Skocz do zawartości

PIT-11

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Lena

Gość_Lena
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 15:12

Czy do PIT-11 uwzględniam przychdy z umowy zlecenia w wysokości 100 zł. Przy czym w jednym m-cu nastąpiła wypłata od zlecenia w kwocie 1000(umowa 01-11-2012 do 30-11-2012 wypłata 10.12), i 100zł (umowa od 01-12-2012 do10-12-2012 wypłata 15.12)

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 15:20

W PIT-11 nie ujmujemy dochodów opodatkowanych w sposób zryczałtowany (np. małych zleceń do 200 zł), bo te dochody nie podlegają już rozliczeniu w PIT rocznym wg skali podatkowej (płatnik nie pobrał od nich zaliczki, ale pełny zryczałtowany podatek).
W Twoim przypadku nie wiem jak się zachował płatnik - czy faktycznie obliczył, pobrał i odprowadził podatek zryczałtowany 18% od przychodu.
To zależy od tego czy umowa, za wykonanie której zleceniobiorca otrzymał 100zł zawierała wprost regulację, iż wynagrodzenie za wykonanie zlecenia wyniesie 100 zł.

Co do kwoty 1000 zł - jak najbardziej w PIT -11 http://www.ekonomiks...nic-pit-11.html

#3 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 15:32

W PIT-11 nie ujmujemy dochodów opodatkowanych w sposób zryczałtowany (np. małych zleceń do 200 zł), bo te dochody nie podlegają już rozliczeniu w PIT rocznym wg skali podatkowej (płatnik nie pobrał od nich zaliczki, ale pełny zryczałtowany podatek).
W Twoim przypadku nie wiem jak się zachował płatnik - czy faktycznie obliczył, pobrał i odprowadził podatek zryczałtowany 18% od przychodu.
To zależy od tego czy umowa, za wykonanie której zleceniobiorca otrzymał 100zł zawierała wprost regulację, iż wynagrodzenie za wykonanie zlecenia wyniesie 100 zł.

Co do kwoty 1000 zł - jak najbardziej w PIT -11 http://www.ekonomiks...nic-pit-11.html

Tak, umowa wprost wskazywała kwotę 100zł

#4 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 15:38

Tak, umowa wprost wskazywała kwotę 100zł

płatnik obliczył, pobrał i odprowadził podatek zryczałtowany

#5 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 16:48

W takim wypadku nie wykazujesz w PIT-11 tej kwoty 100zł, od której został już pobrany zryczałtowany 18% podatek.

Umowy zlecenia do 200 zł bez PIT-11 i bez zeznania rocznego,

W przypadku umowy zlecenia, gdy nie została ona zawarta między pracownikiem i pracodawcą, a kwota należności nie przekracza wartości 200 zł, podatnik nie otrzyma od swojego zleceniodawcy informacji PIT-11, na podstawie której powinien wypełnić zeznanie roczne.
Gdy zlecona czynność została wyceniona na kwotę nie przekraczającą wartości wspomnianych już 200 zł, przychód ten nie podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych tylko jest obciążony ryczałtem w wysokości 18% przychodu. Nie potrąca się tu żadnych kosztów ani składek.

więcej na: http://podatki.wiesz...l#ixzz2IuO7JiAF

#6 Gość_Karolina

Gość_Karolina
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 20:36

Witam, mam pytanie także dotyczące pit-11, więc nie zakladam nowego wątku, a więc w 2012 roku miałam staż z UP (od początku lipca do konca listopada) i przysłali mi pit11 na ktorym jedne pozycje to 52. (6115,5), 53. (6115,50), 54.,( 572) oraz 77., (295,48), potem od razu zostalam zatrudniona w tej firmie w ktorej mialam staż (czyli od grudnia) i na Pit11 od tego pracodawcy mam wszędzie zera. Dlaczego??Przecież dochód jakiś mialam. (mam na umowie podstawe 1500 + premia motyw.)Może ktoś mi to wyłumaczyć?? To samo na RMUA za grudzien wszedzie zera.Z góry dziękuję za odp.

#7 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Ślonsk znaczy się :)

Napisano 30 styczeń 2013 - 08:15

Jest możliwe jesli za staż płacił UP a nie zakład - wówczas dostaniesz PIT z UP. Natomiast jeśli od grudnia pracujesz w tym zakładzie to prawdopodobnie pierwsza wypłata za grudzień była już w styczniu tego roku więc PIT z zakładu pracy będzie zerowy. (Swoją drogą po co wystawiać zerowy PIT??)A najlepiej zapytaj w dziale płac, o co chodzi :)

#8 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 08:50

dokładnie o tym samym pomyślałam - po co wystawiać pit 11 zerowy??
formularze deklaracji PIT-4R i informacji PIT-11 za 2010 r. dotyczą jedynie zaliczek faktycznie pobranych w 2010 r.
Zgodnie z przepisami art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 z późn. zm.) - dalej u.p.d.o.f., przychodami do opodatkowania tym podatkiem są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń.
Jeżeli wypłata była dokonana w styczniu 2013 r., a zatem dla odbiorcy tej wypłaty będzie przychodem 2013 r. Zakładając więc, że wypłata nie była postawiona do dyspozycji odbiorcy (np. w kasie firmy) w 2012 r., zaliczka potrącona od tej wypłaty powinna zostać wykazana w deklaracji PIT-4R i informacji PIT-11 za 2013 r., czyli w roku, w którym została pobrana.
I chyba tak było w Twoim przypadku. Tyle, ze jeśli 2012 r. płatnik nie potrącał w ogóle zaliczek na podatek dochodowy, nie musi wystawiać "zerowych" deklaracji PIT-4R i informacji PIT-11 za 2012 r.

#9 Gość_Zielonka

Gość_Zielonka
  • Goście

Napisano 07 luty 2013 - 11:20

A ja mam taką sytuację i nie wiem co zrobić, pracownica w ciągu roku miała 4 miesięczną przerwę w zatrudnieniu w umowie o pracę. Zatrudniliśmy ją tylko na jeden dzień ( w okresie tej przerwy) na umowę zlecenie podatek zryczałtowany (brutto 165,56zł). I co teraz ? Bo jak w programie otwieram jej pit 11 to program wykazuję tam tą umowę zlecenie. Z tego co czytam wyżej to chyba nie powinno tam być tego przychodu i podatku tak ? A co ze składkami wtedy społecznymi i składką zdrowotną? Ich tez nie wykazuję w tym picie ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych