Skocz do zawartości


psychotesty


wróć do serwisu Kadry 24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_BHP info

Gość_BHP info
  • Goście

Napisano 12 marzec 2010 - 18:30

wbijcie sobie " przepisy ruchu drogowego" tam jest paragraf o tym, że lekarz może wysłać każdego na psychotesty i jest to jego decyzja. A kierując na badanie na skierowaniu trzeba wpisać np, kat B. Lekarz w 80% wyśle na psychotesty. W rozmowie z PIP dowiedziałam się też, że w trakcie kontroli to sprawdzają (czyli zaświadczenie z psychotestów w aktach, jeśli pracownik prowadzi auto do celów służbowych, zwłaszcza,jak ulega wypadkowi w pracy).Także behpowiec miał rację, może nieco protekcyjnie, ale w razie wypadków, pracodawca jest wtedy poniekąd chroniony:)

#22 Gość_Jerzy K.

Gość_Jerzy K.
  • Goście

Napisano 04 marzec 2011 - 12:57

szanowni państwo lekarz medycyny pracy MUSI SIĘ STOSOWAĆ do wytycznych instytutu medycyny pracy w Łodzi który tymże lekarzom może odebrać status lekarza medycyny pracy w przypadku nie stosowania się do wytycznych a te wytyczne wskazują na obowiazkowe badanie psychotechniczne WSTĘPNE wynikające z art. 229 Kp natomiast następne okresowe nie koniecznie więc każdy jeżdżący samochodem służbowym lub prywatnym do celów służbowych w mocy prawa powinien od roku 2009 posiadać choć raz wykonane ww. badania psychotechniczne, Pozdr. Jerzy K.

#23 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 04 marzec 2011 - 13:13

prawda! to lekarz decyduje o zakresie badań, a kierujący wpisuje w skierowaniu odpowiednie punkty (np. kierowanie samochodem służbowym). całośc badań zw. z med. pracy pokrywa pracodawca

#24 Gość_kk

Gość_kk
  • Goście

Napisano 16 marzec 2011 - 15:47

Popieram przedmówców. Mam interpretację Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, w której stwierdzono,że pracodacwa powierzając pracownikowi pewne obowiazki do wykonania, musi być w 100% przekonany,że pracownik może je wykonywać. W tym przypadku wg WOMP takim potwierdzeniem zdolności do kierowania pojazdami służbowymi jest między innymi (oczywiscie brane są pod uwage i inne wyniki badań lekarskich) przeprowadzone - pozytyne badanie psychologiczne. PS. Trochę to w moim odczuciu trąca naciąganiem, ale cóż, interpretacja, a co za tym idzie decyzja lekarza medycyny pracy jest ostateczna.

#25 maniek45

maniek45

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano wczoraj, 11:56

nie czemu o co taka afera z tymi psychotestami. Jezeli ktos jest zdolny do pracy to nie powinien sie niczym martwic. W http://psychoco.pl/ mozna spokojnie je zrobic, do tego nie sa drogie - cos kolo 100zl.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy