Skocz do zawartości


ekwiwalent za urlop i świadectwo pracy


wróć do serwisu Kadry 24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Megi

Gość_Megi
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 10:50

Do kiedy nalezy wypłacić pracownikowi ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Umowa o pracę zostaje rozwiązana z dniem 31.07. Wynagrodzenie płacone jest do 10 . Co wpisać w świadectwie pracy, czy wpisać że urlop w wymiarze .... dni został wypłacony w formie ekwiwalentu??

#2 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 10:53

W św. pracy nic o ekwiwalencie, wypłata ekwiwalentu w ostatnim dniu zatrudnienia (w tym wypadku 2.08), wynagrodzenia za pracę w normalnym terminie.

#3 Gość_Megi

Gość_Megi
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 10:57

Czyli w świadectwie wpisać, że urlop wykorzystano w wymiarze 15 dni (styczeń-lipiec) za 2009 i 4 dni dni za 2010?, czy tylko faktycznie wykorzystany ?Dlaczego wypłata 02.08?? Jest na to przepis kiedy należy wypłacić?

#4 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:00

W św. pracy wpisujesz tylko urlop wypoczynkowy z roku, w którym ustaje stosunek pracy. Napisałam, że wypłata ekwiwalentu w dniu rozwiązania umowy o pracę, ale to sobota, jesli nie pracujecie, to 2.08 (tak, jak św. pracy zresztą).

#5 Gość_Megi

Gość_Megi
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:03

Ale wpisuje się tylko urlop udzielony, czyli jak pracownik nic nie wykoerzytsał z urlopu za 2009 rok to nic nie wpisujemy? A świadectwo pracy przecież jest na to 7 dni?

#6 Gość_z

Gość_z
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:08

Świadectwo wydajesz w ostatni dzień pracy. 7 dni w szczególnych przypadkach. W świadectwie wpisujesz urlop za rok bieżący

#7 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:08

wpisujesz przecież wyłącznie wykorzystanie urlopu z roku bieżącego!

#8 Gość_RYSIA

Gość_RYSIA
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:20

zołza dobrze napisała. płacisz ekwiwalent za niewykorzystany urlop jesłi np przysługiwało mu w tym roku 15 dni urlopu ( do końca lipca 26/12=2,16*7 miesięcy=15 dni) to w świadectwei piszesz wykorzystał 15 dni. co prawda w rzeczywistaci wykorzystał za ten rok 4 dni a za 11 płacisz ekwiwalent. a świadectwo wystawiasz z poniedzałkową datą ( zaznaczając okres pracy od... do 31.07.2010r nieważne że jest to sobota )ponieważ nie wiesz czy np 29 nie zachoruje i będziesz musiała wtedy to chorobowe ująć na świadectwie. A ekwiwalent naliczasz do 31.07.10

#9 Gość_hi

Gość_hi
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:20

Megi ... w świadectwie wpisujesz informację tylko o bieżącym urlopie czyli z 2010 roku,można wpisać jesli ma wymiar 20 dni np:wykorzystał 12 dni w tym 7/56 h ekwiwalent za urlopJeśli ma wymiar 26 dni np: wykorzystał 16 dni w tym 7/56h ekwiwalent za urlop

#10 Gość_hi

Gość_hi
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:21

Rysia... 16 dni, nie 15

#11 Gość_hi

Gość_hi
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:24

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15.05.1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania Tekst pierwotny: Dz. U. z 1996 r. nr 60, poz. 282Dz. U. z 2002 r. nr 214, poz.1809 Dz. U. z 2003 r. nr 230, poz.2289pracodawca wskazuje wyłącznie liczbę dni i godzin urlopu wypoczynkowego przysługującego pracownikowi w roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy, wykorzystanego w naturze lub za które przysługuje ekwiwalent pieniężny; odrębnie wskazuje się liczbę dni i godzin urlopu wypoczynkowego, wykorzystanego przez pracownika do dnia ustania stosunku pracy, na podstawie art. 1672 Kodeksu pracy,

#12 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:26

w świadectwie wpisujesz wykorzystanie urlopu nie ważne czy w naturze czy w postaci ekwiwalentu. Ekwiwalent wypłacony za urlop wypoczynkowy jest również formą jego wykorzystania.

#13 Gość_Megi

Gość_Megi
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:35

15 dni czy 16? Przysługuje 26 dni na rok.

#14 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:36

16 dni

#15 Gość_z

Gość_z
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:37

16 dni po zookrągleniu bo 2,16x7=15,12

#16 Gość_Megi

Gość_Megi
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:41

Zaokręgla się w górę? a jeżeli pozostaje 5 m-cy pracy to ile nalezy się urlopu 26/12=2,1666*5=10,83 czyli 11???

#17 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:42

Zawsze w górę, 26 x 5/12 = 10,83 = 11 dni

#18 Gość_z

Gość_z
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:43

Nie może przekroczyć 26 lub 20 dni urlopu w roku.

#19 Gość_Izabel

Gość_Izabel
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:44

W górę, ale łączny urlop nie może przekroczyć 26 dni. Czyli w tym wypadku po prostu następny pracodawca udzieli tylko 10 dni urlopu.

#20 Gość_RYSIA

Gość_RYSIA
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:49

sorki dzięki za poprawkę



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych