Skocz do zawartości

zatrudnienie emeryta - ulga

wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 13:19

Zatrudniamy pracownika na 1/4 etatu od lutego 2008 i właśnie niesłusznie pracownik podpisał pit-2 bo okazało się, że pobiera emeryturę. Wyszło to pod koniec 2008 roku, wiec do końca 2008 była liczona ta dodatkowa ulga a w styczniu pracownik złożył oświadczenie, że pobiera emeryturę i ksero przyznania emerytury i od stycznia miał już liczone poprawnie.Księgowa powiedziała, że nie robimy korekt za te dodatkowe liczone ulgi w 2008 tylko właśnie od stycznia będzie liczone poprawnie, a za 2008 się wyrówna w zeznaniu rocznym.Ale czy ZUS nie przyczepi się o składkę zdrowotną?Bo przez liczoną ulgę składka zdr. nie wychodziła, a gdyby nie była liczona to wychodziła jakaś mała suma na skł. zdr. i podatek...

#2 Gość_hi

Gość_hi
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 13:25

Macie oświadczenie pracownika i nikt się nie przyczepi.

#3 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 13:30

Tak, tylko chodzi o to, że nie były robione korekty do ZUS, ani US, bo księgowa twierdziła, że wyrówna się w zeznaniu rocznym.A przez to, że ulga była liczona to nie wychodziła skł. zdr. i podatek, czy przy jakiejś kontroli zus się nie przyczepi, że jest nie zapłacona ta skł. zdr. i będziemy musieli zapłacić z odsetkami?

#4 Gość_hi

Gość_hi
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 13:36

Swoją drogą jeśli zgłaszaliście go do ZUS jako emeryta, to już wiadomo było, że nie powinien złożyć oświadczenia o stosowaniu ulgi, ale skoro złożył to jest podkładka na zaniżoną skł. zdrowotna.

#5 Gość_li

Gość_li
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 13:37

wrazie wątpliwości najlepiej dzwonić do ZUS , tylko do właściwego bo u mnie na dolnym śląsku to wzależności od miasta są sprzeczne informacje i muszę po kilka razy dzwonić do różnych miast w zależnosci która informacja pokryje się.

#6 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 13:41

Był zgłoszonym z kodem nie dla emeryta, przez nieuwagę był podpisany ten pit-2.Czyli wystarczy, że w zeznaniu rocznym za 2008 się to wyrównało, zus się nie przyczepi o składkę zdrowotną?

#7 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 14:05

był zgłoszony z kodem pracownika,śpij spokojnie,nie rozpaczaj tak,wszystko masz w porządku,tak drobiazgowo żadna kontrola nie liczy

#8 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 14:12

dokładnie, nikt nie ma na czole wypisanego,że jest emerytem. Podpisał PIT 2 w dokumentach zgłaszałaś go jako pracownika. Nikt ci nie udowodni,że o tym ,że ma emeryturę wiedziałaś od początku .

#9 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 14:23

To, że ma emeryturę to akurat wiedzieliśmy to księgowe źle zgłosiły i naliczały ulgę, chociaż wspominało się, że to emeryt a my wiedzieliśmy, że jest jakaś różnica w liczeniu.A pit-2 przez nieuwagę został podpisany z wszystkimi dokumentami przy zatrudnieniu, bo był to pierwszy nasz pracownik :(

#10 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 14:26

aniu , kobieto , kto ci udowodni w świetle tych dokumentów ,że WIEDZIAŁAŚ. Ja bym szła w zaparte i twierdziła ,że dowiedziałam się w momencie rozliczenia rocznego pracownika!

#11 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 14:31

no ale ten pracownik to tata więc raczej wiedziałam :(

#12 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 14:40

nie przesadzaj . dziewczyno zostaw to w spokoju bo jest dobrze i zgodnie z oświadczeniem . A jak przyjdzie kontrola i się "pprzyczepi . To ty jesteś od tego żeby się bronić . Masz papier i basta .

#13 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 14:44

No dobra zostawiam już to ;) chodziło mi tylko czy zus w razie kontroli nie przyczepi się o tą skł. zdr. bo niby wg księgowych się wyrównało w zeznaniu rocznym no ale jak składka zdrowotna miała się wyrównać...

#14 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 14:50

przyczepią się na 100% i zamkną za to firmę na trzy spusty i zabronią prowadzenia działalności do trzech pokoleń i to łącznie z członkami rodziny to piątego stopnia pokrewieństwa.

#15 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 14:56

:( chodziło mi tylko czy nie kaza nam z odsetkami naraz tego zapłacić :(

#16 Gość_hi

Gość_hi
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 14:58

hi, hi, hi... oj zzz :), nerwa Cie wzięła ?.Ania, daj spokój, nie poszło do NFZ, ale poszło na podatek - inny worek ale rozliczone.

#17 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 15:04

sorry ;) no i tyle chciałam wiedzieć jak to się niby miało wyrównać z tą skł. zdr.

#18 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 15:14

do zzz,też tak myślałam,ale powstrzymywałam się,o ile pamiętam, to ania na początku zeszłego roku też to rozdmuchiwała,ania,takimi bzdurami się nie przejmuj i koniec,kropka...

#19 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 15:16

absolutnie to nie nerwy, tylko mam podobną koleżankę panikarę , która z każdej igły potrafi zrobić nie tylko widły ale cały kombajn Bizon :))).

#20 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 15:36

tak to ja ta sama :)a powiedzcie mi dziewczyny jeszcze, czy FP i FGŚP jeśli był niepotrzebnie opłacany za tatę emeryta,FP - bo wynagrodzenie niższe niż minimalna a FGŚP - bo rodzina, to czy trzeba robić korekty za te miesiące kiedy było płacone?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych