Skocz do zawartości

brak zwolnienienia lekarskiego a wypłata

wróć do serwisu Kadry 59 odpowiedzi w tym temacie

#21 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 15:03

Dzieki doriss,czasami trudno jest tutaj tłumaczyć Dołączona grafika
Własnie ty dobrze mnie zrozumiałas,ja tez dałabym pracownikowi za okres do 10-go bo na to mam "papiery" reszte rozliczam jak dostanę podstawę,czyli L4,na telefon nie bedę placić ani zwalniać czy cokolwiek innego.
Bo jesli pracownik mnie powiadamia ze na dwa dni przek koncem urlopu miał wypadek to czemu mam mu uwierzyć w chorobe tylko na te dwa dni? Przecież sama przeczę wtedy sobie,czemu nie dać mu chorobowego za cały czas jego nieobecności?

#22 Małgośka

Małgośka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 06:24

Ale ty Agnieszko jesteś uparta.Nic nie piszę o tym, by wierzyć pracownikowi w 2 dni choroby i za to mu płacić. Nie wiem gdzie to wyczytałaś. Nikt też nic nie pisał o zwalnianiu. Usprawiedliwiam mu tylko na podstawie informacji telefonicznej nieobecność w pracy.Chorobowego wypłacić nie można bo konieczny jest druk L-4.Skoro jak piszesz wierzysz tylko temu co masz, to na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak:- pracownik przebywał na urlopie do 10 marca - wypłacasz mu za ten czas wynagrodzenie urlopowe- od 12 marca nie pojawił się w pracy, nie dostarczył zwolnienia lekarskiego, nie wziął kolejnego urlopu - ma już wystarczająco nieobecności nieusprawiedliwionych (bo w telefony nie wierzysz) by go zwolnić dyscyplinarnie za porzucenie pracy.

#23 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3165 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 07:11

Zgadzam się z Małgośką

#24 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 07:12

Małgośka,czasami upór prowadzi do własciwego celuDołączona grafika

#25 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 09:15

Całkowicie się zgadzam z Agnieszką i doriss, do 10 wypłacamy urlopowe, od 11 wstawiamy NUN ,bo przecież pracownik przebywa w szpitalu za granica i w ogóle nie wimy,czy przedstawi jakiekolwiek zwolnienie! A zwolnić go za NN NIE mozna, bo pracodawca dostał wiadomość od pracownika lub jego rodziny, co się z tym człowiekiem dzieje!

#26 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 27 marzec 2012 - 10:44

Heh, ciekawe jak wygląda zagraniczne zwolnienie, czy na jego podstawie można dokonać wypłaty? Nie miałam jeszcze takiego przypadku... A Wy?

#27 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 27 marzec 2012 - 10:52

miałam taki przypadek, że lekarz zagraniczny wystawił dokument, potwierdzający leczenie w Austrii (złamany narciarz:-)), potem wszystkie koszty zwracał ubezpieczyciel, a w pracy było uspr. niepłatne
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#28 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 10:58

ja miałam, na wyjeździe służbowym pracownik miał wypadek i trafił do szpitala, otrzymał z niego zaświadczenie ,które musieliśmy przetłumaczyć i na jego podstawie i kolejnych zwolnień juz w Polsce uznaliśmy to zdarzenie za wypadek w pracy i potem ZUS wypłacił mu odszkodowanie za procent uszczerbku na zdrowiu Dołączona grafika

#29 Małgośka

Małgośka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 10:59

Małgośka,czasami upór prowadzi do własciwego celuDołączona grafika

Chyba jednak nie zawszeDołączona grafika

Dzieki doriss,czasami trudno jest tutaj tłumaczyć Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika czyżbyś była nieomylna?

#30 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 11:05

chyba jednak nie, mylę się nagminnie, bo działam w pospiechu. Niemniej warto czasem temat podrążyć
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#31 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 11:25

Małgośka masz jakiś problem? Policz do dziesięciu,to pomaga Dołączona grafika Miłego dnia

#32 Gość_GO

Gość_GO
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2012 - 09:28

właśnie minął miesiąc od czasu jak pracownika nie ma w pracy a w dlaszym ciągu nie ma żadnego zwolnienia, co dalej z tym robić??

#33 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 09:33

rozwiązać bez wypowiedzenia, jeśli nie wiecie, co z nim. Nie trzeba czekać do grudnia na koniec świata:-)

#34 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3165 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 09:35

A co dzieje się z pracownikiem. Jest chory, w szpitalu, jest w sanatorium, wyjechał za granicę, odbiera telefon....?Jeżeli jest w szpitalu to szpital na wniosek chorego wystawia co 2 tygodnie zwolnienie.

#35 Gość_GO

Gość_GO
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2012 - 09:35

wiemy tyle co na początku czyli ze miał wypadek i do świat mial byc w szpitalu za granicą - co dalej nie wiadomo

#36 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 09:38

to trudna sytuacja, bo z jednej strony niby wiecie, że wypadek i szpital za granicą, a z drugiej nie macie żadnych dokumentów, dowodów na to. Albo czekacie więc na te dowody, albo rozwiązujecie bez wypowiedzenia

#37 Gość_GO

Gość_GO
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2012 - 09:45

chyba jeszcze chwile poczekamy, chociaz wątpię żeby dostarczyli jakies dokumenty - rodzina przez tel stwierdziła ze ma do tego głowy. umowa i tak kończy mu sie 30 czerwca.

#38 Gość_GO

Gość_GO
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2012 - 09:27

udało się - dostarczono dokumenty Dołączona grafika) i teraz ma do Was kolejne pytanie o korekty. Czy na kwietniowej liscie wypłat rozliczam cale zwolnienie czyli począwszy od marca do prawie końca kwietnia czy tylko 30 dni czyli od 10 marca do 8 kwietnia a w kolejnym miesiącu dalsze? Na marcowej wyplacie rozliczone było jako NUN.

#39 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 19 kwiecień 2012 - 09:32

rozliczasz pełne wynagrodzenie chorobowe, dalej ZUS, ale uwzględnić trzeba chyba całe zwolnienie (ja bym się nie czepiała terminu 7 dni)

#40 Gość_GO

Gość_GO
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2012 - 09:53

rozliczając całe zwolnienie to wyjdzie jakies 46 dni (za marzec i kwiecień), moge to wszystko na jednej (kwietniowej) wyplacie zrobic??? czy rsa za marzec wystarczy jak skoryguję wpisując zamiast kodu 151, kody 331 i 313?? pomóżcie proszę, bo to moja taka pierwsza sprawa!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych