Skocz do zawartości

Komu przysługują świadczenia rodzinne

wróć do serwisu Kadry 85 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_do Bogusi

Gość_do Bogusi
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2009 - 15:33

musisz zapytac w swoim MOPS na jaka pomoc możesz liczyć

#62 Gość_piękna

Gość_piękna
  • Goście

Napisano 04 marzec 2009 - 20:38

mam pytani komu przysługuja świadczenia rodzinne jak jest dwoje rodziców mają rentę córka która się uczy jak tu życ czy wogóle cos się przysługuję jakaś pomoc

#63 Gość_Elżbieta

Gość_Elżbieta
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2009 - 09:42

Jestem samotną matką mam dziecko po wypadku samochodowym.Mieszkam w Psłęku po wupadku z OJOMU przewieziono moje dziecko do Torunia HOSPICJUM-Opiekuńczo-Leczniczego zabrano mi wszystkie zasiłki na dziecko ponieważ osrodek stanowi całodobową opiekę ale ja musiałam tyle kilometrów jeżdzić do dziecka płacić za ośrodek kupować dresy piżamy przybory kosmetyczne ,higieniczne a niemiałam nawet zasiłku rodzinnego na niego.Odbierałam tym dzieciom które mam przy sobie czyli jeszcze dwoje ,zeby opłacic osrodek i cokolwiek dziecku zawieżc i niewiem dlaczego zabierają skoro trzeba na dziecko łozyc i to wcale nie mało żeby doszło do zdrowia Jestem samotnie wychowującą dzieci i do kogo mam iść po pomoc skoro MOPS twierdzi że mi się nie należy,nie pracuje bo musze opiekować sie chorym dzieckiem.

#64 Gość_Elżbieta

Gość_Elżbieta
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2009 - 10:01

Juz dalej nie było mnie stać na jeżdżenie do Torunia po pół roku przewiozłam dziecko do Elbląga do samego HOSPICJUM w tem sie okazało że już mi się nalezy zasiłek rodzinny,alimenty, ztytułu wielodzietnej rodziny, z tytułu rehabilitacji, zasiłek pielegnacyjny i dodatek do zasiłku pielęgnacyjnego w kwocie 420zł tylko ze tego już 420zł nie dostałam bo nie stanowie całodobowej opieki nad dzieckiem.To wkońcu jak to jest jak ja składałam papiery do Elbląga na Komeńskiego z tytułu niepełnosprawności dziecka i przyznano mi wszystkie swiadczenia czyli z tytułu rehabilitacji 80zł,152zł pielęgnacyjnegoi 420 dodatku pielęgnacyjnego

#65 Gość_Elżbieta

Gość_Elżbieta
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2009 - 10:23

Tylko że wszystko mi zwrucono tylko nie 420zł tego dodatku to jak to jest tamt się trraz nalezy a to nie a przecież jest to wszystko w orzeczeniu ale nasza gmina twierdzi że nie bo otrzymuje to zUrzędu Miejskiego i chciałabym się dowiedzieć czy w Elblągu też tak robią resztki dają a to co najwazniejsze zabierają bo ja się dowiedziałam że wszystko to sie otrzymuje cosię ma na orzeczeniu znam osobę ktura ma dziecko też w Hospicjum gdzie teraz mój syn leży i otrzymuje wszystkie świadczenia tylko że przez MOPS au nas w Urzędzie Miejskim twierdzi że nie to wkońcu jaki jest kodeks,regulamin który mówi prawdę czy się należy czy nie bo ja już niewiem jak to działa Elbląg wypłaca wszystko a Pasłę nie przecierz moim powiatem jest Elbląg a mimo to nie wszystko mi śię należy czy ktoś może mi odpowiedzieć na to.

#66 Gość_jan z gorzyc

Gość_jan z gorzyc
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2009 - 12:30

witam mój problem polega na tym iż mam 5 dzieźiaków od 10 mies do 20 lat wszyscy sie uczą tylko najstarszy jeszcze pracuje i w rodzinnym powiedzieli ze jego dochód trzeba doliczyc do mojego ja mam od 1500 zł 2200 zł zależy a syn ma 1700 zł ale nie daje nic do życia kupił samochod na raty komp na raty porzyczke tak ze ja mu nie mogłem zabronic jeszcze to ja mu pomoge syn oczywiscie najstarszy nie pije nie pali ale terz nie posiada gotowkia opieka jak i rodzinne nie chcą mnie pomuc bo ma syn co ja mam zrobic syn mieszka na iięcze mieszkamy w domu prywatnym

#67 Gość_Gosia34

Gość_Gosia34
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2009 - 11:56

Mam pytanie urodziłam corke,otrzymuje zasiłek maciezynski.Czy nalezy sie na moją corke zasiłek rodzinny i od kiedy.Proze o odpowiedz na mejla foczka535@wp.pl

#68 Gość_maggi.82

Gość_maggi.82
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2009 - 13:40

nam przekroczył 4zł i tez nam nie przyznano

#69 Gość_madziara

Gość_madziara
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2009 - 11:37

mam pytanie, staram sie o staz dostaje rente po zmarlym ojcy ktora wynosi niecale 300 zl i dodatkowo pomoc z powiatowego centrum pomocy rodzinie w ilawie w wysokosci 450 zl czy mam szanse na staz???

#70 Gość_MAŁGORZATA

Gość_MAŁGORZATA
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2009 - 12:27

CZY DO DOCHODU WLICZA SIĘ ZALICZKĘ ALIMENTACYJNĄ?

#71 Gość_asia

Gość_asia
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2009 - 22:33

Witam:)Co mam zrobić, jeżeli mąż nie chce udostępnić mi zaświadczenia o dochodach z US? Mam orzeczenie sądu o alimentach pobieram świadczenie z funduszu alimentacyjnego a do rodzinnego potrzebne jest jego zaświadczenie a jesteśmy w konflikcie. Proszę o poradę.

#72 Gość_M

Gość_M
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 13:49

jestem na stażu i wliczyli mój dochod do dochodu rodziny dlatego zabrali nam rodzinne.. ponieważ dochód zostal przekroczony!Mam pytanie czy ten moj staż wlicza sie do tego dochodu bo słyszłam że nie... Tym bardziej że od pazdziernika ide do szkoły.. a te dochody bierze sie z chyba z poprzedniego roku a ja staz zaczęłam dopiero teraz

#73 Gość_wiolka

Gość_wiolka
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 14:26

benia mozesz sie starac ,zarobiki meza z agranica potraktuj jako zrodlo utracone i nie wpisuj ich w dochody

#74 Gość_w

Gość_w
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 14:31

iolkaM faktycznie dochodod bierze sie z roku poprzedniego zatem staz nie powinien wchodzicjednak jesli wam odmowia z powodu przekroczenia kwoy odwolujcie sie od decycjiwarto,bo mozna wygracosrodki pomocy maja zasade'nie dac-moze sie nie odwola"jak sie odwola pomyslimy

#75 Gość_sroka131

Gość_sroka131
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 13:43

mam przyznaana rente rodzinna na troje dzieci po zarlym komkubencie od wrzesnia 2009z wyrownaniem jaka bedzie wysokosc swiadczenia -jezeli skladki byly odprowadzane 31lat skladkowych ,a emeryture gdyby zyl to by mial jaka moze byc wysokosc renty po zmzrlym ojcu

#76 Gość_sroka131

Gość_sroka131
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 14:31

///dlaczego tak sie dzieje ,ze my zwyki ludzie dostajemy ochlapy jestem uczciwa obywatelka skromna matka 6-dzieci ,a mam caly czas pod gorke -od wrzesnia 2009 zyjemy tylko z zasilku rodzinnego 1050 zlotych /wsierpniu 2009 zmarl moj komkubent i we wrzesniu zlozylam wniosek o rente na dzieci pisala odwolania ,az wkoncu sprawa jest wygrana z wyrownaniem od wrzesnia -ale czy zus sie nie odwola /jakia jest miesieczna renta rodzinna po zmarlym ojcu/ jezeli przez 32 lata odprowadzal skladki zus jakie mamy szanse i czy do tej pory dzieci byly niczyje mops zdeka olewa takich jak ja bo szukaja wszystkiego aby utrudnic pomoc widza zle -a nie widza staran to mnie boli ---dzieci ludzi ktozy zgineli w katastrofie dostali po 2000zl renty a ja walczylam od wrzesnia i to est jeszcze nic pewnego czy zus sie nie odwola ,a przeciez jest ochrona praw dziecka i obywateli mysle ze gdyby komkubent wiedzial ze zginie zapewne zapewnil by byt dziecia ---poprosze o komentarz do mojego komentarza prosze o rade -dlaczego tak sie dzieje z prostymi obywatelami ze zyja w skrajnej nedzy i jeszcze dostaja kopa w d...e a inni zyja dostatnio i im jeszcze djabel dzieci kolysze -dziekuje odpiszcie

#77 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 14:34

a próbowałaś podjąc jakąś pracę, czy tylko na zasiłki od państwa, czyli m.in z moich podatków liczysz?

#78 Gość_Sylwia

Gość_Sylwia
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2010 - 18:32

Słyszałam, ze jesli raz przekroczyłam dochód to przysługuje mi prawo do zasiłku rodzinnego. Prawda to? Bo urzędzie nic nie chca powidziec.

#79 Gość_oliwia maz

Gość_oliwia maz
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 12:29

potrzebuje pomocy mam czworo dzieci gdzie dwoje chodzi do szkoly ja nie pracuje tylko moj maz i przekracza nam 29zl a pisalo we fakcie ze przyznaja mi zasilek rodzinny i moze przekraczac 48zl a nam przekracza 29zl zlozylam wniosek i nie przynali nam bo przekracza a niebralam zasilku rodzinnego od 3lat prosze o pomoc dlaczego tak jest co innego mowia i pisza a w rzesczyswistosci jest inaczej co mam zrobic

#80 Gość_LILKA

Gość_LILKA
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2010 - 22:45

to jest smieszne że alimenty wliczane so do dochoduw wszystko jest drogie płacimy w szkołach dzieciom za obiady około100złna miesioc ksiożki co rok kupujemy dzieci tyle kosztujO PLACIMY ZA MIESZKANIA TO KRYYTERIU M JEST TAK NISKIE PO TO ZEBY JE PRZEKROCZYC I NIE DOSTAĆ RODZINNEGO A PO CO PAŃSTWO BĘDZIE PŁACLO RZODZOCY MAJO POTRZEBY A NASZE DZIECI NIE MAJO ZADNYCH I DZIWIO SIĘ ŻE LUDZE NIE DECYDUJO SIĘ NA DZIECISAMOTN

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy