Skocz do zawartości

Jaki PIT dla Zleceniobiorcy a jaki dla spa...

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Ana

Gość_Ana
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2011 - 13:25

W ub. roku zatrudnialiśmy Zleceniobiorcę (um. zlecenia), jednak w wyniku jego śmierci nie wypłaconu mu całego wynagrodzenia z tytułu zawartej umowy. Rozumiem , ze za czas życia wystawiam na jego nazwisko PIT 11 w których wykazują caly jego wypłacony przychód. Dla mnie jednak kwestią trudniejszą jest kwota wypłacona pośmiernie z tyt. wykonanej umowy jego spadkobierczyni. Nadmieniam, że spadkobierczynią jest nasza pracownica a stwierdzenie faktu spadku jest poświadczone decyzją sądu. Przychód wypłacono w kwocie brutto gdyż w calości podlega podatkowi od spadku i darowizn. W jakim PIcie i pod jaką pozycją mam ująć tę kwotę i na kogo powinien być wystawiony??? Pismo dot. w/w wypłaty tj. komu wypłacono i w jakiej wysokości złożone zostało w ub. roku do urzędu skarbowego.

#2 Gość_ida

Gość_ida
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2011 - 13:38

przecież taka wypłata nie podlega PITowi tylko opłaca się z tytułu jej otrzymania podatek od spadków i darowizn. Żadnego PITa jej nie wystawiasz

#3 Gość_Ana

Gość_Ana
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2011 - 13:55

Też tak myślalam, jednak kobietka w skarbówce jest innego zdania ... pomimo tego ze mówiłam o fakcie podlegania pod. od spadków i darowizn

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy