Skocz do zawartości


Oświadczenie o korzystaniu z dwóch dni o...


wróć do serwisu Kadry 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_początkująca kadrowa

Gość_początkująca kadrowa
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 11:31

Czy pracownik musi wydać specjalne oświadczenie, że zamierza w danym roku korzystać z przysługujących mu dwóch dni z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem? czy muszę przechowywać dane oświadczenie w aktach osobowych pracownika?

#2 Gość_sue

Gość_sue
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 11:36

Tak. Pracownik musi złożyć oświadczenie o zamiarze korzystania z uprawnień związanych z rodzicielstwem w danym roku. Oświadczenie takie należy upiąć w części B akt osobowych.

#3 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 11:36

Pracownik będascy rodzicem w kazym roku kalendarzowym składa oświadczenie o korzystaniu lub nie korzystaniu z uprawnień rodzicielskich tj. 2 dni -art. 188k.p, zatrudniania w godz. nadliczbowych , delegowania poza stałe miejsce pracy.

#4 Gość_Rita

Gość_Rita
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 11:41

to takie oświadczenia też należy mieć? że będzie pracował w godz nadliczbowych lub korzystał z delegacji??? oooo rany...a jak u mnie pracownicy nie złożyli takiego oświadczenia o opiece, bo nie chcą korzystać to co? powinnam mieć coś takiego, że ...nie będe korzystał bla bla bla...???

#5 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 11:53

Zaświadczenie jest o korzystaniu lub nie korzystaniu, niestety...

#6 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 11:55

Oświadczenie zaróno czy korzysta czy nie korzysta musi byc w aktach jeżeli pracownik jest uprawiony do tazw. świadczeń rodzicielskich. art. 188, art. 148, 178K.P

#7 Gość_Rita

Gość_Rita
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 11:56

buuu :( no nic chociaż z tego roku wezmę

#8 Gość_Gra

Gość_Gra
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 12:00

A czy musi być co roku składane nowe oświadczenie?

#9 Gość_wwww

Gość_wwww
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 12:42

Tak

#10 Gość_asia

Gość_asia
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 12:56

tak

#11 Gość_Rita

Gość_Rita
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:04

a czy musi być np wpisane, że na dany rok oświadcza czy można ogólnie napisać bez pdawania roku? a te o których pisze ~em o pracy w porze nocnej i delegacja itd też należy wpiąć?

#12 Gość_Prymulka

Gość_Prymulka
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:07

Oświadczenia o delegowaniu poza stałe miejsce pracy, pracy w porze nocnej i godz. nadl. dotyczy pracowników opiekującym się dzieckiem do 4 roku życia. Art. 178 par 2 Kp.

#13 Gość_Rita

Gość_Rita
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:09

mam takiego jednego, więc jednak od niego należy wziąć, a jak dziecko ukończy 4 lata to wtedy muszę wziąć to drugie? tak?

#14 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:12

to może byc na jednym druku , i musi być zawarty rok poniewaz oświadczenie dotyczy danego roku

#15 Gość_Prymulka

Gość_Prymulka
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:15

Do dwóch dni opieki co roku, a jeśli chodzi o dziecko do 4 r.ż. uważam, że wystarczy raz. Ja tak robię po powrocie z macierzyńskiego, a co do facetów to po urodzeniu się dziecka.

#16 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:25

Pytam co roku bo pracownik może zmienic zdanie i, a nigdzie w przepisie nie pisze że raz na 4 lata!Po za tym mam jeden druk dotyczacy uprawnień rodzicielskich pochodzacy z tej strony.

#17 Gość_Prymulka

Gość_Prymulka
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:28

Nie jest też napisane, że co roku, ale to dobry pomysł.

#18 Gość_Rita

Gość_Rita
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:33

czyli np tak?………………., dn. ……………………….1. Oświadczam, iż sprawując opiekę nad dzieckiem do lat czterech, wyrażam (nie wyrażam)* zgodę na pracę ponad 8 godzin na dobę (art. 148 pkt 3 K.p.).2. Oświadczam, iż sprawując opiekę nad dzieckiem do lat czterech, wyrażam/nie wyrażam* zgodę/y na:• pracę w godzinach nadliczbowych; • zatrudnienie w porze nocnej;• zatrudnienie w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139 K.p. (przerywany czas pracy); • na delegowanie poza stałe miejsce pracy (art. 178 § 2 K.p.). 3. Oświadczam, że w roku ………………… zamierzam /nie zamierzam* korzystać z uprawnień wynikłych ze sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do lat czternastu, tj. dwóch dni płatnego zwolnienia od pracy w ciągu roku (art. 188 K.p.)................................................ (podpis pracownika)

#19 Gość_Irka

Gość_Irka
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:55

a jeśli u nas nikt tych oświadczeń nie brał od pracowników to czy teraz jeszcze pracownik może takowe złożyć?

#20 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:59

w kazdym okresie mozna złożyć takie oświadczenie.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy