Skocz do zawartości

umowa na 3/4 etatu

wróć do serwisu Kadry 153 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ewka

Gość_ewka
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2008 - 14:45

Zostałam zatrudniona na 3/4 etatu na trzy miesięczny okres próbny ,okres tej umowy się już skończył i dostałam nową umowę do podpisania też na 3/4 etatu na 7 lat chciała bym się dowiedzięc ile urlopu mi przysługuje , czy liczy mi sie to do lat pracy , czy mam składki odprowadzane i jak to wygląda jeżeli jest sie w ciązy , nigdy wcześniej nie pracowałam na takiej umowie wienc jestem zielona prosze o pomoc

#2 Gość_kadróweczka

Gość_kadróweczka
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2008 - 15:51

a pracowałas kiedyś na cały etat ????jesli tak, to masz dokładnie takie same przywileje i uprawnienia, a pracodawca obowiazki jak na całym etacie;róznica polega jedynie na skróconym czasie pracy i mniejszym urlopie wypoczynkowym (3/4 przysługującego Ci wymiaru urlopowego);okres wypowiedzenia - dwa tygodnie, jak w kazdej innej umowie na czas okreslony zawierającej klauzule dopuszczająca rozwiązanie umowyjesli masz jeszcze jakies watpliwości to oczywiście pytaj..... Ty zadałaś pytanie ogólnikowe więc ja prawie ogólnikowo odpowiedziałam :)

#3 Gość_ewka

Gość_ewka
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2008 - 22:06

Dziękuje bardzo za odpowiedz teraz wiem na czym stoje :)

#4 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 23:53

witam w dniu 31 stycznia br. zakończyłam pracę na 1/2 etatu, którą rozpoczęłam w grudniu 2007 r. ponieważ od kwietnia do października 2007r pracowałam na umowę zlecenie u tego samego pracodawcy. za umowę na 1/2 otrzymałam wypłatę urlopu ekwiwalentem pieniężnym. pragnę się dowiedzieć czy teraz podejmując prace w wymiarze 3/4 etatu przysługuje mi prawo do urlopu? dziekuje

#5 Gość_Grzegorz

Gość_Grzegorz
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2008 - 21:17

Mam pytanie. Mam skonczona szkole policealna, po tym okresie odbywalem staz przez 9 miesiecy i 2 miesiace na caly etat, pozniej zatrudnilem sie na 3/4 etatu na okres 2 lat. Po tym okresie az dotego czasu mam przepracowany rok w pelnym wymiarze czasu (8 h). Jaki okres wypoczynku mi przysluguje? Barzdo prosze o odpowiedz

#6 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2008 - 21:54

Przy liczeniu stażu urlopowego nie ma zanczenia wymiar czasu pracy w poszczególnych okresach zatrudnienia, sumujesz wszystkie plus szkoła. Ukończona szkoła policealna to 6 lat plus 9 m-cy + 2 m-ce + 2 lata + 1 rok = 9 lat 8 m-cy = 20 dni urlopu, od 10 lat wymiar 26 dni.

#7 Gość_Paulina

Gość_Paulina
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2008 - 21:14

Ukonczylam dwie szkoly policealne , ktore trwaly po dwa lata. Bylam zarejestrowana przez rok i osiem miesiecy na 1/2 etatu ile przysluguje mi urlopu.

#8 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2008 - 21:56

Nie ma znaczenia, że ukończyłaś dwie szkoły policealne (czy też dwa kierunki studiów) liczy się jak za jedną czyli 6 lat. Rozumiem, że "Bylam zarejestrowana przez rok i osiem miesiecy" znaczy, że w tym czasie pracowałas na umowie o pracę. Wymiar etatu nie ma znaczenia. Twój staż urlopowy wynosi więc 6 lat za szkołę + 1 rok i 8 m-cy pracy, masz więc prawo do 20 dni urlopu. Staż 10-cio letni uprawnia do urlopu w wymiarze 26 dni/rok.

#9 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 15:18

Ma pytanie mam propozycję pracy na 3/4 etatu jakie pracownik m prawa i jak wygląda gdybym zaszła w ciąże w czasie tej pracy bo nigdy nie pracowałam w takim wymiarzepracy tylko na pełnym etacie nie wiem czy przyjąć pracę na takich warunkach. Proszę o odpowiedz z góry dziękuję

#10 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 15:22

Wszystko tak samo jak na etacie, tylko wymiar czasu pracy niższy (nie 40 godz./tydzień ale 30 godz./tydz.)

#11 Gość_MAJKA

Gość_MAJKA
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 20:35

JAK WYGLĄDA SYTUACJA GDY BĘDE W CIĄŻY A PRACUJE NA 3/4 ETATU ???? CO MI PRZYSŁUGUJE, ILE MAM PRACOWAC?? I WOGÓLE DO KTÓREGO MIESIĄCA CIĄŻY, DODAM ŻE JESTEM EKSPEDIENTKĄ W SPOŻYWCZYM I NAPRAWDE SĄ DNI ŻE PADAM Z NÓG, BO DUZO SIĘ NACHODZE I NADZWIGAM!!! DZIEKUJE ZA POŚWIĘCONY MI CZAS I ODPOWIEDZ

#12 Gość_zu

Gość_zu
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 20:39

zawsze możesz iść na chorobowe

#13 Gość_lidia

Gość_lidia
  • Goście

Napisano 10 październik 2008 - 22:44

czy umowa na 3/4 etatu jest liczona tak samo do stażu pracy jeżeli chodzi o ilosc lat przepracowanych do emerytury, tzn. czy rok pracy na 3/4 odpowiada rokowi na cały etat?

#14 Gość_Gośka

Gość_Gośka
  • Goście

Napisano 09 listopad 2008 - 13:07

czy praca na 3/4etatu wlicza sie do stażu pracy , jak to policzyć i do emerytury.Ile więcej trzeba przepracowac do lat pracy.

#15 Gość_gutek

Gość_gutek
  • Goście

Napisano 09 listopad 2008 - 15:05

zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy nie skraca stażu, co znaczy, że np. rok przepracowany na część etatu liczy się jako rok do stażu emerytalnego

#16 Gość_witam

Gość_witam
  • Goście

Napisano 21 listopad 2008 - 15:27

jestem zatrudniona na 3/4 etatu umowe mam na 3 lata czy moge pozniej sie starac o kuroniowke?

#17 Gość_Jewka

Gość_Jewka
  • Goście

Napisano 21 listopad 2008 - 15:47

pod warunkiem że w ostatnim roku twoje zarobki nie będą niższe od mimimalnego wynagrodzenia wtedy obowiązującego

#18 Gość_monika1986

Gość_monika1986
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2008 - 13:09

Witam. Pracuję już 3,5 roku w jednej firmie. Miesiąc temu szef powiedział mi że przejdę na 3/4 etatu. W uzasadnienu podał fakt że studjuję i potrzebuję 2 dni wolnego w ciągu miesiąca. Soboty są nie pracujące. Na rękę otrzymuję 900,00 zł netto. Pracuję po 8-godz. dziennie. W listopadzie pracowałam po 8 godzin i otrzymałam 2-dni wolnego. Dogadałam się z szefem i uzgodniłam że za pozostałe dni będzie mi płacił. Zastanawiam się jak to policzyć. Prosze o pomoc .. ?

#19 Gość_proch 17

Gość_proch 17
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2009 - 18:30

pacuje na 3/4 etatu do 17 01 09 mam umowe jak po umowie 17 01 09 zajde w ciąże a zakład mi przedłuży umowę to kiedy mam zaklad poimformować żejestem w ciąży chodzi mi oto żeby zakład mie nie zwolnił proszę o dopowiedz z góry dziękuje.

#20 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2009 - 20:50

W czasie ciąży pracodawca nie może dać ci wypowiedzenia ani rozwiązać z tobą umowy o pracę.Od tej zasady istnieją jednak trzy wyjątki: - zwolnienie dyscyplinarne – gdy zaistniały przesłanki, by rozwiązać z tobą umowę bez wypowiedzenia z twojej winy i organizacja związkowa w zakładzie wyraziła na to zgodę,- okres próbny – gdy masz umowę zawartą na czas nieprzekraczający jednego miesiąca,- likwidacja lub upadłość zakładu – w tym przypadku pracodawca może rozwiązać z tobą umowę o pracę za wypowiedzeniem, ale powinien uzgodnić to z zakładową organizacją związkową i zaproponować ci inną pracę. W przypadku umów na czas określony, na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, które kończą się po upływie trzeciego miesiąca ciąży, pracodawca musi ci je przedłużyć do dnia porodu. Jeśli kończą się wcześniej – nie ma takiego obowiązku

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy