Skocz do zawartości

zapomoga losowa

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_zzzz

Gość_zzzz
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 10:06

czy -leczenie okulistyczne-leczenie dzieci w zwiazku z atopowym zapaleniem skóry i astma-leczenie nadciśnienia-zakup lekarstw (niedoczynność kończyny)można uznać jako zapomogi losowe?

#2 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 10:12

wszystkie podane (poza okulistycznym, bo może to uraz po wypadku) są chorobami przewlekłymi, a zapomogi losowe są przeznaczane zwykle na pomoc po wypadku. Ale nie byłabym tu jakoś specjalnie zasadnicza, bo wiadomo, że leczenie takich chorób wymaga sporych nakładów i sytuacja pracownika może być nieciekawa. Skłonna byłabym wypłacić taką zapomogę.

#3 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 10:18

Zasady gospodarowania ZFŚS ustala pracodawca sporzadzając regulamin ZFŚS, w którym opisuje w jakich okolicznościach udziela zapomóg losowych.U mnie dodatkowo powołana jest komisja do rozpatrzywania wniosków pracowników ubiegajacych się o świadczenie z funduszu . Jednym z członków komisji jest wybrany przedstawiciel Zw. Zaw. z którmi uzgadniany jest regulamin.

#4 Gość_zzzz

Gość_zzzz
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 10:27

komisja podpisała ze wyraża zgodę... na zaświadczeniu lekarza okulisty wypisane jest ze wymaga dalszego leczenia... tzn chciałam się upewnić ponieważ nie wiem jake zwolnienie z podatku stosować... podejrzewam że gdybym zastosowała we wszytskich przypadkach limit 2280 nie byłoby to błędem...?

#5 Gość_dd

Gość_dd
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 10:38

zapomoga losowa może byc przeznana nie tylko na leczenie związane z chorobami przewlekłymi (tak przynajmniej jest w mojej firmie) nie wnikamy na co pracownik choruje, jeżeli napisze podanie i odpowiednio przedstawi swoją sytuację nie ma problemu z przyznaniem pieniędzy. zapomoga przyznawana jest również w przypadku trudnej sytuacji materialnej np. utrata pracy przez współmałżonka, zalanie mieszkania, potrzeba zakupu opału na zimę itp.

#6 Gość_majka

Gość_majka
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 10:43

Spokojnie możesz zastosować zwolnienie z art.21 ust.1 p.26 ustawy o pdof: " zapomogi otrzymane w przypadku indywidualnych zdarzeń losowych, klęsk żywiołowych, długotrwałej choroby lub śmierci - do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2 280 zł , z zastrzeżeniem pkt 40 i 79 ".

#7 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 10:46

To pracodawca decyduje czy przynać zapomogę czy nie i niktu mu nie może zarzucic czy w łaściwie gospodaruje funduszem jeżeli wykonuje zapisy regulaminu.Nawet PIP nie bada po tym kątem , a jedynie czy nastapiła jakakowiek dyskryminacja pracownika.

#8 Gość_zzzz

Gość_zzzz
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 10:47

dziekuje wolałam się upewnic :) bez Was nie wyobrażam sobie życia :D

#9 Gość_majka

Gość_majka
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 10:53

do em: Niezupełnie pracodawca dowolnie decyduje w tym przypadku! Jeśli następuje zwolnienie przedmiotowe z pdof, to niestety skarbówka jest bezlitosna!

#10 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2010 - 11:00

Ja mówie o gospodarowaniu ZFŚS , a podatki sa inną stroną , w tym zakresie decyduje prawo podatkowe czy świadczenie podlega opadkowaniu czy też nie i do jakiej kwoty.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy