Skocz do zawartości

nie przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego

wróć do serwisu Kadry 27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ab

Gość_ab
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 13:30

pomocy -pierwszy taki przypadek - pracownikowi nie przyznano św.reh, - dostał zaśw. od orzecznika-zdolny do pracy ( pracownik twierdzi, że w krótce czeka go operacja i będzie się odwoływał od tej decyzji)- wiem, kieruję go na badania kontrolne- co w wypadku, gdy lekarz medycyny pracy wyda zaś., że jest nie zdolny do pracy

#2 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 13:42

Wypowiedzenie umowy o pracę , w okresie wypowiedzenia bez prawa świadczenia pracy

#3 Gość_ab

Gość_ab
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 13:52

i pewnie w wypowiedzeniu 2tyg, bo taki go obowiązuje powołać się na art.229 par.4 kp

#4 Gość_filip

Gość_filip
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 13:58

jeżeli od orzecznika zus dostał zdolność , wielce prawdopododne jest że od medycy pracy tez dostanie zdolność , to że czeka go operacja - nie jest równoważne z tym że jest niezdolny do pracy , jakie będą jej następstwa czy wpływ na jego zdrowie i zdolność do pracy - to sytuacja dopiero pokaże - wtedy będzie na nowo okreslana jego zdolnośc do pracy w tej chwili pewne jest że nie przyznano mu świadcz rehabilit , po otrzym zdolności - powinien podjąć pracę , albo też będzie się odwoływał , więc wypowiedzenie normal z art 30 par 1 pkt 2 KP nie w trybie art 53 / jeżeli nie będzie miał zdolności do pracy na okreslonym stanowisku - nieobecnośc uspraw niepłatna - w 273 dniu mozna zwolnić z art 53 KP

#5 Gość_ab

Gość_ab
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 14:04

jeżeli nie będzie miał zdolności do pracy na okreslonym stanowisku - nieobecnośc uspraw niepłatna - w 273 dniu mozna zwolnić z art 53 KP ? dlaczego tak późno?

#6 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 14:15

filipie skąd wziąłóeś te 273 dni?

#7 Gość_KR

Gość_KR
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 14:56

dodał 182 dni zasiłkowego + 90 dni rechabilitacyjnego o które stara się pracownik

#8 Gość_filip

Gość_filip
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 15:00

przepr /nie wiem co mi przyszło ze on z wypadku / , mozna z art 53 w 183 dniu zwolnic / niezdolny

#9 Gość_ab

Gość_ab
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 15:03

można z art.53? ale jak ? w tym art. nie ma mojego przypadku- jest tylko chorobowe 182dni i nie przyznanie świadczenia

#10 Gość_Mała

Gość_Mała
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 15:07

art. 53 po wyczerpaniu okresu zasiłkowego, jesli niezdolny do pracy - zwalniasz, jeśłi zdolny przyjmujesz z powrotem i nie zwalniasz

#11 Gość_ab

Gość_ab
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 15:10

Art. 53. § 1. Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia: 1) jeżeli niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa: a) dłużej niż 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy, B) dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku oraz pobierania świadczenia rehabilitacyjnego przez pierwsze 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową, zasiłku i świadczenia rehabilitacyjnego - "mój" pracownik nie pobierał św,reh.

#12 Gość_Mała

Gość_Mała
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 15:13

więc ułatwione zadanie, albo jest zdolny ...albo nie. odp. patrz wyżej

#13 Gość_ab

Gość_ab
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 15:18

jeżeli nie jest nie zdolny a wykorzystał tylko 182 to na podst. jakie art. go zwalniam

#14 Gość_Mała

Gość_Mała
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 15:33

więc jeżeli jest zdolny - to w ogóle go nie zwalniasz bo wtedy już nie możesz zastosować art. 53 par 1p.b. Wtedy przyjmujesz go do pracy.

#15 Gość_filip

Gość_filip
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 15:45

Mała , ab narazie gdyba ,że on bedzie miał niezdolność od lekarza medycyny pracy - kontrolne badania uważam jak w odp 4 - jeżeli otrzyma zdolnośc od lekarza med pracy - do pracy - to możesz wypowiedzieć w trybie art 30 par 1 pkt 2 / nie 53 / , lub por stron jeżeli zaś - odmówiono mu świadcz rehabil , jest niezdolny nadal od lekarza med pracy , od lekarza l4 - zwolnienie z art 53 w 183 dniu / lub 273 dniu gdyby był z wypadku /

#16 Gość_ab

Gość_ab
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 15:45

a jeżeli nie zdolny? to jaki art.

#17 Gość_ab

Gość_ab
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 07:58

dziękuję wszystkim :)

#18 Gość_ab

Gość_ab
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 13:07

jeszcze raz :( był dzisiaj u mnie pracownik- ma orzeczenie od lekarza orzecznika-zdolny do pracy, od lekarza leczącego - nie zdolny do pracy - z tymi dokumentami wysłałam go do lekarza medycyny pracy, jeśli lekarz medycyny pracy wyda zaśw. nie zdolny do pracy to możemy go zwolnić za 2 tyg.wypowiedzeniem, co w wypadku - pracownik odwoła się od decyzji lekarza orzecznika i zostanie mu przyznane świadczenie, czy musimy anulować wypowiedzenie?

#19 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 13:11

ja bym na wszelki wypadek poczekała na wynik odwołania, w razie niezdolniości i tak wstawiasz mu nieobeność usprawiedliwioną niepłatną

#20 Gość_ab

Gość_ab
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 13:23

ale jeżeli szef powie-zwalniamy- to mogę go zwolnić- a jak powie czekamy to NUN czy tak?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy