Skocz do zawartości

umowa na czas nieokreślony- wypowiedzenie

wróć do serwisu Kadry 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Kadrówka

Gość_Kadrówka
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 21:50

Witam, mam pracownika na czas nieokreślony, który ma dostać wypowiedzenie. Chcę poprawnie sformułować dokument, tak aby nie można było go podważyć, tak więc proszę o pomoc. Pracownik jest zatrudniony u nas 7 miesięcy, czyli ma miesiąc wypowiedzenia. Firma powoli kończy swoją działalność, będzie isniała jeszcze tylko do końca roku. Jest to firma budowlana a pracownik ten nie jest do końca sprawny, a mianowicie nie widzi na jedno oko i ma niesprawną rękę. Kierownik stwierdził że może stwarzać zagrożenie dla siebie i innych pracowników, poprzez niemożliwe szybkie zareagowanie w razie np. wypadku. Do tego szef polecił jako powód podać redukcję etatów, ale wiem, że nie jest to takie proste.. Co prawda zwalniamy coraz więcej pracowników by maksymalnie obniżyć koszty i to jest właśnie jedna z takich osób. Nie mam pojęcia jak poprawnie sformułować powód. Myślałam o przyczynach ekonomicznych niezależących od pracownika, ale wiem, że musi to być dokładnie uzasadnione. Proszę o pomoc.

#2 Gość_Kadrówka

Gość_Kadrówka
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 22:05

up up

#3 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 23:22

mysle ze redukcja etatow bedzie najlepsza bo "Jest to firma budowlana a pracownik ten nie jest do końca sprawny, a mianowicie nie widzi na jedno oko i ma niesprawną rękę. Kierownik stwierdził że może stwarzać zagrożenie dla siebie i innych pracowników, poprzez niemożliwe szybkie zareagowanie w razie np. wypadku." nie jest zadnym powodem prawcodawca wiedzial kogo zatrudnia i zapewne wyslal go na badania wstene, ktore byly pozytywne

#4 Gość_Kadrówka

Gość_Kadrówka
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 09:15

dobrze ale redukcja etatów to za mało. muszę mieć więcej argumentów

#5 Gość_filip

Gość_filip
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 09:22

obniżenie kosztów funkcjonowania firmy i redukcja zatrudnienia oraz zmiany organizacyjne dążace do likwidacji zakładu pracy / ma istnieć do konca roku / wystarczające przyczyny wypowiedzenia um na czas nieokreslony / pokrycie w rzeczywistości / ewen. odprawa/ pow 20 pracowników /

#6 Gość_Kadrówka

Gość_Kadrówka
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 10:10

hmm... wystarczy wymienić to w punktach czy jakoś ładniej to ubrać w słowa?

#7 Gość_Kadrówka

Gość_Kadrówka
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 10:17

w sumie nie mogę napisać o likwidacji zakładu pracy bo tak naprawdę jeszcze tego nikt nie wie. może się wszystko zmienić i firma zostanie np. przejęta albo wyjdzie z długów.

#8 Gość_n

Gość_n
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 10:48

mozna napisac tez tak -Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę są zmiany organizacyjne polegające na reorganizacji pracy , co powoduje konieczność redukcji zatrudnienia

#9 Gość_filip

Gość_filip
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 10:48

wystarczający powód obniż koszt funcj firmy - redukcja etatów - a jesli chodzi Ci o formę tego wypowiedzenia , są gotowcei / niezbędnik kadrowca

#10 Gość_Kadrówka

Gość_Kadrówka
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 10:50

hm... dobrze ale pracownik może mi zadać pytanie "dlaczego ja a nie ktoś inny?" i dlatego w wypowiedzeniu musi być uwzględnione dlaczego na niego padł wybór..

#11 Gość_Beata

Gość_Beata
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 10:50

trzeba się poważnie zastanowić nad wypowiedzeniem umowy na czas nieokreslony, sami musicie znać powód.ale to zwolnienie z powodu zagrożenia w razie wypadku -to wręcz śmieszny powód.to kto dał mu umowę na czas nieokreslony przy tak krótkim stazu ?Może

#12 Gość_Beata

Gość_Beata
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 10:52

krótki staż, mało doświadczony, nie można go "wykorzystac do większych prac-nie jest uniwersalny" tak jak inni... może coś takiego

#13 Gość_Kadrówka

Gość_Kadrówka
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 11:01

nie nie. firma ma klopoty finansowe i szef polecil zredukowac zatrudnienie (nie grupowo ale stopniowo) w ramach redukcji kosztow

#14 Gość_filip

Gość_filip
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 11:03

przecież nie jest on jedyny .. .. co prawda zwalniamy coraz więcej pracowników by maksymalnie obniżyć koszty nie szukaj na siłe współprzyczyny u niego , a to że nie widzi na jedno oko , niesprawna ręka i zdanie kierownika że stwarza zagrożenie wypadku - bez komentarza , przyjmując ,kierując na badania -podpisujecie umowę obustronną uzgadaniając jej warunki -

#15 Gość_Kadrówka

Gość_Kadrówka
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 11:07

czy moze byc tak mniej wiecej?"powodem rozwiazania stosunku pracy (...) jest przyczyna ekonomiczna niezależna od pracownika- redukcja etatów. Likwidacja Pana etatu następuje w ramach zmian organizacyjnych w firmie, polegających na redukcji zatrudnienia w związku z obniżeniem kosztów funkcjonowania firmy. Zakład pracy nie przewiduje dalszego funkcjonowania i stopniowo likwiduje stanowiska pracy, tak więc nie ma możliwości znalezienia dla Pana alternatywnego stanowiska. "

#16 Gość_Kadrówka

Gość_Kadrówka
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 11:08

wystarczy czy cos dopisac jeszcze? albo zmienic szyk zdan? juz 5 razy zmienialam :(

#17 Gość_...

Gość_...
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 11:20

upup

#18 Gość_hi

Gość_hi
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 11:40

A swoją drogą aż dziw mnie bierze, że pracodawca zatrudnił w takim stanie zdrowia pracownika na budowie, a teraz wymyśla zagrożenia przy których pracownik nie byłby w stanie przeciwdziałać, (mam nadzieję, że lekarz profilaktyki wydał zezwolenie pracownikowi na pracę z takimi schorzeniami).

#19 Gość_Kadrówka

Gość_Kadrówka
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 11:45

nie w mojej gestii leży ocenianie decyzji prezesa (swoją drogą pracownika zatrudnil byly prezes a nie aktualny). pytam o ocene tekstu wypowiedzenia a nie decyzji przelozonych

#20 Gość_TES 08

Gość_TES 08
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2010 - 22:25

PRACUJE NA STANOWISKU SPRZEDAWCY 7 LAT .KIEROWNIK SKLEPU OSWIATCZYL ZE LIKWIDUJE SKLEP .JAKI CZAS WYPOWIEDZENI MI SIE NALEZY.PROSZE O ODPOWIEC JEZELI KTOS WIE. ZGORY DZIEKUJE.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych