Skocz do zawartości

urodzenie dziecka martwego - urlop okolicz...

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_PILNE

Gość_PILNE
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 12:27

Prosze o pomoc... pracownikowi urodziło się dziecko martwe, powinnam mu udzielić 4 dni urlopu okolicznościowego (2 dni z tytułu urodzenia dziecka i 2 dni z tytułu śmierci)? Z góry dziękuję za pomoc!

#2 Gość_ADA

Gość_ADA
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 13:01

tak nalezą mu sie 4 dni, ostanio nawet w monitorze nr 4 bylo o tym, tylko podstawa udzielenia zwolniena od pracy z powodu urodzenia sie lub jego smierci jest oswiadzcenie pracowanika oraz udokumentowanie faktu zaistnienia zdarzenia, przedstawienie aktu urodzenia lub aktu zgonu.. w sytuacji urodzenia sie martwego dziecka sporzadza sie akt urodzenia z adnotacja ze dziecko urodzilo sie martwe

#3 Gość_pilne

Gość_pilne
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 13:14

i nie ma tutaj znaczenia, że dziecko przed urodzeniem było już martwe? Tak samo jest ta sytuacja traktowana jak gdyby dziecko urodziło się żywe i zmarło np. zaraz po porodzie? I tak pracownikowi udzielimy 4 dni, bo to taka tragedia, ale chciałabym wiedzieć jak interpretować przepisy w takiej sytuacji...

#4 Gość_ada

Gość_ada
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 13:52

nie ma znaczenia,,,,,,przytocze ci co napisali w monitorze......" pracownik ma prawo do 2 dni urlopu okoliocznosciowego nie tylko wtedy kiedy sie urodzi zywe dziecko, ale takze owczas gdy urodzis ie martwe. pzre[isy nie okreslaja bowiem ze pracownik ma prawo do zwolneinia z pracy tylko z tutułu urodzenia zywego dzicka ( $15 pkt 1 rozporzadzenia w sprawie sposobu usprawiedliwienia nieobecnscie wpracy oraz udzieloaniea zwolnien od pracy).- to z tytulu urodzenia+ 2 dni okolicznosciowe ztytulu smierci

#5 Gość_pilne

Gość_pilne
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 14:28

dziękuję bardzo!

#6 Gość_Michał

Gość_Michał
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 19:00

witam ja mam pytanko do tej chwestii jak mam udowodnic szefowi to ze sie mi nalezy urlop okolicznosciowy na narodziny martwego dziecka? bo on twierdzi ze mi sie nie nalezy i zabral mi te dni z normalnego urlopu.. i co mam zrobic??

#7 Gość_michał

Gość_michał
  • Goście

Napisano wczoraj, 22:59

ja pracuje jako Policjant, moja zona urodzia dziecko martwo urodzone  w 17 tygodniu i za to nalezy sie 4 dni urlopu okolicznosciowego 2 za urodzeni i 2 za smierc nie dajcie sie wykolegowac!!!!!a w PZU dostalem za dziecko odszkodowanie i niewazny jest termin urodzenia dziecka poniewaz rzecznik praw konsunenta zaskarzył decyję  PZU ( które wczesniej nie wyplacalo kasy za urodzenie dziecka przed 22 tygodniem) Ogolnie to szpital ma obowiązek wystawić pisemne zgłoszenie o urodzeniu dziecka za pomoca ktorego mozna zarejestrowac dzieiecko w USC . W naszej sytuacji przedstawiciel szpiatala oświadczyła że jak chcemy akt urodzenia z zapiskiem            ( dziecko martwo urodzone) to musimy je pochowac co nie ma pokrycia w rzeczywistosci powniewaz ustawa dot pochówku mowi o tym iż rodzice dedycuja o kremacji badz pochowaniu dziecka!!!! wszelkich informacji udzielam pod meilem   m.b.top@poczta.f@poczta.fm    ( piszcie a postaram sie pomoc)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych