Skocz do zawartości

dochód w rozumieniu przepisów o świadcz...

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Kara

Gość_Kara
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2011 - 10:42

pracownik prosi o podanie dochodu potrzebnego do wniosku o dofinansowanie i jest tam do podania dochód w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych, znalazłam, że jest to przychód - KUP - skł. ub. społ. - podatek - skł. ub. zdrow.czyli od dochodu netto muszę odjąć 111,25?trochę to dziwneale mam jeszcze wątpliwości co do okresu, ma to być za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia, czyli styczeńa więc biorę XII, XI, Xtylko pracownik ma wypłacane wynagrodzenie z dołu, więc czy powinnam wziąć pod uwagę wynagrodzenie za te miesiące, czy wypłacone w tych miesiącach?

#2 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2011 - 11:03

jeżeli chodzi o dofinansowanie do mieszkania to wystawiasz za ostatnie 3 msc wg daty wypłatybrutto- KUP-ZUS społeczne.Urzędy miasta do tego rodzaju dofinansowania nie odliczają podatku i zdrowotnego. niestety odkąd pracuję w kadrach wystawiam takie zaświadczenia bo inaczej pracownicy przychodzą po sprostowanie lub z gotowym drukiem z urzędu

#3 Gość_Kara

Gość_Kara
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2011 - 11:08

to wiem, na wniosku o dodatek mieszkaniowy jest napisanetu chodzi o wniosek o dofinansowanie z fund. rehabilitacyjnegoznalazłam w ustawie "przychody podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomniejszone o koszty uzyskania przychodu, należny podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenia społeczne niezaliczone do kosztów uzyskania przychodu oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne"akurat dziwi mnie ten KUP, ale skoro tak jest to tak robię, ale co z tym terminem wypłaty wynagrodzeniapracownik ma wypłacane z dołu czyli w grudniu za listopad, więc czy powinnam barć pod uwagę dochód rzeczywiście wypłacony w kwartale, czy dochód naliczony za kwartał?

#4 Gość_Kara

Gość_Kara
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2011 - 14:15

podbiję, może ktoś się jednak wypowie?

#5 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2011 - 14:17

Wypłacony w kwartale

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0