Skocz do zawartości

Program kadrowo-płacowy GANG

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_sza

Gość_sza
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2010 - 09:20

Wdrażamy program gang i mamy problem z naliczeniem wynagrodzenia od umowy zlecenia. Jeśli mamy umowę okresową i tylko raz na miesiąc drukuję sam rachunek - jest ok, ale jeśli tworzę nowa umowę zlecenia i chce z tej pozycji, klikając na "wynagrodzenie" obliczyć wynagrodzenie i wydrukować umowę z rachunkiem - nic mi nie liczy. Dane dot. ubezpieczeń na osobie mam uzupełnione. Informatyk nie umie sobie z tym poradzić, może miał ktoś taki problem?

#2 Gość_pawelg

Gość_pawelg
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 10:38

Domyślam się, że mają Państwo problem z drugą opcją służącą do rejestracji i rozliczania umów cywilno prawnych (zlecenia, o dzieło) „Zawieranie umów cywilno prawnych”. Ponieważ sformułowanie „nic mi się nie liczy” jest mało precyzyjne opiszę na przykładzie jak to wygląda w moim programie kadrowo płacowym WF-GANG. Wprowadzam numer i daty dotyczące umowy, mam wybrane ze słowników „Rodzaj umowy” 1-umowa zlecenie, „Forma opodatkowania” 1- zaliczka na podatek dochodowy (PIT-8B), „Pozycja w deklaracji PIT-8B” 5-umowy zlecenia i o dzieło. Klikam na przycisk „Wynagrodzenie” otwiera się okno „Wynagrodzenie z umowy”. Jeżeli u Państwa okno to się nie pojawia to proponuję przeprowadzić całkowitą kompilację systemu za pomocą opcji „Administrator -> Narzędzia -> Kompilacja całości systemu” i sprawdzić czy nie zostaną wykazane błędy kompilacji.W oknie tym wprowadzam w „Wynagrodzenie brutto”(pierwsze pole w lewej kolumnie) kwotę umowy jeżeli liczę wynagrodzenie od kwoty brutto lub zaznaczam opcję „Wprowadzanie danych od kwoty do wypłaty” i kwotę wprowadzam w pole „Kwota do wypłaty” (pierwsze pole w prawej kolumnie) jeżeli liczę wynagrodzenie od netto do brutto. Teraz klikam przycisk „Wylicz” i mam policzone podatki i składki zależnie od okoliczności. Czasami jak chcę coś zmienić w procentach lub kwotach klawiszem strzałka w dół przechodzę przez kolejne pola.Zatwierdzam wprowadzone kwoty klikając przycisk „Zatwierdź” i po powrocie do umowy jeszcze raz „Zatwierdź”. Tym sposobem mam zarejestrowaną umowę w programie.Jeżeli kompilacja systemu wykażę błędy to pozostaje Państwu skontaktowanie się z serwisem producenta Programu

#3 Gość_Ola

Gość_Ola
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 11:03

Ja tez pracuję na Gang. Za kazdym razem trzeba "zawierać nową umowę", by wyliczyć wynagrodzenienie. Jest to dla jednej umowy więc powielasz numer i pozostałe informacje. Uważaj na daty wypłat i powinno wszystko grać. Drukując rachunek, praogram pyta dla jakiej umowy go chcesz, więc zaznaczasz ostatnią.

#4 gerda

gerda

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano dziś, 11:23

Witam użytkowników programu GANG!

Mam pytanie, mianowicie czy ktoś wie jak na wydruk (dla pracownika) nanieść pozycje PREMIA?

Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych