Skocz do zawartości

Wynagrodzenie 1/2 etatu

wróć do serwisu Kadry 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 08:29

Witam! Czy może ktos potwierdzić czy dobrze policzyłam :brutto 800.00 netto 628,43podst.zdr.690,32 zdrowotne 57.89 ,podst podatku 579.00 podatek 4.00. Koszty 111.25 ulga 46.33.Bardzo proszę

#2 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2485 postów

Napisano 06 luty 2013 - 08:44

moim zdaniem dobrze;tu masz świetny kalkulator (na przyszłość :) ) ->

#3 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 08:59

Dzięki bardzo takiego kalkulatora szukałam.Pozdrawiam

#4 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2485 postów

Napisano 06 luty 2013 - 09:02

proszę :)miłego dnia!

#5 Gość_ola

Gość_ola
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 09:27

może przy okazji tego wątku ktoś mi odpowie...Czy jeśli pracownik jest zatrudniony na pół etatu, to płaca za zwolnienie jest 40%, a nie 80%Bardzo proszę o pomoc!

#6 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2485 postów

Napisano 06 luty 2013 - 09:30

oczywiście, że 80% - ale wyliczone z podstawy wynagrodzenia tej konkretnej osoby :)

#7 Gość_ola

Gość_ola
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 09:36

Nie znam się na tym zupełnie, ale jak usłyszałam, że zostało obliczone 40%, zaczęłam szukac odpowiedzi. Gdybym mogła prosić o wyliczenie, albo chociażby wyjaśnienie...Zatrudnienie na pół etatu. Pensja - najniższa krajowa (od 2 lat). w styczniu pracownik był w pracy w dniach 2-4 oraz 14-18 (w sumie 8 dni), a na zwolnieniu w dniach 7-11 i 21-31.

#8 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2485 postów

Napisano 06 luty 2013 - 09:47

co to znaczy "zatrudnienie na 1/2 etatu, pensja - najniższa krajowa"?Minimalne wynagrodzenie wynosi obecnie 1 600,00 zł - przy pełnym etacie - czy masz na myśli 800 zł brutto?

#9 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2485 postów

Napisano 06 luty 2013 - 09:51

na stronie ZUSu znajdziesz wszystkie potrzebne inf.m do obliczenia podstawy -> http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=429

#10 Gość_ola

Gość_ola
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 09:57

Tzn, że w umowie ma 800 zł od stycznia 2013, a wcześniej 750. To chyba połowa najniższej krajowej? Moge sie mylić, bo ja jestem tylko prostym nauczycielem. Z pewnością nie poradze sobie z wyliczeniami nawet jeśli na stronie Zus jest wszystko..Dołączona grafika Dlatego prosze o pomoc.

#11 Gość_ola

Gość_ola
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 11:37

ponownie proszę o pomoc

#12 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 06 luty 2013 - 13:04

za ZLA masz zawsze 80%, tylko tu będzie od innej kwoty!! Nie przyznawaj się, że jesteś nauczycielką, skoro logika szwankuje
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#13 Gość_ola

Gość_ola
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 14:03

Jaka logika??? Że nei umiem czegoś wyliczyć?A księgowa napisałaby konspekt lekcji, ot tak, z marszu? NIe wstydze się.

#14 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 06 luty 2013 - 14:07

logika to logika: jesli wynagrodzenie lub zasiłek chorobowy wynoszą 80% wynagrodzenia, to ten procent nie zmienia się przy zmianie wymiaru etatu. Twoi uczniowie pewnie to wiedzą, ale nie od ciebie
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#15 Gość_ola

Gość_ola
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 14:23

logika to logika: jesli wynagrodzenie lub zasiłek chorobowy wynoszą 80% wynagrodzenia, to ten procent nie zmienia się przy zmianie wymiaru etatu. Twoi uczniowie pewnie to wiedzą, ale nie od ciebie

Będę się upierała przy tym, że jednak nie musze znać się na wyliczeniach księgowych.Przypomnę, tylko, że wczoraj jeden z pracodawców prywatnej firmy powiedział, że od pół etatu jest liczone 40%. Dlatego tu jestem, bo wydawało mi sie to nieprawdopodobne: nie dość, że zatrudnienie na pół etatu, czyli marne pieniądze, to jeszcze 40%???A gdyby trzymać się tej wspomnianej logiki, to to forum byłoby zupełnie zbędne! W jakim celu pytac, skoro wszystko powinno się wiedzieć.

#16 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2485 postów

Napisano 06 luty 2013 - 14:49

forum jest po to aby pomagać rozwiązywać problemy, ale niekoniecznie wyręczać pytającego w jego wysiłkach choćby próby samodzielnego jego rozwiązania... (to należałoby odróżnić :) )

poza tym, jeśli taki pytający otrzymuje link z wyjaśnieniami - i stwierdza że nie będzie nic czytał (bo i tak nic nie zrozumie) - jest dość sporą ignorancją...

a co do konspektu - hmm... nie jestem księgową, ale gdyby przyszło mi go napisać, z pewnością nie zwróciłabym się na forum z prośba o podanie "gotowca", ale ambicjonalnie najpierw sama bym go próbowała napisać -a dopiero przy ewentualnych problemach - poprosiła o pomoc w naprostowaniu ewentualnych błędów... :)

pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwiązaniu problemu :)

#17 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 06 luty 2013 - 14:52

to oprawda, że pomoc w postaci linka do kalkulatora jest wystarczająca, ale trzeba wykazać odrobinę samodzielności:-)

#18 Gość_ola

Gość_ola
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 14:59

forum jest po to aby pomagać rozwiązywać problemy, ale niekoniecznie wyręczać pytającego w jego wysiłkach choćby próby samodzielnego jego rozwiązania... (to należałoby odróżnić Dołączona grafika )

poza tym, jeśli taki pytający otrzymuje link z wyjaśnieniami - i stwierdza że nie będzie nic czytał (bo i tak nic nie zrozumie) - jest dość sporą ignorancją...

a co do konspektu - hmm... nie jestem księgową, ale gdyby przyszło mi go napisać, z pewnością nie zwróciłabym się na forum z prośba o podanie "gotowca", ale ambicjonalnie najpierw sama bym go próbowała napisać -a dopiero przy ewentualnych problemach - poprosiła o pomoc w naprostowaniu ewentualnych błędów... Dołączona grafika

pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwiązaniu problemu Dołączona grafika

Gdybym znała się na płacach i kadrach, to nie byłoby problemu. Z pewnością wcale nie byłoby pytania, ani wątpliwości, tak? Zanim napisałam na forum przejrzałam rozporzadzenie dotyczące omawianego tematu i nigdzie nie znalazlam interpretacji co do zatrudnienia na pół etatu.
Zanim napisałam przeglądałam Wasze forum i niejednokrotnie młode stażem księgowe prosiły o wyliczenie, więc nie uznałam za niestosowne poprosić o pomoc.
Poza tym, prosiłam o "wyliczenie lub przynajmniej wyjaśnienie".
A co do gotowca, to ja nie miałabym problemów z udostępnieniem komuś, kto o to prosi.

#19 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2485 postów

Napisano 07 luty 2013 - 09:25

to oprawda, że pomoc w postaci linka do kalkulatora jest wystarczająca, ale trzeba wykazać odrobinę samodzielności:-)

gwoli ścisłości - link do kalkulatora miał być pomocą w innej sprawie (dla innego Pytającego :) )~ola - otrzymała przekierowanie na stronę ZUSu, gdyż najlepiej szukać odp. u źródła... :)PS-a wynagrodzenia nauczycieli rządzą się nieco innymi prawami, dlatego też ja osobiście - ponieważ nigdy nie miałam z nimi styczności i najzwyczajniej w świecie nie znam się na nich - wolę nie próbować nic wyliczać (gdyż można niechcący wprowadzić w błąd...) :)

#20 Gość_ola

Gość_ola
  • Goście

Napisano 07 luty 2013 - 10:10

gwoli ścisłości - link do kalkulatora miał być pomocą w innej sprawie (dla innego Pytającego Dołączona grafika )
~ola - otrzymała przekierowanie na stronę ZUSu, gdyż najlepiej szukać odp. u źródła... Dołączona grafika

PS-a wynagrodzenia nauczycieli rządzą się nieco innymi prawami, dlatego też ja osobiście - ponieważ nigdy nie miałam z nimi styczności i najzwyczajniej w świecie nie znam się na nich - wolę nie próbować nic wyliczać (gdyż można niechcący wprowadzić w błąd...) Dołączona grafika

Nie pytałam o 1/2 etatu w nauczycielstwie. Wyszło na to, ze ja swoich praw nie znam! Kartę Nauczyciela i przysługujące nam (a ostatnio zabierane, a nawet raz nie zdążyłam wykorzystać) prawa znam. Ja pytałam o 1/2 etatu na "normalnych" warunkach (a w prywatnej firmie, gdzie trzeba się pilnować). Jak sama przyznajesz u nas jest inaczzej, wiec od razu szukałam informacji...
Kalkulator - nie dla mnie, to fakt, ale pomocny.Daje ogólną orientację.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych