Skocz do zawartości

praktykant

wróć do serwisu Kadry 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_A

Gość_A
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 13:26

chcemy przyjąć studenta na praktykę 4 tygodniowączy musimy wysłać go na badania lekarskie i jakich dok.powinniśmy od niego wymagać?

#2 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 13:59

Nalezy sporzadzic umowe z uczelnia. Przed rozpoczeciem praktyki , szkolenie wstepne w zakresie bhp ( ogólne i stanowiskowe) , do umowy doaczyc karte szkolenia.Przebieg praktyk zgodny z dostarczonym przez szkołę programem praktyki.

#3 Gość_A

Gość_A
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:09

a co z badaniami lekarskimi też są potrzebne?

#4 Gość_Eni

Gość_Eni
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:11

jeśli macie podpisaną umowę z uczelnią która przysyła do Was studenta - bad.lek. oni się zajmują ...

#5 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:13

To nie pracownik- na badania się nie kieruje , bo nie świadczy pracy.

#6 Gość_A

Gość_A
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:20

nie mamy podpisanej umowy z uczelnią,po prostu przyszedł student 3 roku i poprosił o praktyki zawodowe, szef wyraził zgodę

#7 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:26

jak nie bedzie umowy, to w razie kontroli bedzie traktowany jako pracownik dla którego zatrudnienia trzeba posiadac badania szkolenia, dokumentacje zatrudnienia.

#8 Gość_Eni

Gość_Eni
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:39

w takim razie na pewno podpisujecie umowę ze studentem:) a on powinien zdaje się dostarczyć program takiej praktyki (dostanie go na uczelni - w końcu to oni mają program praktyk...)

#9 Gość_Eni

Gość_Eni
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:41

hmm... to może przy okazji ja też zapytam- aby rozwiać swoja wątpliwość... :) Kilka lat temu nasza firma podpisała porozumienie z pewną Szkołą Wyższą, na mocy którego co roku wysyłani są do nas studenci w celu odbycia praktyk. Wygląda to w ten sposób, iż student przynosi pismo z prośbą o przyjęcie na praktykę w danym terminie - my potwierdzamy przyjęcie go na praktykę, a następnie uczelnia wystawia mu skierowanie. Z treści porozumienia wynika że możemy podpisać z takim praktykantem umowę o pracę na czas trwania praktyki - ale czy na pewno nie MUSIMY podpisywać takiej umowy?? (i czy praktyki STUDENCKIE można podciągnąć pod praktyki ABSOLWENCKIE..??) :)

#10 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:50

Porozumenie jest nawiazaniem umowy z uczelnia. Dlamnie praktyki absolwencie sa poprostu odbywaniem stażu zawodowego po ukończeniu nauki, a wtedy zawierane sa umowy o prace , na zasadach takich jak z pracownikami, z ta róznica że stażysta realizuje swoja prace zgodnie z programem stażu po zakończeniu którego zdaje egzamin.

#11 Gość_Eni

Gość_Eni
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:52

otóż to!w naszym przypadku są to studenci w trakcie nauki (np. 2, 3, bądź 4 roku - a nie absolwenci)...

#12 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 15:11

W przypadku praktyk zawodowych zawierane sa u mnie umowy z uczelniami , któren kieruja studentów na praktyki wakacyjne lub w okresie śródroczne. Sa tez praktyki realizowane na zasadzie zawartego porozumenia , jednak wczesniej uczenia kieruje wykaz studentów i przekazuje program praktyk.

#13 Gość_Izabel

Gość_Izabel
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 15:22

Dobrze, że wyszedł akurat dziś taki temat. Bo właśnie dziś rano pojawiła się studentka, która od dziś ma praktyki w naszym zakładzie. Oczywiście nikt mi wcześniej nic nie powiedział. Przyniosła porozuienie o prowadzeniu praktyk dyplomowych. Zostałam kompletnie zaskoczona i zupełnie nie wiem jak tą osobę poprowadzić. No to mam robić jakieś badania? Wpisywać na jakąś listę? Pomóżcie

#14 Gość_Eni

Gość_Eni
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 15:24

tygodniowa norma czasu pracy - ustalamy ją dowolnie (oczywiście w rozumieniu, że poniżej 40 godz tygodniowo:)) ??w ustawie nei ma o tym słowa...

#15 Gość_Eni

Gość_Eni
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 15:29

możemy ustalić np. 25 godz tygodniowo?

#16 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 16:10

Do Izabel, twoje watpliwosci winno wyjaśnic podpisane porozumenie lub osoby podpisujace to porozumenie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy