Skocz do zawartości

Szukam nowej pracy chcę chodzic po firmac...

wróć do serwisu Kadry 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_daria

Gość_daria
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 18:54

Chodzi o to że nie bardzo wiem jak to zrobić, jak się zachować, co powiedzieć i czy mogę iść ubrana zwyczajnie. Obecnie pracuję na stanowisku księgowej w biurze rachunkowym (zarabiam 1200 zł na rękę) ale niestety szefowa stosuje wobec mnie mobbing i mam już tego serdecznie dość moje poszukiwanie pracy można porównać do aktu desperacji i zależy mi na szybkim znalezieniu nowej pracy. Dlatego proszę poradźcie m i coś jak się zachować w takiej sytuacji i co robić dodam że chce chodzić po firmach niekoniecznie zamieszczających ogłoszenie co powinnam mieć ze sobą w takiej sytuacji. Mam nadzieję że to co napisałam jest zrozumiale i z góry dziękuję za pomoc

#2 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 18:59

Warto umieścić swoje CV na portalach związanych z poszukiwaniem pracy np job.pl itp. Chodzenie po firmach jest owszem również dobrym pomysłem, jednak w tym przypadku ubiór jest niezwykle istotny. W dzisiejszych czasach na pierwsze wrażenie składa się przede wszystkim wygląd (stety albo niestety). Bardzo dobrze przemyśl co napiszesz w CV, spraw aby było ono wyjątkowe i wyróżniało się czymś. Jako kadrowiec widząc w CV zainteresowania: sport, muzyka albo umiejętności: dyspozycyjna i łatwo nawiązuje kontakty z miejsca przepuszczam przez niszczarkę.

#3 Gość_daria

Gość_daria
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 10:27

a dlaczego w zainteresowaniach nie wypada napisać sport muzyka skoro się tym interesuje np uprawiam jakiś sport a co do portali to jestem zapisana już na wielu

#4 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 10:30

Nie mówie żeby nie pisać, tylko napisać konkretnie a nie ogólnie, skonkretyzowane CV po prostu daje lepszy obraz o osobie. Tak uważam oczywiście można się z tym niezgodzić :)

#5 Gość_daria

Gość_daria
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 10:42

a mrzesz troszkę podpowiedzieć jak napisać żeby było dobrze

#6 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 10:43

wydaje mi się,że wrzucanie w niszczarkę CV tylko dla tego,że nie podobają mi się zainteresowania kandydata albo uważam,że za mało konkretnie je opisał ,to jakaś abberacja psychiczna. Jesli szukam pracownika,to podstawową informacją powinno być raczej jego wykształcenie i doświadczenie zawodowe ,a nie to czy interesuje się sportem a nie np. kinem niszowym czemu dał wyraz recenzując nam najnowszą produkcję mongolskiej kinematografii.

#7 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 10:46

zzz miałeś okazję obserwować pracę profesjonalnego zespołu ds zatrudniania? Nie uwierzyłbyś na jakie sprawy zwraca się przy rekrutacji pracowników w dużych i poważnych firmach.

#8 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 10:54

owszem i wiem,że po przeczytaniu kilkudziesięciu czy kilkuset takich samych CV człowiek głupieje, ale tym niemniej powinien się trochę zastanowić , ewentualnie wiąć zimny okład na czoło, bo w pewnym momencie odrywa się od rzeczywistości i wydaje mu się ,że jest Panem Bogiem, który decyduje o innych ( np. wrzuca sobie CV w niszczarkę, bo nie podobają mu się zbyt płytkie zainteresowania kandydata ). Jest też druga strona, potencjalni kandydaci, którzy czytając takie "rady" jak twoja zaczynają wypisywać cudeńka o swoich rzekomych zainteresowaniach lub przysyłają zdjęcia np. w kosiumie plażowym , albo podczas lotu paralotnią. A potem okazuje się,że zatrudniłeś właśnie nudziarskiego osobnika, którego interesuje wyłącznie sport imuzyka :)) ale w CV deklarował ci głębokie umołowanie japońskiej sztuki ikebany.

#9 Gość_daria

Gość_daria
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 10:57

mam jeszcze pytanie ponieważ chciałabym wysłać cv do firm które np nie maja ogłoszeń że kogoś poszukują co napisać w mailu

#10 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 10:57

Chcciałbym, żeby kandydaci nie brali sobie aż tak do serca moich powyższych słów ;) .. jesteśmy poważnymi ludźmi i zdjęcia w strojach plażowych to lekka nadinterpretacja hehe :)

#11 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 11:03

jak napisałeś , masz kontakt z osobami prowadzącymi rekrutację w dużych firmach, więc na pewno wiesz,że takie przypadki to żadna nowość. Daria mam jedna radę jesli wyślesz mailem swoje CV to po 2-3 dniach warto wysłać je ponownie do tej firmy, to działa. Po prostu w natłoku podań osobie rekrutujacej błyśnie ,że to coś znajomego i to ją zainteresuje. Rada od osoby rekrutującej :)).

#12 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 11:08

Ciekawostka wypisana w CV w rubryce szczególne osiągnięcia: Jazda Polonezem FSO 160 km/h :)

#13 Gość_mala

Gość_mala
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 11:08

Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce wpisac po prostu : muzyka, ksiązki, film, sport, to niech sobie daruje. Takie wszystko i nic nic nie znaczy.

#14 Gość_Fiona

Gość_Fiona
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 16:05

Tylko, że Pani Daria napisała, że pracuje jako księgowa i prawdopodobnie szuka pracy na podobnym stanowisku. Moim zdaniem, to nawet dobrze, że pracownik nie ma jakiś "wyszukanych" zainteresowań, którym oddaje się każdego weekendu a prace traktuje jako czas na "regenerację sił" - czytaj "op...prza" sie cały tydzień, bo w weekend zdobywa Orlą perć a w nastepny skacze ze spadochronem.Ksiegowa ma być dokładna i skrupulatna a nie "odlotowa".

#15 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 17:00

Zgadzam się na 100%, o to mi właśnie chodziło, zwłaszcza,że często te zainteresowania sa wpisywane jedynie "dla picu" aby ładnie wygladało, a na rozowie kwalifikacyjnej wychodzi,że rzekomy taternik nie odróżnia Gubałówki od Mnicha.

#16 Gość_daria

Gość_daria
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 17:36

zzz skoro jesteś osoba rekrutującą to mam jeszcze pytanie co napisać w treści wiadomości bo chyba tak jakoś głupio same cv wysłać i byłabym wdzięczna za podpowiedź co powiedzieć gdybym chciała iść do firmy gdzie bym chciała złożyć swoje cv ale np oni nikogo nie poszukują (chce iść sama bez ogłoszenia) i jakie dokumenty powinnam mieć ze sobą czy same cv wystarczy .

#17 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2010 - 13:38

Ja myślę, że jak pójdziesz do firmy w której nie poszukują pracownika to po prostu zostawiasz CV w sekretariacie i może kiedyś gdy będą szukać to z niego skorzystają.Po prostu chodzisz i zostawiasz lub przesyłasz mailem w temacie pisząc - oferta pracy. Powodzenia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy