Skocz do zawartości


Wynagrodzenie chorobowe a zmiana etatu


wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Agi

Gość_Agi
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2013 - 08:30

Pracownik pracował od grudnia 2012 na 1/2 etatu z wynagrodzeniem 1000 zł netto. Od kwietnia "przeszedł" na cały etat z wynagrodzeniem 1800zł. W kwietniu zachorował. Jaką podstawę biorę do wynagrodzenia chorobowego? To 1800zł czy też 2X1000zł? A może jakoś inaczej? Proszę o pomoc.

#2 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3015 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 08:41

Przy zmianie etatu za zwolnienie płacisz z obecnego etatu

#3 Bogusława

Bogusława

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6814 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 kwiecień 2013 - 09:05

W razie zmiany umowy o pracę lub innego aktu, na podstawie którego powstał stosunek pracy, polegającej na zmianie wymiaru czasu pracy, podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi wynagrodzenie ustalone dla nowego wymiaru czasu pracy,jeżeli zmiana ta nastąpiła w miesiącu, w którym powstała niezdolność do pracy, lub
w miesiącach, o których mowa w art. 36.

art. 40 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (DzU z 2005 r. nr 31, poz. 267 ze zm.).

#4 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1751 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 23 kwiecień 2013 - 09:05

Potwierdzam,Dorota ma rację,podstawą będzie kwiecień



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych