Skocz do zawartości


pasek wynagrodzeń


wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_maćka

Gość_maćka
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2009 - 20:09

witamnie znam prawidłowej nazwy, ale chodzi mi o pasek dotyczący mojego wynagrodzenia, gdzie znajduje się pensja , składki na ubezpieczenia zdrowotne, chorobowe, podatek itd.... 1.Jaka jest właściwa nazwa? 2.czy pracodawca ma obowiązek wydawania takiego co miesiąc? ja nie dostawałam będąc zatrudniona 2 lata w starej firmie a teraz na nowej posadzie otrzymuje... 3.Czy będzie mi to do czegoś potrzebne w przyszłości i czy mogę się tego domagać od poprzedniego szefa bez żadnych opłat za wydanie? 4. czy taki pasek pokaże czy nie byłam czasem oszukiwana w pozycjach poszczególnych paska?

#2 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2009 - 21:13

Obowiązku przekazywania tzw. pasków wynagrodzeń pracodawca nie ma. Natomiast przepisem, który pośrednio obliguje pracodawcę do przekazywania pracownikom informacji o uzyskiwanych przez nich wynagrodzeniach jest art. 41 ust. 8 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych( Dz. U. z 2007 r. Nr 11, poz. 74 z późn. zm.). Iinformacje zawarte w raportach imiennych płatnik składek przekazuje ubezpieczonemu na piśmie, co miesiąc.

#3 Gość_maćka

Gość_maćka
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2009 - 21:43

dziękuje za odpowiedź

#4 Gość_grr

Gość_grr
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2009 - 21:48

Tak?? A ja nic podobnego nie dostaje...

#5 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2009 - 23:01

to jest to w takim razie błąd pracodawcy. Przekazywanie raportów RMUA to obowiązek wynikający z ustawy o SUS



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych