlożyć do pzu aby otrzymać zwrot kosztów

#6 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 10 maj 2008 - 19:09

najlepiej zadzwoń do PZU i tam zapytaj

#7 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 29 maj 2008 - 20:14

Pobyt w szpitalu trwal 5 dni,(otrzymalam lacznie z pobytem 19 dni zwolnienia)potem w przychodni otrzymalam 29 dni zwolnienia, byla ciaglosc zwolnienia.Czy cale zwolnienie powinno byc potraktowane jako poszpitalne?Dziekuje.

#8 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 29 maj 2008 - 21:02

a co ma do tego zwolnienie poszpitalne, w związku z czym pytasz ?

#9 Gość_Ana

Gość_Ana
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2008 - 13:30

Zasady wypłaty za podyt w szpitalu określone są w umowie - polisie ważna jest suma ubezpieczenia i min liczba dni za które PZU wypłaca Do wypłaty konieczna jest deklaracja przystąpienia i "druki roszczenia" ostatnio uległy zmianie:-potwierdzenie zgłoszenia roszczenia przez ubezpieczonego -dyspozycja wypłaty-druk zgłoszenia odpowiedniego zdarzeniakonieczny jest również potwierdzone ksero wypisu ze szpitala,ksero dowodu osobistego,Dokładnej informacji powinna udzielić osoba zajmująca się techniczną obsługą ubezpieczenia w miejscu pracy. Pozdrawiam

#10 Gość_moni

Gość_moni
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2008 - 15:29

zgadzam się z Aną tym badrziej, ze taka osoba ma za prowadzenie grupowego ubezp. w PZU dodatkowe pieniążki za to. pozdr.

#11 Gość_Ewa

Gość_Ewa
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2008 - 08:46

Mój mąż był hospitalizowany i operowany w Oddziale Laryngologicznym. Przebywał w szpitalu łącznie 7 dni. Jest ubezpieczony w PZU na wypadek leczenia szpitalnego. Czy kwota zwrotu za hospitalizację obejmie 7 dni czy też tylko 3 (od czwartego dnia pobytu)

#12 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2008 - 01:44

Pracuje w firmie panstwowej i oczywiscie zus itp pierdoly zabierają mi prawie pol pensji, czy obejmują one tez leczenie szpitalne?jak mam sie dowiedziec jaki typ polisy mnie obejmuje? Dziekuje z gory za odpowiedz.

#13 Gość_jolka

Gość_jolka
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2008 - 01:49

Mam pytanko, spedzilam w szpitalu najpierw 3 tygodnie, a potem dostalam ponad miesiac zwolnienia, niestety po 10 dniach trafilam znowu do szpitala na 3 tyg tym razem i na operacje.Dostalam miesiac zwolnienia i zaraz ide znowu do szpitala i pewnie znowu dostane z miesiac zwolnienia. W sumie to bedzie 4 mies bez pracy. Pracuje w firmie panstwowej, ktora na skladki zus zabiera mi sporą czesc pensji jak pewnie jest u wiekszosci ludzi. Gdzie moge sie dowiedziec, czy nalezy mi sie odszkodowanie z tytulu pobytu w szpitalu, bo pensja jaką dostaje na zwolnieniu zmniejszyla sie do 70%:(A chocbym chciala isc do pracy, to nie jestem w stanie:(

#14 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2008 - 15:33

niestety, ZUS nie wypłaca odszkodowania za pobyt w szpitalu

#15 Gość_Ana

Gość_Ana
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 10:52

koleżanka ma niestety rację - ZUS nie wypłaca odszkodowania za pobyt w szpitalu,radzę sprwadzić co obejmuje polisa PZU lub z innym ubezpieczycielem, tylko z tego tytułu można się spodziewać gratyfikacji. Odp. dla Ewy: Mąż powinien otrzymać wypłatę za 7 dni.Pozdrawiam

#16 Gość_gala

Gość_gala
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 13:22

warto zwrócić uwagę czy ubezpieczenie 9polisa0 zawiera obcje na wypadek operacjii chirurgiczych - bo to sa inne dodatkowe oieniądze w zalezności co to tył za zabieg. pozdrawiam i zycze zdrowka

#17 Gość_Marek

Gość_Marek
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2008 - 21:41

mam skierowanie do szpitala uzdrowiskowo-rehabiltacyjnego na oddział wczesnej rehabilitacji.w ubezpieczeniu PZU Zycie mam umowe o wypłacie za kązdy dzień pobytu.Czy ktoś mi odpowie czy zgodnie z prawem należy sie wypłata bo PZU stosuję różne interpretacje{zawsze do siebie a nie dla pacjęta szpitala}.

#18 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2008 - 02:05

Obawiam się, że to ubezpieczenie - LS nie obejmuje rehabilitacji.

#19 Gość_Marek

Gość_Marek
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2008 - 14:06

Rehabilitacji może nie ,lecz pobyt w szpitalu powinni opłacić .W zadnych dokumentach ,które przejrzałem nie ma podziału szpitali.

#20 Gość_Tomek

Gość_Tomek
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 06:15

Witam.Mam pytanie-moj ojciec jest maszynista pkp przebywal w szpitalu 14 dni w tabelce przeczytalem ze pzu placi 140zl za dzien pobytu w szpitalu czyli mam rozumiec ze wyplaca 14x140zl ? Chcialem tez zapytac jakie dokumenty trzeba zaniesc do pzu i ile sie czeka na wyplate odszkodowania ? Dziekuje i pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych