Skocz do zawartości

konto 720 dochody budżetowe

wróć do serwisu Księgowość 85 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_hanka

Gość_hanka
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 14:50

Czy sprzedaz usług w jednostce budżetowej mam księgowac na tym koncie czy dalej na 700 ??

#2 Gość_Ewka

Gość_Ewka
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 15:00

również mam dylemat na jakim koncie w 2011 r. księgować wpływy z usług z tytułu dostarczania wody -> na 720 czy 760?

#3 Gość_xxx

Gość_xxx
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 15:38

Przeczytajcie ze zrozumieniem wyjaśnienia Ministra Finansów do konta 720 - Należności z tytułu dochodów budżetowych,a to oznacza że tam księguje się kwoty które w momencie wpływu na rachunek stają się dochodami odpowiedniego budżetu.Wn-odpisy z tyt.dochodów budzetowychMa-należności z tyt.doch.budzetowychA mówią ,że do budżetu idą najgłupsze ksiegowe ale chyba tak jest w rzeczywistości.Żadna w "gospodarce" nie dałaby rady z takim mysleniem

#4 Gość_do xxx

Gość_do xxx
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 15:58

OOO ... Alfo i Omego !!! Dobrze ,że jesteś bo księgowe z budżetówi by zginęły bez Twojej wiedzy. Jak to ludzie sobie potrafią "wlewać" :)) jednocześnie czyniąc innych głupszymi od siebie.

#5 Gość_xxx

Gość_xxx
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 17:04

A ty pyskaczu masz lepsze rady dla tych pytających? Czy tylko sobie "wlewać" potrafisz i obrońcę uciśnionych udajesz?

#6 Gość_do xxx

Gość_do xxx
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 11:14

To Ty czytaj ze zrozumieniem !!!!!!! Od kiedy konto 720 to należności ???? 720- przychody z tytułu dochodów budżetowych Należności to k-to rozrachunkowe 221 które wystepuje w korespondencji z kontem 720 .Widac od razu ze nie pracujesz w budżetówce i do tego bezczelnie obrażasz ludzi którzy szukaja na forum pomocy .Proponuje zastanowic sie nastepnym razem a nie obrażac i przepisywac wyjasnienia MF bez zrozumienia tego co tam napisane!!!

#7 Gość_xxx

Gość_xxx
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 11:21

Teraz dziw się ile wejdzie!!!!!!!!!!!! PRACUJĘ W BUDŻECIE!!!!!!!!!!!!!!A żeby cię podrażnić to właśnie przy tych wyjaśnieniach których ty czytać nie umiesz!!!!!!!! Pyskaczu!Nawet nie potrafisz zinterpretować tego co napisałem w "przyswajalny" sposób tylko rzucasz definicjami kontJa wiem jak się jakie konto nazywa g....ku! Podałem tylko przykład w "swojski" sposób co tam księgować.Ale co ci tłumaczyć to dla ciebie zbyt trudne,co innego w przedszkolu tam by zaraz zrozumieli.Poczytaj sobie Rachunkowość Budżetowa "Inforu" Nr 2 (266) z 15-go stycznia br.

#8 Gość_do xxx

Gość_do xxx
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 11:44

dla mnie ktoś kto myli należności z przychodami i do tego pracuje przy wyjasnieniach niestety nie zna sie na księgowości ....koniec i kropka!!! I jezeli w MF pracuja tacy ludzie jak Ty to sie nie dziwie ze jaest jak jest ...miłego dnia mądralo

#9 Gość_xxx

Gość_xxx
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 12:22

Ja nie mylę nalezności z przychodami ale jak ktoś czyta moje tłumaczenia tak właśnie jak ty.............to mi go żal.KONIEC i KROPKA

#10 Gość_do xxx

Gość_do xxx
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 12:39

A kto w pytaniu pisał o należnościach? Dziewczyny pytały o przychody od sprzedaży czy je ksiegować na 720 czy dlaej na 700. Ot co :)) oj xxx nijako z tobą z orientacją i czytaniem ze zrozumieniem. Zwykłego postu , pytania nie rozumiesz a radzisz innym zeby ustawy ze zrozumieniem czytali ! I kto tu jest GŁUPI ??? Pewnie Ty - skoro w Budżetówce pracujesz :))) Gratuluję Twórczych mysli. Miłego dniaaaaa. Wykrzyknik

#11 Gość_do xxx

Gość_do xxx
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 12:44

A jednak mylisz.......Wyrazn ie napisałes :Wn-odpisy z tyt.dochodów budzetowychMa-należności z tyt.doch.budzetowyc (kopia Twojego wpisu )Ja byk napisałes NALEZNOŚCI !! HAHAHAHA

#12 Gość_hanka

Gość_hanka
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 12:47

No własnie!!! Pytałam jak zaksięgowac przychody z tytułu wykonywanych usług w jednostce ..a przepisac wyjasnienie z MF tez potrafie xxx !

#13 Gość_Jan

Gość_Jan
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 12:58

Hanka zapytałaś tak :Czy sprzedaz usług w jednostce budżetowej mam księgowac na tym koncie czy dalej na 700 ??Więc nie bądź hipokrytką!Jeśli ten pyskacz "~do xxx" anonim ma odwagę pyskówki urządzać to może odpowiedź dla hanki ma?

#14 Gość_hanka

Gość_hanka
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 13:00

sprzedaż usług to chyba są przychody z tytułu wykonywanych usług ??? czy sie mylę Jan i jestem hipokrytką ??

#15 Gość_do jan

Gość_do jan
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 13:02

a pyskówkę to chyba xxx robi Forum jest po to zeby pytac a nie zeby jakis madrała wyzywał od głupich księgowych.

#16 Gość_do janka

Gość_do janka
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 13:10

Janku mam odpowiedź do Hanki. Haniu moim zdaniem dalej 700. Janku czy ty XXX jesteś bo podobie zrozumiałeś błędnie pytanie Hanki. Oj ludzie ludzie :))) Szkoda gadać. Janku ja nie pyskuję tylko przeraża mnie jak jedenz drugim mądrzejszego z siebie robi obrażając dookoła innych a sam nie potrafi udzielić jasnej odpowiedzi a mało tego nawet nie rozumie poprawnie pytania :)) Pozdrawiam.

#17 Gość_hanka

Gość_hanka
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 13:28

Do poprzedniczki : bardzo dziekuje za odpowiedz i za zrozumienie tematu :) pozdrawiam

#18 Gość_księgowa

Gość_księgowa
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 13:31

A moim zdaniem na 720 jeśli przychód ze sprzedaży stanowi dochód jakiegokolwiek budżetu,czyli podobnie jak tłumaczy "xxx" tyle,że on uzył niepotrzebnie skrótów myslowych,ale przekaz był prawidłowy.Jeśli przychód ze sprzedaży jest odprowadzany na dochody należy ujmować na koncie 720

#19 Gość_ewelina

Gość_ewelina
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 13:50

czyli f-rę za usługi księgujemy 221/720 , zapłate tej f-ry 130/221, a przekazanie dochodów 222/130 ???

#20 Gość_=

Gość_=
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 14:15

ale weźcie pod uwagę ze w niektórych jednostkach budżetowych istnieje tez wydzielony rachunek. przychody z tytułu opłat np za przedszkole 700.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych