Skocz do zawartości

Co wchodzi do podstawy wynagrodzenia choro...

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Elwira

Gość_Elwira
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 16:00

Witam, mam pytanie. Czy do podstawy wynagrodzenia chorobowego wchodzą takie składniki jak: opieka medyczna, ubezpieczenie NNW? Od obu świadczeń odprowadzana jest składka chorobowa. A jak temat wygląda z premią roczną, która wypłacana jest raz w roku?

#2 Gość_doora

Gość_doora
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 16:11

to zalezy jak macie w regulaminieczy pomniejszacie wplaty na opieke medyczna i nnw za okres absencji chorobowej? - jezeli nie to nie wlicza sie tego do podstawyjezeli wysokosc premii rocznej nie jest uwarunkowana tym, ze pracownik chorowal i wyniesie np 1000 zl (czy chorowal czy nie)to tez nie wliczasz do podstawyjezeli premia jest np uwarynkowana tym, ze np pracowal mniej i mniej dla firmy zarobil - to wliczasz 1/12 tej premii

#3 Gość_Elwira

Gość_Elwira
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 16:33

Opieka medyczna i nnw nie jest pomniejszana gdy pracownik jest chory, więc rozumiem że nie wliczam.Premia roczna jest uzależniona od wykonania założonego celu na dany rok, więc nie wiem jak to potraktować, ponieważ gdyby pracownik z powodu nieobecności nie wykonał zadania, to nie przysługiwałaby mu owa premia. Premia albo jest wypłacona regulaminowo w pełnej wysokości, albo w ogóle gdy zadania nie są wypełnione. Więc nie wiem jak ten temat rozpatrzyć..

#4 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 23:50

Opieka medyczna i ubezpieczenie NNW to przecież nie są składniki pieniężne, nie wypłacacie ich pracownikom. Są dodawane do wynagrodzenia tylko aby naliczyć od nich składki i podatek. Nie wlicza się ich do podstawy chorobowego.Co do premii - wydaje mi się, że powinna być wliczona do podstawy, skoro jest uwarunkowana obecnością w pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy