Skocz do zawartości

Umowa zlecenie między firmami

wróć do serwisu Kadry 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:13

Witam, Mam wystawić umowę zlecenie drugiej firmie na świadczenie usług cateringowych. Mam pytanie, czy takie umowy mają jakieś specjalne zwory, czy można ją wypisać jako normalną umowę zlecenie??Jaki jest sposób wyliczenia wynagrodzenia netto? Wszystkim składkom podlega taka umowa?? z góry dzięki za pomoc

#2 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:16

jakie zlecenie? normalna umowa współpracy. Chyba, że to usługa jednorazowa (np. obsługa jakiegoś bankietu). Ale i tu jedynie podatek się odprowadza.

#3 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:24

Tak normalna umowa zlecenie na pół roku. Czy umowa między firmami podlega jakimś innym składkom, bądź prawom niż umowa między firmą i osobą fizyczną??

#4 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:30

ale jest to umowa między przedsiębiorcą wykonującym zlecenia w ramach prowadzonej działalności gospodarczej?

#5 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:32

Tak, jednoosobowa firma świadczy usługi cateringowe w sensie pracuje w kawiarni przy sklepie. Właściciel sklepu chce podpisać z ta osobą(jej firmą) umowę zlecenie

#6 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:33

oczywiście, że firma kateringowa musi być zarejestrowanym podmiotem gospodarczym.tylko podatek od umowy (zlecasz wykonanie czegos lub obsługę). Firma opłaca "swoje" składki, także pracownicze - ubezp. itd.Ciebie interesuje tylko brutto-netto

#7 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:35

Czyli odliczam z brutta tylko Podatek jest to umowa bez ZUSu tak??

#8 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:35

cóż to za usługi cateringowe ,jesli pracuje w kawiarni? Moim zdaniem idziecie po bandzie.W razie kontroli ciężko będzie udowodnić ,że ta osoba wykonuje catering, jesli dobrze rozumiem jej wykonywany zakres czynności

#9 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:38

ZZZ, spoko, my zlecamy katering na spotkania biznesowe firmie, prowadzącej sale weselne itp. - co za róznica, kawiarnia czy dom weselny?? Normalna umowa współpracy - zlecenie obsługi spotkań na podstawie osobnych uzgodnień menu i kosztów przed spotkaniem (np, 3 dni, tydzień itp)

#10 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:39

A gdyby wpisać w umowie obsługa Kawiarni... będzie prawda 100% Tylko co z tymi składkami podlega ZUSowi czy sam podatek bez ZUSu?

#11 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:43

doriss ale jesteście właścicielem tej sali weselnej? Zauwaz różnicę , firma ma kawiarnię przy sklepie i zatrudnia w niej osobe do obsługi pisząc w umowie ,że ona świadczy usługi cateringowe. Przecież to się nie trzyma kupy , bo nie na tym polega catering. To o czym ty piszesz tzn. zlecenia firmie cateringowej zorganizowania spotaknia biznesowego ,jest całkowicie prawidłowe ale z opisaną sytuacją nie ma nic wspólnego chyba,że czegoś nie zrozumiałam i ta osoba dla tej kawiarni piecze np. ciasta.

#12 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:43

jesli ma działalnośc to składki płaci sobie sama

#13 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:45

Czyli sam podatek o zdrowotne obowiązkowe które jest tak?

#14 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:46

Osoba w kawiarni przygotowuje jakieś jedzenie, nalśniki, sushi itd.

#15 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:49

z własnych produktów czy wy je jej dostarczacie?

#16 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:51

aaa, dotarło teraz do mnie - cała awangarda tej umowy:-) faktycznie śmiesznie, że zamiast zatrudniać pracownika, zatrudniacie osobe fizyczną św. usł. kateringowe.

#17 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:54

My dostarczamy

#18 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:56

jest zwykłym pracownikiem na zlecenie, a nie żadną firmą kateringową wobec tego!

#19 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 12:05

może jako firma świadczyć usługi przygotowując potrawy, ale moim zdaniem to watpliwe.

#20 Gość_klaudia

Gość_klaudia
  • Goście

Napisano 16 październik 2010 - 17:31

Witam mam takie pytanko chciałam podjąć prace znalazłam pracodawce ale powiedział że przyjmie mnie pod jednym warunkiem że założę firmę i podpiszemy umowę zlecenie między firmami proszę o pomoc proszę mi powiedzieć jakie są + i - jakiej umowy i czy nie będę potem miała problemów jak stracę pracę bardzo czekam na odpowiedz pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy