Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ryczałt jak to policzyć


wróć do serwisu Moja Firma 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 pyslaw

pyslaw

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 16 luty 2013 - 23:03

Witam prosze o pomoczalozylem dzialnosc gospodarcza tj PKD 93.29.Z - Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjnawybralem forme ryczaltu ,zus mam ten nizszy przez pierwsze 2 lata czyli 261.73+141.36 bez dobrowolnej skladki chorobowej.zalozmy w lutym zarobilem 200 zl. jak sie rozliczyc z us?? ile wynosi dokladnie ryczalt i jak to sie dokladnie liczy bo nie mam zielonego pojecia. z gory dziekuje

#2 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2013 - 09:46

Drogi forumowiczu, patrząc na statystyki mozna dojśc do wniosku, że sa one bezwględne, zdecydowana większość firm kończy swoją działalność przed upływem pieciu lat, myślę że przynajmniej połowa z nich na własne życzenie. Jesli nie chcesz w szybkim czasie podzielić ich losu, to jak najszybciej skonsultuj się z odpowiednim doradcą, sa dostępni nawet w UP.Pytam sie bowiem, jak można załozyc działalność gospodarczą, wybierając okresloną formę opodatkowania nie mając o tym zielonego pojęcia?! Myslę, że to forum słuzy do zadawania konkretnych, fachowych pytań, twoje pytanie jest o podstawy. To tak jakbyś prowadził zajęcia w swojej szkole jezykowej z angielskim znając tylko słówka: YES i NO, szkołę możesz mieć jak najbardziej, ale na Boga, jak nie znasz angielskiego to zatrudnij lektora!

#3 pyslaw

pyslaw

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 18 luty 2013 - 14:04

z tego co ja wiem ludzie tlumacza innym jak sie liczy , jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to sie nie udzielaj

#4 Radomiak

Radomiak

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 luty 2013 - 23:05

Podstawą prawną rozliczania tej formy opodatkowania jest ustawa zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych dochodów osiąganych przez osoby fizyczne (ryczałt).

Art. 12 (stawki) w ust.1 pkt 3 (stawka 8,5%) lit. b
a tu mamy:

przychodów z działalności usługowej, w tym przychodów z działalności gastronomicznej w zakresie sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej 1,5%, z zastrzeżeniem pkt 1, 2, 4 i 5 oraz załącznika nr 2 do ustawy

Załacznik 2
Wykaz usług, których świadczenie wyłącza podatnika z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, oznaczonych według polskiej klasyfikacji wyrobów i usług

w poz. 56, dział 93 Usługi związane ze sportem, rozrywką i rekreacją

Nie masz prawa opodatkować tego typu działalności tą formą opodatkowania.

#5 pyslaw

pyslaw

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 18 luty 2013 - 23:28

nie sprzedaje napojow alkoholowych:)dziwna sprawa bo w urzedzie zatwierdzili mi ryczalt na ta pozostala dizalnosc rozrywkowa i rekareacyjna

#6 Radomiak

Radomiak

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 luty 2013 - 23:03

Alkohol w Twoim przypadku nie wchodzi w grę :), chodzi mi głównie o te usługi, które ryczałtem opodatkowane być nie mogą - załącznik nr 2 do ustawy, a tam tego rodzaju usługi są wyłączone z tego rodzaju działalności.Pani w okienku w Urzędzie niekoniecznie musi takie rzeczy wiedzieć i weryfikować dokumenty. Jeśli nikt tego na początku nie wyłapie, to może być problem później przy ewentualnej kontroli lub złożeniu pit rocznego, gdzie będziesz musiał dopłacić podatek od różnicy ryczałtu a stawki 18%...

#7 pyslaw

pyslaw

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 20 luty 2013 - 08:54

o kurde ale mnie nastraszyles:) to co lepiej isc do urzedu teraz i probowac odkrecac sprawe czy co?:)

#8 Gość_bank

Gość_bank
  • Goście

Napisano 20 luty 2013 - 09:34

z tego co ja wiem ludzie tlumacza innym jak sie liczy , jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to sie nie udzielaj

Bo Radomiak ma rację, taka potem nasza rzeczywistość jak i przedsiebiorcy szumnie nazwani.Nie masz zielonego pojęcia o działalności a już same szkody, zaraz US ci na kark siadzie a ZUS zjeWięc zamiast się oburzać, idź do rachunkowego biura zapłać 100 zeta i się dokształć, a księgowość niech tez ci poprowadzą

#9 pyslaw

pyslaw

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 20 luty 2013 - 19:54

nie nazywam sie szumnie p. nie mam pojecia dlatego pytam od tego jest forum , nie masz nic ciekawego do powiedzenia to prosze nie odzywaj sie w temacie .

#10 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5101 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 luty 2013 - 22:02

Moim zdaniem powinieneś przejść się do US i odkręcić ten sposób opodatkowania dg, bo Radomiak ma rację. Po co się narażać na kłopoty i stres.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy