Skocz do zawartości

Uproszczony bilans i rachunek zysku i straty - PILNE!!!

wróć do serwisu Księgowość 52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_D,

Gość_D,
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2008 - 01:49

Jak sporządzić uproszczony bilans i rachunek zysku i traty na podstawie KPiR

#2 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2008 - 12:13

a co to znaczy uproszczony ? o do czego to potrzebne ?

#3 Gość_mandziola

Gość_mandziola
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2008 - 14:09

Wpisz w google "uproszczony bilans" - jest bardzo duzo wzorów.Na pewno wybierzesz cos co przyda sie Tobie.

#4 Gość_D,

Gość_D,
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2008 - 15:40

Dzięki Mandziola, chyba znalazłam, jednak wypełnienie tych tabelek nie bedzie takie latwe z KPiR

#5 Gość_mandziola

Gość_mandziola
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2008 - 21:35

Nie znam się na KPiR za dobrze, ale chyba trudniejsze od pełnego bilansu to nie jest:)), natomiast nie pomogę, bo nawet nie wiem ile w KPiR jest kolumn i jak się nazywaja i co w która się wpisuje.Może Mirasek się odeziw lub inna dziewczyna, która z KpiR ma do czynienia.

#6 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 09:42

Mam taki druk, bo robiłam taki uproszczony bilans dla Banku Jeżeli chcesz prześlę Ci, podaj adres mailowy.Musisz jednak ustalic należności i zobowiązania.Do majątku trwałego będzie Ci potrzebna ewidencja śr.trwałych oraz wyposażenia.W załączniku do bilansu (rachunek zysków i strat) potrzebne będą Ci dane z KPiR, z podziałem na koszty wynagrodzeń, amortyzacji, zakupu tow.handlowych i pozostałe koszty.W pasywach należy ustalic kapitał właściciela.Jeżeli będziesz miała jakieś pytania to na maila napisz.Czekam na adres skrzynki ;-)))

#7 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 17:05

Jakoś chyba nie aż takie PILNE!

#8 Gość_marzena

Gość_marzena
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 17:40

Mirasek? mogę zapytać w jakiej instytucji pracujesz? bo dużo wiesz ;) a ja początkująca :) miłego dnia

#9 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 17:57

Teraz to już.... prawie w swojej własnej ;-))))Będąc często na forum przyswajam wiedzę, czytam odpowiedzi oraz ich udzielam.Sięgam do podstaw prawnych o których piszą Forumowicze, robię notatki.Postawiłam na Księgowośc! Staram się duuuuuużo wiedziec na ten temat i bardzo chcę wiedziec jeszcze więcej.Pozdrawiam Mirasek

#10 Gość_marzena

Gość_marzena
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 20:29

zazdroszczę CI takiej wiedzy. wiem, że będąc na stanowisku głównej księgowej trzeba być na bieżąco, a przepisy zmieniają sie jak w kalejdoskopie ;) pozdrawiam

#11 Gość_maria

Gość_maria
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 21:12

uwazaj mirasku bo niekiedy nadmiar wiedzy szkodzi..

#12 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 21:39

Marzenko! Nie powinnaś mi zazdrościc ;-)))Bądź tu z Nami na Forum i pytaj,pytaj tyle i tak długo aż zrozumiesz i będziesz pewna swojej interpretacji jakiegoś przepisu prawa.Jeżeli masz jakiś problem, a wydaje Ci się że głupio pytac, nie obawiaj się tylko pytaj i czytaj przepisy, ustawy, rozporządzenia.Nikt tutaj Cię nie wyśmieje że pyta Główna Księgowa, ale podpowie jakie materiały i jaka literatura powinna Ci pomóc w doskonaleniu swojej wiedzy.Zwłaszcza jeżeli chcesz pracowac w tym zawodzie, nie tylko z konieczności ale z WYBORU! - bo to lubisz i ta praca daje Ci też przyjemnośc i satysfakcję. Ja też kiedyś byłam młodą, początkującą w Księgową, potem jako Główna Księgowa musiałam wiele się nauczyc, szkolic, czytac ustawy,podejmowac decyzje, doradzac konsultowac, analizowac.Zaczęłam moją edukację w Liceum Medycznym... ale to nie było to.Chciałam bardzo malowac, uwielbiałam malowac kwiaty,drzewa, bukiety kwiatów... ale to też nie było to. Pracowałam w przedszkolu.... oj z dziecmi to już napewno nie. Przez przypadek pracowałam w księgowości na zastępstwo miało to byc chwilowe i... złapałam bakcyla, tak zostało do dzisiaj. To jest to co chcę robic i co lubię robic.Teraz macie większe możliwości.Jest na rynku wiele firm kształcących księgowych i kandydatów na stanowiska Głównych księgowych, macie możliwośc korzystania z dobrodziejstw internetu, fachowej literatury.Korzystaj więc z możliwości kontaktowania się koleżankami z Forum, upewniaj się jeżeli masz jakieś wątpliwości i Pamiętaj że nikt nie wie wszystkiego.Księgowości nie da się nauczyc "Raz - na całe życie"Ale dałam wykład!!! Hihihihi A i jeszcze jedna rada - wskazane jest w tym zawodzie poczucie Humoru ;-))))Pozdrawiam Mirasek

#13 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 21:41

Mario!!!A co to ma znaczyc???Całym zdaniem proszę ;-))))

#14 Gość_maria

Gość_maria
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 21:46

raz udzileiłam odpowiedzi na pytanie na które mójszef biura rachunkowego nie znał odpowiedzi i było to troszke nie bardzo przyjemne dla mnie tak mi sie przypomniało ...bez złosliwosci,

#15 Gość_AGA

Gość_AGA
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 13:12

czy w uproszczonym rzis wpisuje sie zyski i straty nadzwyczajne

#16 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 13:30

Mój druk ma takie pozycje dla przedsiębiorstw prowadzących uproszczoną księgowośc....( KPiR, ryczałt):I. PRZYCHODY (1+2+3)1. Przychody ze sprzedaży produktów i usług2. Przychody ze sprzedaży towarów3. Pozostałe przychodyII.KOSZTY ( 4+...+8-9)4. Zakup materiałów wg cen zakupu5. Zakup towarów wg cen zakupu6. Wynagrodzenia brutto7. Pozostałe koszty, w tym:a) Amortyzacja;) Odsetki od kredytów i pożyczekc) Czynsz za lokald) Koszty remontówe) Inne8. Stan zapasów na początek okresu9. Stan zapasów na koniec okresuIII. DOCHÓD (I - II)10.Składki na ubezpieczenie społeczne właścicieli11. Pozostałe koszty nie ujęte w poz II.IV. YNIK FINANSOWY BRUTTO (III-10-11)12. Podatek dochodowy (łącznie ze składką na ubezpieczenia zdrowotne) V. WYNIK FINANSOWY NETTO (IV-12)INFORMACJE DODATKOWE1. Wynik na sprzedaży majątku trwałego2. Sprzedaż majątku trwałego3. Zakup majątku trwałegoWzór tego druku - " Oświadczenie o przychodach i kosztach" jest odpowiednikiem RZiS w księgach handlowych.Bilans jest też uproszczony.Jeżeli potrzebny Ci taki druk, podaj maila prześlę Ci. ;-)))

#17 Gość_AGA

Gość_AGA
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:10

Mirasek ja druk uproszczonego rzis mam ale zadano mi pytanie, w którym miejscu w takim uproszczonym - gdzie nie ma pozycji zyski i straty nadzwyczajne - wpisać właśnie te zyski i straty...;)

#18 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:35

Musisz miec pozycje inne... tam wpisz ;-)

#19 Gość_AGA

Gość_AGA
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:37

MIRASEK ratunkumoze to cie zaskoczy ale tej pozycji tez nie mam ;)((

#20 Gość_AGA

Gość_AGA
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:38

mam taki!!!A. P r z y c h o d y  n e t t o  z e  s p r z e d a ż y I. Przychody netto ze sprzedaży produktów i usług II. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów B. K o s z t y  d z i a ł a l n o ś c i  o p e r a c y j n e j I. Amortyzacja II. Zużycie materiałów i energii III. Usługi obce IV. Podatki i opłaty: V. Wynagrodzenia VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia VII. Pozostałe koszty rodzajowe VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów C. Z y s k  (s t r a t a)  z e  s p r z e d a ż y  (A-;) D. P o z o s t a ł e  p r z y c h o d y  o p e r a c y j n e I. Dotacje II. Pozostałe przychody operacyjne E. P o z o s t a ł e  k o s z t y  o p e r a c y j n e F. Z y s k  (s t r a t a)  z  d z i a ł a l n o ś c i  o p e r a c y j n e j  (C +D - E) G. P r z y c h o d y  f i n a n s o w e H. K o s z t y  f i n a n s o w e I. Z y s k  (s t r a t a)  b r u t t o  (F+G-H) J. P o d a t e k  d o c h o d o w y K. P o z o s t a ł e  o b o w i ą z k o w e  z m n i e j s z e n i a  z y s k u  (z w i ę k s z e n i a s t r a t y)L. Z y s k  (s t r a t a)  n e t t o  (I-J-K)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy