Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przejście na emeryturę zależne od lat p...

wróć do serwisu Kadry 114 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515350 postów

Napisano 04 maj 2011 - 12:32

Pod koniec lipca Sejm ma się zająć projektem ustawy uzależniającym prawo do emerytury od lat pracy, a nie od wieku pracownika. Posłowie PiS, PSL i Lewicy uważają, że pomysł jest ciekawy i trzeba nad nim pracować. PO jest raczej za jego odrzuceniem. Powrót do artykułu: Przejście na emeryturę zależne od lat pracy

#2 Guest_też ponad 35 lat pracy

Guest_też ponad 35 lat pracy
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 12:32

Jak długo będziemy czekać ,aż pan marszałek Schetyna weźmie tę wniosek SLD i OPZZ pod obrady sejmu?.Emerytura po 35/40 latach pracy beza względu na wiek.

#3 Guest_jan

Guest_jan
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 14:21

juz rok trwa dyskusja nad projektem emerytura po 35/40 latach pracy czas ja podpisac ludzie z duzym stazem zostali brutalnie pozwalniani z pracy sa mocno rozgoryczeni poswiecili swoje zdrowie by na stare lata godnie zyc a co im pozostalo 740 zl zasilku jak za to zyc -rozpacz.j

#4 Guest_zbuch

Guest_zbuch
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 20:39

Ludzie 40 lat pracy!!! to MAŁO dla "PO" aby pracownik przechodził na emeryturę przecież studia się kończy mając 25 lat PRZECIEŻ TO dyskryminacja FIZYCZNYCH!!!GDZIE Rzecznik praw albo ZWIĄZKI bo to tylko oni by mogli przejść wcześniej na emeryturę ale ten RZĄD WYKRĘCIŁ IM NUMER czy właśnie im się nie należy ??? ilu z nich jeszcze żyje!!! PRZECIEŻ to właśnie oni walczyli o POLSKĘ!! walczyli z PRL

#5 Guest_skrzywdzone roczniki kobiet 1955

Guest_skrzywdzone roczniki kobiet 1955
  • Goście

Napisano 07 maj 2011 - 17:38

jestem kobieta mam 40 lat pracy kiedy w koncu cos wejdzie madry pszepis zeby mozna odchodzic na emeryture w oparciu o lata pracy moje kolezanki z rocznikow 1953 juz poodchodzilly i to po 30 latach pracy i one ciesza sie mnukami i je bawia a nam ze mamy tyle lat ciezkiej pracy dolozyl rzad jeszce po 5 lat dluzej tak mezczyznam jak kobieta jetem za wyborem czy prac czy emerytura bo moje rocznik nie doczekaja emerytur kobiety zyja krotko a pani koczan twierdzi ze do 85 lat to bzduryi prosze wreszcie skonczyc z tymi przywilejami ze po 15 latach zdrowe chlopy odchidza na emeryturesynowie odchodza a matki ciezko dalej pracuja ozdrawiam wszystkich ktorzy pracuja nad ta sprawiedliwa w koncu ustawa i opzz

#6 Guest_OBSERWATOR 2

Guest_OBSERWATOR 2
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 21:04

Mężczyźni w Polsce żyją "średnio" nieco powyżej 70 lat a nie jak pani Kochan uważa 78 lat. Po co te kłamstwa!

#7 Guest_edward

Guest_edward
  • Goście

Napisano 09 maj 2011 - 16:12

jestem całym sercem za przyznaniem emerytur po 35/40 latach pracy bo z pracy zostałem zwolniony , mając 60 lat.

#8 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 09 maj 2011 - 23:34

Czekam na ustawę o przyznaniu emerytury 35/40 lat pracy a nasz rząd ma ciągle czas mam 37 lat pracy i pragnę już odejść na zasłużony odpoczynek niech nasze miejsca pracy zajmą młode zdrowe kobiety.

#9 Guest_oczekujący

Guest_oczekujący
  • Goście

Napisano 10 maj 2011 - 22:38

też czekam na ustawę o emeryturach po latach pracy, wiek tu nie ma nic do rzeczy, kto ma dobrze płatną pracę niech pracuje nawet 100 lat

#10 Guest_MARYSIA

Guest_MARYSIA
  • Goście

Napisano 10 maj 2011 - 22:56

Popieram tą ustawę liczę na to że po wyborach może Rząd się ponownie zajmie mam 37 lat pracy , nie mam już ani zdrowia ani sił dłużej pracować , dlatego śledzę czy coś nowego wejdzie w życie ale na razie cisza , młodzi nie mają stałego zatrudnienia pracuj na c z a r n o , starzy do ś m i e r ci .

#11 Guest_ewik

Guest_ewik
  • Goście

Napisano 11 maj 2011 - 09:42

Poparecie Obywatelskie jest, ale rządu nie interesuje ta sprawa. 35 lat pracy dla kobiety, która urodziła dzieci , prowadzi dom to wystarczająco żeby mozna było juz wypocząć. Policjant po 15 latach ma emeryturę!!! A kobieta ???

#12 Guest_bod

Guest_bod
  • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 12:03

Radzę o tym projekcie obywatelskim przypomnieć sobie podczas głosowania.PO i PSL było przeciw !!!Reszta klubów ZA!!!Więc głosować należy mądrze.

#13 Guest_Andrzej98765431

Guest_Andrzej98765431
  • Goście

Napisano 15 maj 2011 - 21:49

Jeżeli chcemy pracować 40 lat i emerytura to trzeba zagłosować na opcje polityczną co ma chęć to wprowadzić w życie.Wtedy długo pracujący przejdą na wymarzony odpoczynek.Innego wyjścia nie ma.

#14 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 15:04

Myślę ,że PO są ludzie którzy potrafią myśleć,35/40 lat pracy to wystarczający okres, niech uchwalą że każdy kto przepracuje tyle lat otrzyma emeryturę,będzie sprawiedliwie. Na dzieci się niech nie powołują bo też wychowałam 2.A proszę przejść się po cmentarzach i zobaczyć w jakim wieku w ostatnim dziesięcioleciu umierają Polacy 40-55 lat

#15 Guest_WOJTEK

Guest_WOJTEK
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 14:41

Mam nadzieję,że Sejm podejmie odpowiednie kroki i ludzie po przepracowanych latach-/zmęczeni/ będą mogli spokojnie przejść na wcześniejszą emeryturę.Młodzi ludzie będą mogli zająć ich miejsca pracy.W najbliższej rodzinie są dwie osoby które mają po 30 lat, skończone studia i nie mogą znajść pracy.DAJCIE MŁODYM SZANSE.

#16 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 20 maj 2011 - 12:02

Mam nadzieje że będzie można przejść na wcześniejszą emeryturę po przepracowanych 35-40 latach.wierzę jak najbardziej w PiS i PSL

#17 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 26 maj 2011 - 19:02

PRZEPRACOWAŁEM 42 LATA , PAŃSTWO WYŁUDZIŁO MOJE PIENIĄDZE NA SKŁADKI EMERYTALNE W ZUS , WBREW MOJEJ WOLI !!!. NIE CHCĘ ŻADNYCH ŚWIADCZEŃ OD ZŁODZIEJA , JEDYNIE ŻĄDAM O ZWROT MOICH PIENIĘDZY , SAM SOBIE BĘDĘ WYPŁACAŁ ŚWIADCZENIE NA STAROŚĆ !!!. OSZUŚCIE !!! , TO SA MOJE PIENIĄDZE !!! , KTÓRE MNIE UKRADŁEŚ I JESZCZE BEZCZELNIE NIMI DYSPONUJESZ !!!.

#18 Guest_ELA

Guest_ELA
  • Goście

Napisano 26 maj 2011 - 20:26

Mam 37 l.at pracy i uważam że jest to wystarczający okres do przejścia na emeryturę. Po tylu latach pracy naprawdę już kobieta nie ma siły pracowac. Płacenie przez 37 lat składek też chyba zapewnia godziwą emeryturę.

#19 Guest_polka

Guest_polka
  • Goście

Napisano 27 maj 2011 - 11:34

Paranoja po 35/40 latach -świadczenie przedemerytalne,a po 15 emerytura dla uprzywilejowanych.Jedni mają tyle lat życia co my pracy i już odpoczywają i za porządne pieniądze bo się zmęczyli pracą a nam dokłada się jeszcze parę kolejnych lat.Ale głupawe przepisy,ale głupawa ustawa!!!No ale aby jedni mogli to niewolnicy muszą pracować do śmierci!!!

#20 Guest_STANISŁAW

Guest_STANISŁAW
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 10:43

PODOBA MI SIĘ WYPOWIEDŻ POSŁANEK PAŃ /PiS i LEWICY/ TAK TRZYMAĆ.UWAŻAM IŻ ODCHODZĄCY NA WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY POWINNI DOSTAĆ 100%,A NAWET+ MAŁY DODATEK,ŻE CHCĄ ODEJŚĆ I ZWOLNIĆ MIEJSCA PRACY LUDZIOM MŁODYM.ZNAM LUDZI MŁODYCH PO STUDIACH, KTÓRZY LATAMI SZUKAJĄ PRACY.PRACUJĄ PO 3 MIESIĄCE LUB PO MNIEJ CIĄGLE BEZ STABILNOŚCI-BEZ ZNAJOMOŚCI NIC NA DŁUŻEJ.JESTEŚ UBOGI. JAK UTRZYMAĆ DOM, RODZINĘ-JAK ŻYĆ?CZY KTOŚ POMYŚLI ZBLIŻA SIĘ KONIEC ROKU SZKOLNEGO- GDZIE OBIECANKI.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych