Skocz do zawartości

pkpir w excelu

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_greta

Gość_greta
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2013 - 07:55

Witam! nie korzystam z żadnego programu komputerowego i dla ułatwienia zrobiłam sobie arkusze w excelu do pkpir- zgodnie z obowiązującym wzorem, czy dla kontrolujących takie wydruki będą prawidłowe?

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1133 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 24 kwiecień 2013 - 08:41

Witaj !Jesli tabela jest robiona zgodnie ze wzorem to nie powinno byc z tym problemu. Sporo osób prowadzi KPIR w postaci elektronicznej.Na ten temat wypowiedział się Urząd Skarbowy Warszawa-Ursynów w interpretacji z 7 lipca 20061438/DF2/415-102D/152/06/AZ - polecam zapoznać się z jej treścią.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

#3 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2013 - 08:50

Witam! nie korzystam z żadnego programu komputerowego i dla ułatwienia zrobiłam sobie arkusze w excelu do pkpir- zgodnie z obowiązującym wzorem, czy dla kontrolujących takie wydruki będą prawidłowe?

Gdzieś słyszałem, że sposób prowadzenia ewidencji księgowej ma zapewniać nie zmienność historycznych zapisów. W praktyce jednak wiele programów zgodnych ze standardami rachunkowości umożliwia zmianę historycznych zapisów.Nie mogę też znaleźć żadnej informacji potwierdzającego tę tezę, nie przejmowałbym się więc tym zbytnio.

Podstawowe wymogi prowadzenia ksiąg sprowadzają się do rzetelności, sprawdzalności, bezbłędności i prowadzeniu ksiąg na bieżąco. Excel jest w stanie sprostać tym wymogom. Dla formalności wystarczy na koniec każdego miesiąca wydrukować listę zapisów lub obrotówkę i takie wydruki przechowywać w segregatorze.
Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. www.stay.com.pl

#4 Gość_Daria

Gość_Daria
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 06:54

greta mam prośbę mogłabyś podesłąc mi takie arkusze będę bardzo wdzięczna

#5 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 kwiecień 2013 - 08:37

Wzór Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów znajdziesz w załaczniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26.08.2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów wraz z opisem i przykładowym wypełnieniem. Nie ma przeszkód aby prowadzić PKPiR w Excelu musi jednak odpowiadać temu wzorowi.http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20031521475Jest już projekt nowego rozporządzenia w sprawie PKPiR.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy