Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZASIŁEK CHOROBOWY W MARCU

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maja

Maja

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 12:56

witajcie,mam problem za ile dni w marcu powinnam wypłacić zasiłek chorobowy 30 czy 31?? pani z zus-u powiedziała że za 31, ale w programie symfonia nalicza mi się za 30 dni. pomóżcie!!

#2 krycha

krycha

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 13:42

zasiłki chorobowe zawsze wypłacamy za 30 dni , inaczej będzie miała obniżenie wynagrodzenia za czas choroby z minusem Dołączona grafika a tak nie może być, bo wtedy byłyby składki dla ZUS z minusem !!!

#3 Gość_xxx

Gość_xxx
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 13:52

zasiłek jest płatny za każdy dzień., czyli powinnaś wypłacić za 31 dni.

#4 Maja

Maja

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 13:57

witajcie kontaktowałam się z kilkomam osobami z różnych odziałów ZUS i powiedziały mi, że powinnam za tyle dni wypłacić ile jest w kalendarzu w danym miesiącu czyli jak marzec ma 31 to za 31 dni powinnam wypłacić.napiszę z tego notatkę słuzbową.powiedzcie dziewczyna ma zasiłek chorobowy za cały miesiąc i dostaje dodatek stażowy/. czy powinnam jej policzyć koszty uzyskania przychodu i kwotę wolną 46,33??

#5 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 22 marzec 2012 - 14:11

Po pierwsze wyrzuć Symfonię a pozbędziesz się problemów. Po wtóre zasiłki wypłacamy za każdy dzień orzeczonej niezdolności do pracy, zatem skoro ZLA masz na 31 dni to płacisz za 31 dni.Kosztów nie naliczasz, kwotę wolną tak.

#6 Maja

Maja

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 14:14

dzięki, z wyrzuceniem symfonii trafione w samo sedno! :) rozumiem, żę od stażowego mam tylko kwotę wolną policzyć??

#7 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1871 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 22 marzec 2012 - 14:30

Sua ,nie wprowadzaj w błąd,Maja,kup od dodatku stażowego odliczasz

#8 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 902 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 14:31

A, czekaj! Jeśli masz dodatek stażowy, to kosztu uzyskania przychodu do wysokości tego dodatku! (czasem czytam wybiórczo...)Plus kwota wolna (jeśli wypłacasz zasiłki, a tak domniemam, to kowta wolna od zaliczki na podatek dochodowy od zasiłku również).Mario - nie doczytałam, lecz w przeciwieństwie do Ciebie zawsze staram się udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

Użytkownik Sua edytował ten post 22 marzec 2012 - 14:34

#9 Maja

Maja

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 14:39

Dziękuję Wam za pomoc bardzo, bardzo!!!

#10 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1871 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 22 marzec 2012 - 14:44

Ulgę podatkową,o ile przysługuje, stosuje się zawsze dopóki trwa zatrudnienie,natomiast kup przysługują nawet po ustaniu zatrudnienia ,jak również w okresie wypłaty zasiłków z ubezpieczeń społecznych wypłacanych za cały miesiąc,jeżeli wypłacany jest jakikolwiek inny składnik wynagrodzenia,może to być np. dodatek stażowy obok zasiłku,świadczenie z ZFŚS itp.

#11 jmb

jmb

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 09 maj 2012 - 16:05

w programie symfonia nalicza mi się za 30 dni

a skąd wzięłaś taką informację?

Po pierwsze wyrzuć Symfonię a pozbędziesz się problemów.

najpierw wypadałoby zacząć od siebie, czyli spelnic warunek podstawowy pracy z systemem - zapoznać się z daną aplikacją, jej mozliwosciami, i skonfigurować odpowiednio. wiele problemów wynika z braku powyzszego.

#12 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 902 postów

Napisano 10 maj 2012 - 09:18

najpierw wypadałoby zacząć od siebie, czyli spelnic warunek podstawowy pracy z systemem - zapoznać się z daną aplikacją, jej mozliwosciami, i skonfigurować odpowiednio. wiele problemów wynika z braku powyzszego.

Uhm, jasne. Nawet moje wykształcenie informatyczne nie ułatwia pracy z tym systemem. Znam bardziej intuicyjne, bliższe użytkownikowi a przede wszystkim tańsze programy. Sorry Gregory, konkurencja Sage'a jest od niego lepsza.

By the way, szybciej przeliczę w excelu wypłaty dla 400 osób niż skonfiguruję ten program... Dołączona grafika

PS. pracowałam dotychczas na 6 programach kadrowo-płacowych, w moim prywatnym rankingu Symfonia zajmuje ostatnie miejsce...

#13 jmb

jmb

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 maj 2012 - 14:27

przeliczenie wypłat a skonfigurowanie programu (czy to symfonii czy arkuszy excela) tak, żeby prawidłowo wypłata się przeliczyła, to 2 różne kwestie. w excelu robi się problem, kiedy masz do powyliczania róznego rodzaju staże, nagrody, dodatki uzaleznione od roznych czynników, do tego zmieniające się przepisy które opierają się i na wieku pracownika i na jego historii sprzed zatrudnienia. ja nie mówię że symfonia jest najlepsza, ale że nie robi takich błędów jak poruszony w tym watku. nie wiem skąd ktos wziął taką informację - nie otrzymałam odpowiedzi na swoje pytanie. wg mnie jest to więc ewidentny przykład na to, że jest to problem po stronie uzytkownika a nie systemu. sama mialam do czynienia z prostszym programem k-p, dającym porównywalne mozliwosci co do konfiguracji, ale juz np. napisane dodatku nie było mozliwe dla usera. i za to cenie sobie symfonię, że zawsze mogę cos ze standardowych wydruków, formuł zmodyfikowac, dopisać pod indywidualne potrzeby. ile z tych 6-ciu znanych Ci programów dawały taką mozliwosc? co do kosztów to te tez są rózne - niektore firmy pobierają opłatę co miesiac/rok poza wykupieniem licencji i to nie za serwis tylko za uzytkowanie. tu uzytkowanie jest dożywotnie za jedną opłatę. płatne sa aktualizacje, ktorych jesli nei trzeba po prostu nie robimy. podobnie jak symfopakiet - kto chce ten kupuje i koszt w ten sposob rośnie.

#14 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 902 postów

Napisano 18 maj 2012 - 14:59

Ile z tych 6 dawało taką możliwość? 4.Dołączona grafika

Kto chce niech pracuje na Symfonii, mnie nie przekonasz. Ale nawet telemarketerzy mają ze mną kłopoty Dołączona grafika

#15 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 18 maj 2012 - 15:35

osobiście z Symfonią nie miałam do czynienia, ale w momencie gdy szukałam pierwszego pragramu K-P kolega iformatyk udzielił mi jedej rady - wszystko tylko nie Symfonia , i tego się trzymam Dołączona grafika

#16 jmb

jmb

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 maj 2012 - 11:51

Ile z tych 6 dawało taką możliwość? 4.Dołączona grafika

Kto chce niech pracuje na Symfonii, mnie nie przekonasz. Ale nawet telemarketerzy mają ze mną kłopoty Dołączona grafika

a mozesz podać ich nazwy i przy okazji info o języku programowania w jakim mozna w nich programować z poziomu usera?

ja nie mam potrzeby nikogo przekonywać. znam słabe strony symfonii. ani nie jestem dystrybutorem, ani nie pracuję dla producenta. jakie niby kłopoty mają z Tobą telemarketerzy, bo nie bardzo rozumiem...? to że nie jesteś zainteresowana np. symfonią to jest jakiś problem? przecież każdy ma wolny wybór więc nie wiem po co to piszesz.

tak, informatyk nie zawsze jest wdrożeniowcem/programistą, a nawet jesli jest, to niekoniecznie podchodzi do pracy z pasją, nie zawsze lubi wnikać w niuanse kadrowo-placowo-księgowych rozliczeń, zasad, przepisów, a trzeba tego w takiej pracy też liznąć i to dosyć mocno, żeby być skutecznym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy